Menu

Recenzia Hisense 58AE7000F

72,5 % Celkové hodnotenie

v kategorii Televízory

Klady

  • Direct LED
  • HDR
  • Dobrá konektivita

Zápory

  • Chýba párovanie s mobilným telefónom
  • Menšia uhlopriečka
  • Menší výkon reproduktorov
500 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Medzi najlacnejšie veľké obrazovky na trhu patrí Smart TV Hisense 58AE7000F. Aj napriek tomu, že je cena znateľne nižšia, než v prípade ďalších modelov v našom výbere, boli výrobcom k dispozícii dané aj niektoré pokročilejšie funkcie. Televízor je vhodný ako hlavná obrazovka do domácností užívateľov s požiadavkami na väčšiu uhlopriečku, bez ohľadu na nadštandardné funkčné vybavenie.

Obrazovka s uhlopriečkou 58 palcov je tvorená panelom technológie Direct LED. Nasvietenie je teda priame, v celej ploche rovnomerné. 4K rozlíšenie (3 840 x 2 160 pixelov) nie je veľkým prekvapením, od ostatných produktov vo výbere sa neodlišuje. Skvele vyhovie pre všetky typy prehrávaných médií, či už sa jedná o televízne vysielanie alebo streamovacie služby.

S obnovovacou frekvenciou 50 hertz nemožno model označiť za herný, aj keď samozrejme rovnako ako väčšina televízií na trhu aj toto využitie umožňuje. Pretože filmy sú zážitkom nielen obrazovým, ale aj zvukovým, nechýbajú pomerne výkonné reproduktory. V kategórii ich môžeme radiť medzi podpriemerné, ale stredne veľkú miestnosť ozvučia stále dobre.

Parameter Tento produkt

Hodnotenie konektivity a spotreby

Na prvý pohľad môžu prekvapiť široké možnosti pripojenia dané dostupnými konektormi. Obrazové HDMI nájdeme na televízore hneď 3 a podobne nechýbajú ani 2 konektory USB. Bez ťažkostí je možné pripojiť napríklad TV Box, DVD prehrávač a stále zostáva voľný slot napríklad pre hernú konzolu. Zhodne s ostatnými modelmi chýba konektor Jack 3,5 mm.

K internetu sa pripojíte prostredníctvom integrovanej WiFi, alebo lepšie klasického internetového kábla. Pokiaľ nemáte v domácnosti skutočne kvalitné pokrytie signálom WiFi, odporúčame voliť práve stabilnejšie pripojenie pomocou kábla.

Podľa inštrukcií energetického štítku je možné počítať s priemernou ročnou spotrebou 120 kilowatthodín (kWh). V roku 2021 bola priemerná cena elektriny 0,24 €/kWh, práve z tejto hodnoty sme vychádzali pri určení priemerných ročných nákladov na prevádzku. Tie by sa mali pohybovať okolo 28 € v móde HDR. Hodnota je však čisto orientačná a slúži skôr na porovnanie jednotlivých modelov.

Parameter Tento produkt

Hodnotenie funkcií

Označenie Smart TV si tento model vyslúžil okrem iného možnosťou pripojenia k internetu, jeho prehliadania a využívania služieb ako sú Netflix či Voyo. Často využívaným doplnkom je však funkcia HbbTV. Tá funguje na princípe prístupu k videotékam televíznych staníc a umožňuje okrem celého radu ďalších funkcií aj spätné prehrávanie programov, ktoré ste premeškali.

Nadštandardných inteligentných funkcií nájdete v televízore s ohľadom na nižšie obstarávacie náklady skôr minimum. Zaujímavé sú možnosti technológie HDR, ktorá dokáže upraviť nasvietenie a farebnosť scény podporovaného filmu na maximalizáciu diváckeho zážitku. Herný režim umožňuje výrazne skrátiť oneskorenie medzi zadaním príkazu na klávesnici a jeho zobrazením na televíznej obrazovke.

Parameter Tento produkt

Naše hodnotenie a záver

Model Hisense 58AE7000F tvorí zaujímavý variant pre záujemcov o veľkú plochu inteligentnej televízie, avšak s obmedzeným rozpočtom. Vďaka Direct LED technológii a rozlíšeniu 4K (3 840 x 2 160 pixelov) dosahuje obrazovka dobrých kvalít. Zle na tom nie sú ani reproduktory či konektivita.

Pomerne úzke rámčeky lemujúce solídny displej toho však už veľa ďalšieho neskrývajú. Funkcia HDR je k dispozícii, ale ďalšie zaujímavé zlepšenia chýbajú. Ak hľadáte televíziu s väčšou uhlopriečkou a podobnou vybavenosťou, prečítajte si našu recenziu modelu Samsung UE65TU7092.

500 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Hisense 58AE7000F | Hodnotenie: 72,5 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Televízie má naštudované od A po Z a žiadna technologická novinka mu neunikne. Pojmy ako 4K upscaling či Micro LED mu nie sú vôbec cudzie a ľahko vám ich dôležitosť priblíži. Okrem televízií nájdete jeho recenzie aj v kategóriách tabletov, mobilov, ale aj záhradného náčinia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Hisense 58AE7000F

Hisense 58AE7000F

500 € Orientačná cena