Menu

Recenzia Hyundai ULL 43740 GSMART

80,9 % Celkové hodnotenie

v kategorii Televízory

Klady

  • Perfektná konektivita
  • AndroidTV
  • Zrkadlenie obrazu

Zápory

  • Chýba herný režim
  • Vyššia cena
280 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Hyundai patrí tradične skôr medzi výrobcov lacnejších televízorov. S modelom Hyundai ULL 43740 GSMART však mieri o niečo vyššie a ponúka zaujímavú alternatívu v strednej triede. Štyridsaťtri palcová obrazovka využíva Direct LED panel s rozlíšením 4K (3 840 x 2 160 pixelov). Direct LED podsvietenie je fyzikálne vhodnejším variantom, ako podsvietenie po hranách.

Obnovovacia frekvencia 50, respektíve 60 hertz pri pripojení počítača či konzoly, zodpovedá štandardu v cenovej hladine. Tento parameter je podstatný viac-menej iba pre hráčov. Tí náročnejší z nich totiž požadujú obnovovaciu frekvenciu čo najvyššiu, hráčsky zážitok je potom plynulejší.

Zariadenie neprekvapí ani výkonom reproduktorov. O reprodukciu zvuku sa starajú meniče s celkovým výkonom 20 wattov. Táto hodnota zodpovedá ostatným konkurenčným zariadeniam v rovnakej cenovej hladine a pre ozvučenie stredne veľkej miestnosti je vyhovujúca.

Parameter Tento produkt

Hodnotenie konektivity a spotreby

Medzi hlavné prednosti tohto modelu patrí práve konektivita. Tú vyriešil výrobca naozaj dobre. Na televízore nájdeme celkom 4 konektory typu HDMI určené na prenos obrazu, jeden z nich sa potom pýši štandardom ARC a umožní aj prenos zvuku napríklad do soundbaru. Porty pre USB tu nájdete rovno dva.

Prekvapivé je, že vývojári umiestnili na televízor aj optický konektor pre audio, konektor RCA (kompozit), VGA, CI a taktiež port pre slúchadlá. Nechýba „zdierka“ určená pre káblové pripojenie k internetu. K tomu sa pripojíte ale aj prostredníctvom Wi-Fi. Bluetooth naopak umožní prepojenie napríklad s bezdrôtovými slúchadlami.

Zaujímavé sú aj hodnoty spojené so spotrebou. V HDR móde „zožerie“ televízia za 1 000 hodín prehrávania, čo je na energetickom štítku označované za ročnú spotrebu, celkom 54 kWh (kilowatthodín). Pokiaľ vezmeme do úvahy aktuálnu cenu elektriny 0,24 €/kWh, potom sa dostaneme s ročnými nákladmi na prevádzku k cca 13 €. Vedzte však, že nižšia spotreba v prípade obrazoviek spravidla znamená nižšiu svietivosť.

Parameter Tento produkt

Hodnotenie funkcií

Čo do funkcií, je tento model tiež vybavený veľmi dobre. Klasickou funkciou červeného tlačidla označujúcou funkciu HbbTV, teda prístup k videotékam televíznych staníc, dopĺňa celý rad ďalších smart vylepšení. Za nadštandardnú môžeme v tejto cenovej hladine považovať Dolby Vision, ktorá je vylepšenou verziou klasického HDR. Obe funkcie sú však v prevádzke iba vtedy, ak prehrávané médium so sebou nesie potrebné dáta.

Nechýba tiež obľúbená funkcia umožňujúca bezdrôtové premietanie obrazovky smartfónu alebo notebook na veľký displej televízie. Hlasového asistenta či herného režimu sa však nedočkáte. A to je škoda, obrazovka totiž potom nie je úplne vhodná pre hráčov.

Parameter Tento produkt

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Od konkurenčných produktov sa tento model líši najmä svojim operačným systémom AndroidTV, ktorý je všeobecne považovaný za najlepší a najsvižnejší. Úplne nadštandardná je vo svojej triede aj konektivita. Televízor skrátka disponuje všetkými typmi konektorov, ktoré by ste mohli potrebovať.

Negatív nie je veľa, televízoru chýba snáď len herný režim a variabilná obnovovacia frekvencia. Druhé z menovaných je však funkciou skôr vyšších cenových hladín. Nepoteší tiež pomerne vysoká cena.

Záverečné zhrnutie

Smart TV Hyundai ULL 43740 GSMART sa radí medzi stredne veľké televízie odladené dobre po všetkých stránkach. Základné parametre určujúce kvalitu obrazu sú porovnateľné s konkurenciou, výhodou oproti iným produktom je skôr výborná konektivita, alebo napríklad funkcia Dolby Vision.

Televízor poteší tých užívateľov, ktorí sa radia medzi náročnejších, ale uprednostnia vybavenosť pred o trochu lepším obrazom. Pokiaľ chcete mať však kvalitu obrazu v tejto cenovej hladine na maximálnej úrovni, konektivita vás netrápi a na operačnom systéme vám príliš nezáleží, zamerajte sa skôr na model Samsung UE43TU7092.

280 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Hyundai ULL 43740 GSMART | Hodnotenie: 80,9 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Televízie má naštudované od A po Z a žiadna technologická novinka mu neunikne. Pojmy ako 4K upscaling či Micro LED mu nie sú vôbec cudzie a ľahko vám ich dôležitosť priblíži. Okrem televízií nájdete jeho recenzie aj v kategóriách tabletov, mobilov, ale aj záhradného náčinia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Hyundai ULL 43740 GSMART

Hyundai ULL 43740 GSMART

280 € Orientačná cena