Menu

Recenzia Hisense 70A7100F

85,5 % Celkové hodnotenie

v kategorii Televízory

Klady

  • Veľmi priaznivá cena
  • Naozaj veľká obrazovka
  • Párovanie s mobilným zariadením

Zápory

  • Vyššia spotreba
  • Direct LED
  • Iba 50 hertz
650 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Hisense 70A7100F sa radí medzi už skutočne veľké televízie vyššej cenovej triedy. Ako taká sa pýši nielen pomerne kvalitným obrazom, ale aj výkonnejšími reproduktormi či niekoľkými inteligentnými funkciami.

Obrazovku tvorí displej s uhlopriečkou úctyhodných 70 palcov. Na tejto ploche využíva televízor rozlíšenie 4K (3 840 x 2 160 pixelov). S ohľadom na dobrý pomer ceny a veľkosti televízora sa však budete musieť zmieriť s podsvietením Direct LED. V tejto cenovej hladine bohužiaľ stále nie je možné zakúpiť veľký OLED alebo QLED panel. Zariadenie vyhovie dobre aj pri sledovaní streamovacích služieb, inteligentné funkcie a pripojenie k internetu taktiež nechýbajú.

Aj v parametri obnovovacej frekvencie model Hisense 70A7100F ničím neprekvapí; ponúkne iba 50 hertz. Táto hodnota je pre sledovanie televíznych relácií a streamovacích služieb optimálna, nepoteší však náruživých hráčov. Reproduktory s výkonom 30 wattov ozvučia aj väčšiu miestnosť, očakávajte však skôr priemernú kvalitu reprodukcie.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Hisense

Technológia obrazovky

Direct LED

Rozlíšenie (px)

3 840 x 2 160

Obnovovacia frekvencia (Hz)

50

Smart TV

Áno

Výkon reproduktorov (W)

30

Hodnotenie konektivity a spotreby

Vývojári sa pri svojom návrhu tohto modelu neobmedzovali čo do konektivity. Na zadnej strane nájdete okrem tria konektorov HDMI určených na prenos obrazu aj dva porty USB. Chýbať nesmie tiež modul Wi-Fi či konektor pre káblový internet. Práve káblový variant je takmer vždy lepším riešením. Prostredníctvom technológie Bluetooth môžete pripojiť napríklad externé reproduktory či slúchadlá.

S hodnotou 180 kilowatthodín čo do spotreby sa radí televízor medzi tie „žravejšie“. Hodnota však nie je nijako výrazne nadpriemerná, obzvlášť ak vezmeme do úvahy väčšiu uhlopriečku. Ročná prevádzka vás pri 1 000 hodinách sledovania a cene elektriny 0,24 €/kWh vyjde zhruba na 43 €.

Parameter Tento produkt
WiFi

Áno

LAN pripojenie

Áno

Konektory HDMI

3

Konektory USB

2

Slúchadlový jack

Nie

Hodnotenie funkcií

Pretože je zariadenie označované ako „Smart TV“, je zaručené, že mu nechýbajú niektoré z inteligentných funkcií. V úplnom základe televízor podporuje funkciu červeného tlačidla (HbbTV), ktoré odomyká prístup k videotékam televíznych staníc. Vďaka tomu budete môcť spätne prehrávať relácie, ktoré ste premeškali. Zariadenie tiež podporuje niektoré zo streamovacích služieb, ako je napríklad Voyo či Netflix.

Vyššie uvedená spotreba je definovaná pre režim HDR, teda vysokého dynamického rozsahu. Televízor touto obľúbenou funkciou disponuje, dovolí teda optimalizovať obraz, pokiaľ túto technológiu prehrávaný obsah umožňuje využiť. Z inteligentných funkcií môžeme ďalej menovať aj Miracast, ktorý slúži na prenos obrazu z mobilného zariadenia na televízor bezdrôtovou cestou. Herný mód potom znižuje oneskorenie od zadania príkazu po zobrazenie na televízore.

Parameter Tento produkt
Smart TV

Áno

HbbTV

Áno

Funkcia vylepšenia obrazu

HDR

Hlasové ovládanie

Nie

Ambilight

Nie

Zrkadlenie obrazu

Áno

Variabilná obnovovacia frekvencia

Nie

Herný režim

Áno

Názory používateľov a ďalších expertov

Odborníci sa na tento model nezamerali, pozreli sme sa teda hlavne na recenzie používateľov. Aj tých je z dôvodu novoty tohto modelu na trhu v čase písania tejto recenzie skôr poskromne. Tie, ktoré sme dohľadali, hovoria najmä o prekvapivo dobrej kvalite obrazu s ohľadom na nízku obstarávaciu cenu. Ovládanie funguje dobre a televízor predčil očakávania väčšiny z nich.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Ako sme spomenuli už vyššie, televízor zaujme najmä dobrým pomerom ceny a výkonu. Kúpiť takto veľkú obrazovku s pridanými inteligentnými funkciami a obstojnou kvalitou obrazu je väčšinou ekonomicky o niečo náročnejšie. Kladne hodnotíme aj ľahko nadpriemerný výkon reproduktorov a možnosť bezdrôtového prenosu obrazu z vášho mobilu na televízor.

Negatíva sa vzhľadom na cenu hľadajú skôr ťažko. Je škoda, že výrobca nedoplnil tento model ešte o nejakú ďalšiu inteligentnú funkciu, ako je napríklad hlasový asistent či podsvietenie. Direct LED panel nie je optimálnym variantom, na druhú stranu toto prevedenie korešponduje s cenou. Nízka obnovovacia frekvencia potom neurobí radosť hráčom.

Záverečné zhrnutie

Pokiaľ hľadáte veľkú obrazovku a nemáte tie najvyššie nároky na kvalitu obrazu, alebo nadštandardné inteligentné funkcie, môže byť televízor Hisense 70A7100F zaujímavou voľbou práve pre vás. Nejedná sa síce o variant vhodný pre hráčov či milovníkov strhujúcej atmosféry v kine. Na druhú stranu poskytuje nadštandardný pomer ceny a veľkosti.

Televízor si vedie veľmi dobre čo do konektivity, nezaostávajú však ani úzke rámčeky či schopnosť premietania obrazu z telefónu na plochu obrazovky. Pokiaľ však hľadáte zariadenie cieliace na pravých milovníkov kvalitného sledovania, zamerajte sa skôr na drahší model Samsung QE75Q64T využívajúci technológiu QLED.

650 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Hisense 70A7100F | Hodnotenie: 85,5 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Televízie má naštudované od A po Z a žiadna technologická novinka mu neunikne. Pojmy ako 4K upscaling či Micro LED mu nie sú vôbec cudzie a ľahko vám ich dôležitosť priblíži. Okrem televízií nájdete jeho recenzie aj v kategóriách tabletov, mobilov, ale aj záhradného náčinia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Hisense 70A7100F

Hisense 70A7100F

650 € Orientačná cena