Menu

Recenzia LG 65UP7700

79,8 % Celkové hodnotenie

v kategorii Televízory

Klady

  • Kvalitný obraz v kategórii
  • Zrkadlenie obrazu
  • Hlasový asistent

Zápory

  • Vyššia cena
  • Vysoká hmotnosť
  • Obmedzená konektivita
600 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

LG 65UP7700 sa radí medzi veľkoplošné obrazovky určené náročnejším užívateľom. S uhlopriečkou 65 palcov zaplní priestor aj vo veľkej miestnosti a poskytne vťahujúci zážitok zo sledovania. V cenovej hladine do 800 € je v čase porovnania (december 2021) štandardom podsvietenie typu Direct LED, využíva ho tak aj tento model. Rozlíšenie 4K (3 840 x 2 160 pixelov) v tejto cenovej hladine určite nikoho neprekvapí, k dispozícii je samozrejme aj dobre fungujúci upscaling.

V parametri obnovovacej frekvencie obrazovka vo svojej kategórii ničím neprekvapí; ponúkne klasických 50/60 hertzov. Hodnota 50 hertzov je optimálna pre sledovanie filmov a televíznych relácií, ktoré sa natáčajú pri 24 snímkach za sekundu. Hráči však preferujú skôr možnosť dosiahnutia až 120 hertzov, obrazovka pre týchto užívateľov nie je optimálna. Reproduktory ponúknu výkon priemerných 20 wattov.

Parameter Tento produkt

Hodnotenie konektivity a spotreby

Vybraný model na tom nie je s konektivitou nijako zvlášť dobre, väčšine bežných užívateľov však budú osadené porty stačiť. Na televízore nájdete dvojicu otvorov pre konektor typu HDMI. Tie poslúžia na prenos obrazu zo zdrojových zariadení, ako sú počítače, herné konzoly, DVD/BluRay prehrávače a podobne. Nechýba tiež jeden port pre USB.

Každá inteligentná televízia potrebuje na plné využitie svojho potenciálu prístup k internetu. Ten je v tomto prípade zaistený prostredníctvom Wi-Fi, nechýba však aj konektor pre káblový internet. Zariadenie disponuje technológiou Bluetooth, bezdrôtové slúchadlá pripojíte bez problémov.

Podobne ako väčšina konkurenčných zariadení sa aj model LG 65UP7700 radí do energetickej triedy G. Spotreba dosahuje 137 kWh za rok. Energetický štítok v tomto prípade počíta s 1 000 hodinami prevádzky. Tieto údaje nám pri priemernej cene elektriny 0,24 €/kWh dávajú predpoklad prevádzkových nákladov okolo 33 € za rok. Hodnotu však považujte za čisto orientačnú, skutočné náklady sa budú líšiť podľa intenzity využitia.

Parameter Tento produkt

Hodnotenie funkcií

LG 65UP7700 patrí medzi solídne vybavené inteligentné obrazovky aj s ohľadom na funkcie. Chýbať samozrejme nesmie červené tlačidlo umožňujúce využitie HbbTV, teda prístupu k videotékam televíznych staníc. Zariadenie podporuje streamovacie služby, napríklad Netflix, HBO GO či Voyo.

Ak budete prehrávať obsah nesúci potrebné dáta, potom oceníte aj funkciu vysokého dynamického rozsahu (HDR). Tá pomôže vytiahnuť z obrazu maximum vhodnou korekciou farieb premietanej scény. Pokročilejšie dynamické funkcie, ako je napríklad Dolby Vision, však chýbajú. Na obranu výrobcu, v tejto cenovej hladine ich s ohľadom na veľkú uhlopriečku nenájdete ani u konkurencie.

Recenzovaný model dovoľuje využiť aj hlasové ovládanie prostredníctvom Google Assistenta či Alexy od Amazonu. S nižšou obnovovacou frekvenciou síce táto obrazovka nie je ideálnym riešením na hranie hier, herný režim však podporuje. Pri jeho spustení sa znižuje oneskorenie medzi zadaním príkazu na klávesnici a zobrazením akcie na obrazovke.

Parameter Tento produkt

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Vo svojej cenovej hladine dosahuje kvalita obrazu modelu LG 65UP7700 ľahkého nadpriemeru. Zariadenie umožňuje zrkadlenie obrazu z vášho smartfónu či notebooku priamo na veľkú plochu displeja bezdrôtovou cestou. Poteší tiež podpora hlasových asistentov či solídny upscaling zaistený procesorom Sony Alpha5.

Zariadeniu môžeme naopak vytknúť pomerne obmedzenú konektivitu s ohľadom na vyššie obstarávacie náklady. Obrazovka tiež podporuje obnovovaciu frekvenciu iba 50/60 hertzov, čo je hodnota úplne vyhovujúca pre sledovanie filmov, menej pozitívna však pre náruživých hráčov.

Záverečné zhrnutie

LG 65UP7700 patrí k väčším displejom, ktoré ponúkajú ľahko nadštandardné parametre. Šesťdesiatpäť palcová obrazovka využíva rozlíšenie 4K, podporuje upscaling a využíva technológiu Direct LED. Nechýba niekoľko zaujímavých inteligentných funkcií, priemerný výkon reproduktorov a bohužiaľ aj ľahko podcenené možnosti konektivity. Z tých dôležitejších však nič nechýba. Pokiaľ vás rozpočet nijako zvlášť nelimituje a chcete primárne vysoko kvalitný herný displej, pozrite sa na model Samsung QE65Q800T.

600 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: LG 65UP7700 | Hodnotenie: 79,8 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Televízie má naštudované od A po Z a žiadna technologická novinka mu neunikne. Pojmy ako 4K upscaling či Micro LED mu nie sú vôbec cudzie a ľahko vám ich dôležitosť priblíži. Okrem televízií nájdete jeho recenzie aj v kategóriách tabletov, mobilov, ale aj záhradného náčinia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia LG 65UP7700

LG 65UP7700

600 € Orientačná cena