Menu

Recenzia Metz 32MTB2000

75,6 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Televízory

Klady

  • Prijateľná cena
  • Direct LED
  • Výkonné reproduktory v kategórii

Zápory

  • Nižšie rozlíšenie
  • Nie je Smart TV
  • Vysoká spotreba
180 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Televízor Metz 32MTB2000 je tým najlacnejším produktom v našom výbere a jedným z mála, ktorý sa neradí medzi inteligentné televízie. Určený je pre nenáročných užívateľov, ktorí sa zameriavajú čisto na sledovanie televíznych programov a prídavné funkcie nevyžadujú.

Obrazovku tvorí 32 palcový displej technológie Direct LED s rozlíšením 1 366 x 768 pixelov. Podsvietenie je celoplošné, všetky časti scény tak budú svietiť rovnomerne. Obnovovacia frekvencia 50 hertz potom zodpovedá snímkovej frekvencii televízneho vysielania a nie je vhodná napríklad na hranie hier.

Výkon reproduktorov 16 wattov patrí medzi vyššie a dobre ozvučí aj stredne veľkú miestnosť. V porovnaní s konkurenčnými produktmi je táto hodnota nadpriemerná. Chýbať by nemal tiež slúchadlový konektor určený na pripojenie externého reproduktora či slúchadiel.

Parameter Tento produkt

Hodnotenie konektivity a spotreby

Prekvapivo veľa konektorov HDMI osadil výrobca na zadnú stranu televízora. Tie sú k dispozícii celkom 3. Pripojiť tak môžete až tri zdroje obrazu súbežne, či už ide o TV Box, DVD prehrávač alebo napríklad Chromecast. Dátový konektor USB sa nachádza na tomto modeli jeden. Na pripojenie slúchadiel či reproduktora poslúži konektor Jack 3,5 mm.

Vzhľadom na to, že sa v tomto prípade nejedná o inteligentný televízor, výrobca tento model nevybavil bezdrôtovým ani káblovým pripojením k internetu. Energetický štítok popisuje priemernú ročnú spotrebu vo výške 60 kilowatthodín (kWh), čo pri priemernej cene elektriny 0,23 €/kWh znamená ročné náklady na prevádzku okolo 14 €. Číslo je však nutné brať s rezervou, jedná sa o priemernú hodnotu.

Parameter Tento produkt

Hodnotenie funkcií

Vzhľadom k tomu, že sa nejedná o inteligentnú televíziu, stráca ako pripojenie k internetu, tak červené HbbTV tlačidlo. Nebudete tak môcť prechádzať internet, prehrávať videotéky televíznych staníc či zmeškané relácie spätne. Pokiaľ by ste však mali o tieto funkcie záujem, môžete využiť možnosti inteligentných Android TV boxov, pre ktoré sme pripravili samostatný výber.

Parameter Tento produkt

Naše hodnotenie a záver

Televízia Metz 32MTB2000 je určená pre nenáročných zákazníkov s požiadavkami na základné sledovanie televíznych programov v základnej kvalite. Najväčším benefitom je potom veľmi prijateľná cena. Veľmi dobre je na tom aj konektivita a výkon reproduktorov.

Bez nadštandardných funkcií vrátane červeného tlačidla (HbbTV) sa budete však musieť obísť. Naproti tomu disponuje tento model veľmi tenkými rámčekmi a pôsobí celkovo veľmi elegantne. V prípade, že vyžadujete funkciu HbbTV alebo pripojenie k internetu, skúste sa pozrieť na samostatnú recenziu modelu ECG 32 HS01T2S2.

180 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Metz 32MTB2000 | Hodnotenie: 75,6 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Televízie má naštudované od A po Z a žiadna technologická novinka mu neunikne. Pojmy ako 4K upscaling či Micro LED mu nie sú vôbec cudzie a ľahko vám ich dôležitosť priblíži. Okrem televízií nájdete jeho recenzie aj v kategóriách tabletov, mobilov, ale aj záhradného náčinia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Metz 32MTB2000

Metz 32MTB2000

180 € Orientačná cena