Menu

Recenzia Metz 32MTB2000

75,6 % Hodnotenie
redakcie

Pre nenáročných

Malé televízory do 40“

Klady a zápory

Klady

  • Prijateľná cena
  • Direct LED
  • Výkonné reproduktory v kategórii

Zápory

  • Nižšie rozlíšenie
  • Nie je Smart TV
  • Vysoká spotreba
180 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Televízor Metz 32MTB2000 je tým najlacnejším produktom v našom výbere a jedným z mála, ktorý sa neradí medzi inteligentné televízie. Určený je pre nenáročných užívateľov, ktorí sa zameriavajú čisto na sledovanie televíznych programov a prídavné funkcie nevyžadujú.

Obrazovku tvorí 32 palcový displej technológie Direct LED s rozlíšením 1 366 x 768 pixelov. Podsvietenie je celoplošné, všetky časti scény tak budú svietiť rovnomerne. Obnovovacia frekvencia 50 hertz potom zodpovedá snímkovej frekvencii televízneho vysielania a nie je vhodná napríklad na hranie hier.

Výkon reproduktorov 16 wattov patrí medzi vyššie a dobre ozvučí aj stredne veľkú miestnosť. V porovnaní s konkurenčnými produktmi je táto hodnota nadpriemerná. Chýbať by nemal tiež slúchadlový konektor určený na pripojenie externého reproduktora či slúchadiel.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Metz

Uhlopriečka v palcoch (")

32

Technológia obrazovky

Direct LED

Rozlíšenie (px)

1 366 x 768

Obnovovacia frekvencia (Hz)

50

Typ tunera

DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Výkon reproduktorov (W)

16

Odporúčaná vzdialenosť (m)

2,1

Výška (cm)

42,1

Šírka (cm)

72,1

Hĺbka (cm)

8,9

Hmotnosť (kg)

3,5

Hodnotenie konektivity a spotreby

Prekvapivo veľa konektorov HDMI osadil výrobca na zadnú stranu televízora. Tie sú k dispozícii celkom 3. Pripojiť tak môžete až tri zdroje obrazu súbežne, či už ide o TV Box, DVD prehrávač alebo napríklad Chromecast. Dátový konektor USB sa nachádza na tomto modeli jeden. Na pripojenie slúchadiel či reproduktora poslúži konektor Jack 3,5 mm.

Vzhľadom na to, že sa v tomto prípade nejedná o inteligentný televízor, výrobca tento model nevybavil bezdrôtovým ani káblovým pripojením k internetu. Energetický štítok popisuje priemernú ročnú spotrebu vo výške 60 kilowatthodín (kWh), čo pri priemernej cene elektriny 0,23 €/kWh znamená ročné náklady na prevádzku okolo 14 €. Číslo je však nutné brať s rezervou, jedná sa o priemernú hodnotu.

Parameter Tento produkt
LAN pripojenie

Nie

WiFi

Nie

Konektory HDMI

3

Konektory USB

1

Slúchadlový jack

Áno

Energetická trieda

G

Ročná spotreba v SDR (kWh)

60

Ročné náklady na prevádzku v SDR (EUR)

14

Hodnotenie funkcií

Vzhľadom k tomu, že sa nejedná o inteligentnú televíziu, stráca ako pripojenie k internetu, tak červené HbbTV tlačidlo. Nebudete tak môcť prechádzať internet, prehrávať videotéky televíznych staníc či zmeškané relácie spätne. Pokiaľ by ste však mali o tieto funkcie záujem, môžete využiť možnosti inteligentných Android TV boxov, pre ktoré sme pripravili samostatný výber.

Parameter Tento produkt
Smart TV

Nie

HbbTV

Nie

Funkcia vylepšenia obrazu

Nie

Hlasový asistent

Nie

Ambilight

Nie

Zrkadlenie obrazu

Nie

Variabilná obnovovacia frekvencia

Nie

Herný režim

Nie

Naše hodnotenie a záver

Televízia Metz 32MTB2000 je určená pre nenáročných zákazníkov s požiadavkami na základné sledovanie televíznych programov v základnej kvalite. Najväčším benefitom je potom veľmi prijateľná cena. Veľmi dobre je na tom aj konektivita a výkon reproduktorov.

Bez nadštandardných funkcií vrátane červeného tlačidla (HbbTV) sa budete však musieť obísť. Naproti tomu disponuje tento model veľmi tenkými rámčekmi a pôsobí celkovo veľmi elegantne. V prípade, že vyžadujete funkciu HbbTV alebo pripojenie k internetu, skúste sa pozrieť na samostatnú recenziu modelu ECG 32 HS01T2S2.

180 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Metz 32MTB2000 | Hodnotenie: 75,6 %
Jakub Gulec je technickým expertom našej redakcie. Televízie má naštudované od A po Z a žiadna technologická novinka mu neunikne. Pojmy ako 4K upscaling či Micro LED mu nie sú vôbec cudzie a ľahko vám ich dôležitosť priblíži. Okrem televízií nájdete jeho recenzie aj v kategóriách tabletov, mobilov, ale aj záhradného náčinia.
Technický redaktor

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Metz 32MTB2000

Metz 32MTB2000

180 € Orientačná cena