Menu

Recenzia Hisense 65A7GQ

77,9 % Celkové hodnotenie

v kategorii Televízory

Klady

  • Obrazovka s QLED panelom
  • Podpora Dolby Vision
  • Úzky rámik

Zápory

  • Priemerné reproduktory
  • Nejde o Android TV
  • Nie je ideálny pre hráčov
600 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Prekvapivo horúce želiezko hodil do ohňa čínsky výrobca Hisense. S modelom Hisense 65A7GQ prináša kombináciu veľkej uhlopriečky a QLED panelu za solídnu cenu. Zariadenie je vhodné pre všetkých náročnejších užívateľov, a to nielen s ohľadom na použitú technológiu, ale aj funkčnú vybavenosť. Zariadenie sa vyznačuje takmer nulovými rámčekmi.

Displej využívajúci modernú QLED technológiu, ktorá sa vyznačuje perfektným poňatím farieb a výbornou svietivosťou, sa rozkladá na uhlopriečke veľkej 65 palcov. Rozhodne sa tak už jedná o televíziu skutočne veľkých rozmerov. Rozlíšenie samozrejme činí 3 840 x 2 160 pixelov a zariadenie podporuje upscaling obrazu.

Nijako zvlášť neprekvapí, že veľká obrazovka s QLED technológiou a rozumnou obstarávacou cenou nebude vedieť všetko, čo 3x drahšie modely. V tomto prípade sa tak budete musieť zmieriť s obnovovacou frekvenciou 50, respektíve 60 hertz, čo nie je pre hráča úplne ideálne. Reproduktory s 20 wattmi zvukového výkonu si poradia dobre s miestnosťou strednej veľkosti. Do veľkých priestorov rozhodne odporúčame skôr externú sústavu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Hisense

Technológia obrazovky

QLED

Rozlíšenie (px)

3 840 x 2 160

Obnovovacia frekvencia (Hz)

50

Smart TV

Áno

Výkon reproduktorov (W)

20

Hodnotenie konektivity a spotreby

Recenzovaný model môžeme považovať s ohľadom na konektivitu dobre vybavený. Nejedná sa o žiadny nadpriemer, avšak 3 konektory HDMI a 2 konektory typu USB vyhovejú naprostej väčšine bežných užívateľov. Bez problémov tak pripojíte napríklad TV box IPTV, hernú konzolu a stále vám jedno HDMI zostáva. Externé reproduktory potom môžete pripojiť prostredníctvom klasického Jacku 3,5 mm.

Každá inteligentná televízia sa vyznačuje tým, že využíva prístup k internetu. Hisense 65A7GQ sa na celosvetovú sieť pripojí pomocou Wi-Fi alebo klasického kábla RJ-45. Pokiaľ máte možnosť kábel využiť a nenaruší vám priestor, tento variant je takmer vždy lepší s ohľadom na stabilitu pripojenia.

Energetický štítok s označením triedy G nám dáva na vedomie priemernú ročnú spotrebu 180 kWh. Priemerná spotreba sa počíta na 1 000 hodín sledovania za rok, výsledná sa teda bude líšiť podľa toho, ako často televíziu sledujete. Ak vezmeme do úvahy priemernú cenu elektriny 0,24 €/kWh, potom by prevádzka televízora mohla stáť ročne niečo okolo 43 €.

Parameter Tento produkt
WiFi

Áno

LAN pripojenie

Áno

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Slúchadlový jack

Áno

Hodnotenie funkcií

Model Hisense 65A7GQ je funkciami vybavený pomerne solídne. Chýbať samozrejme nesmie funkcia červeného tlačidla alebo HbbTV. Pokiaľ bude televízia pripojená k internetu, po stlačení červeného tlačidla sa dostanete k videotékam televíznych staníc a k ich bonusovému obsahu. Televízor samozrejme podporuje aj najčastejšie streamovacie služby.

Vysoký dynamický rozsah podporovaného obsahu zaistí funkcia Dolby Vision. Videá, ktoré túto funkciu podporujú, budú prehrávané vo vyššej kvalite. Nechýba tiež hlasové zadávanie či bezdrôtový prenos obrazu na televízor (napríklad z mobilu). Obnovovacia frekvencia televízora síce úplne nepodporuje myšlienku, že by išlo o obrazovku určenú na hranie hier. Prostredníctvom herného režimu však televízor zníži oneskorenie a umožní hranie menej náročným užívateľom.

Parameter Tento produkt
Smart TV

Áno

HbbTV

Áno

Funkcia vylepšenia obrazu

HDR, Dolby Vision

Hlasové ovládanie

Áno

Ambilight

Nie

Zrkadlenie obrazu

Áno

Variabilná obnovovacia frekvencia

Áno

Herný režim

Áno

Názory užívateľov a ďalších expertov

Pri recenzovaní produktov sa vždy zameriavame na názory odborníkov, ale aj užívateľov. Experti na tomto modeli oceňujú najmä solídnu reprodukciu farieb, dobre skalibrovaný displej a funkciu Dolby Vision. Medzi negatívami spomínajú trochu nekonzistentnú čiernu farbu a horšie pozorovacie uhly v porovnaní s konkurenciou. V čase písania tohto článku (december 2021) bol model na trhu pomerne nový a užívateľské recenzie neboli k dispozícii.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Hlavnou prednosťou modelu Hisense 65A7GQ je využitá technológia displeja. Ten je tvorený QLED panelom s rozlíšením 4K. Výrobca pomerne dobre skalibroval farby, bežný užívateľ teda bude môcť prežívať sledovanie svojich obľúbených filmov vo vysokej kvalite. To napokon podporuje aj osadená funkcia Dolby Vision.

Zariadenie má naopak v porovnaní s konkurenciou priemerné reproduktory a horšie pozorovacie uhly. Je teda ideálne sedieť priamo pred obrazovkou, z väčšieho uhla nemusí byť zážitok zďaleka optimálny. Obnovovacia frekvencia 50/60 hertz je síce pre sledovanie filmov optimálna, náročnejších hráčov však nepoteší.

Naše hodnotenie a záver

S ohľadom na obstarávaciu cenu je Hisense 65A7GQ naozaj zaujímavým variantom pre všetkých náročnejších užívateľov s limitovaným rozpočtom. Pokiaľ hľadáte veľkú obrazovku s QLED panelom, 4K rozlíšením a vysokým dynamickým rozsahom, je tento variant skutočne zaujímavým prevedením. Pre menej náročných užívateľov s cieľom peňaženku príliš nepreťažovať sme pripravili recenziu modelu LG 65UP7700.

600 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Hisense 65A7GQ | Hodnotenie: 77,9 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Televízie má naštudované od A po Z a žiadna technologická novinka mu neunikne. Pojmy ako 4K upscaling či Micro LED mu nie sú vôbec cudzie a ľahko vám ich dôležitosť priblíži. Okrem televízií nájdete jeho recenzie aj v kategóriách tabletov, mobilov, ale aj záhradného náčinia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Hisense 65A7GQ

Hisense 65A7GQ

600 € Orientačná cena