Menu

Recenzia Panasonic TX-32FS503E

85,5 % Celkové hodnotenie

Top cena-výkon v kategorii Televízory

Klady

  • Direct LED
  • Výkonné reproduktory
  • HDR

Zápory

  • Nízke rozlíšenie
  • Priemerná konektivita
  • Vyššia cena
310 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Spoločnosť Panasonic pri tvorbe modelu TX-32FS503E vzala užívateľský zážitok z trochu iného konca. Orezala rozlíšenie, pridala na kvalite reproduktorov a ponúkaných funkcií a opäť trochu ubrala na konektivite. Zariadenie tak predstavuje pomerne zaujímavý produkt so zaujímavou cenou.

Displej tvorí Direct LED panel s uhlopriečkou 32 palcov. Podsvietenie v celej ploche je v prípade LED panelov optimálnym variantom. Rozlíšenie dosahuje hodnotu iba 1 366 x 768 pixelov a vyhovie najmä pre príjem televízneho signálu. Ani tu však neumožní dosiahnuť maximálnych možných kvalít, pretože rozlíšenie televízneho vysielania je vyššie. Obnovovacia frekvencia 50 hertzov sa v kategórii nevymyká.

Prekvapivo silné reproduktory s výkonom 20 wattov s ohľadom na cenu predbehnú konkurenčné produkty a dobre vyhovejú aj v stredne veľkých miestnostiach. Rovnako ako pri ostatných modeloch televízií však platí, že kvalitné reproduktory vždy prekonajú tie integrované v televízii.

Parameter Tento produkt

Hodnotenie konektivity a spotreby

Pripojenie zdrojových zariadení umožňuje dvojica konektorov HDMI. Pre prípad potreby prenosu dát, napríklad prehrávanie filmov z úložného zariadenia, slúži dvojica konektorov USB. Konektor Jack 3,5 mm neprávom označovaný za slúchadlový poslúži v prípade pripojenia externého reproduktora.

S ohľadom na potrebu pripojenia k internetu umožnil výrobca využiť pripojenie bezdrôtové, prostredníctvom WiFi, rovnako ako káblové. Na dosiahnutie maximálnej kvality prenosu dát odporúčame využiť internetový kábel.

Definovaná priemerná ročná spotreba dosahuje hodnotu 55 kilowatthodín (kWh) a v kontexte priemernej ceny elektriny 0,23 €/kWh to znamená náklady na prevádzku okolo 13 € ročne. Tieto hodnoty sú však orientačné a závisia najmä od toho, ako často a po akú dlhú dobu televíziu sledujete.

Parameter Tento produkt

Hodnotenie funkcií

Prístup k videotékam televíznych staníc a schopnosť prehrať zmeškané programy dáva tomuto modelu takzvané červené tlačidlo (HbbTV). Streamovacie služby ako Netflix či YouTube tiež nie sú z dosahu a nič tak nebráni využívať televízor naplno. Herný režim slúži na zníženie oneskorenia medzi zadaním príkazu a zobrazením akcie na obrazovke.

Doplnený o funkciu HDR dokáže tento model spracovávať podporované filmy a upravovať nasvietenie a farby scény pre maximálny užívateľský zážitok. Prenos obrazu z inteligentného telefónu na televíznu obrazovku zaistí funkcia párovania s mobilným telefónom. Predpokladom pre úspešné využitie tejto možnosti je však podpora zo strany telefónu.

Parameter Tento produkt

Naše hodnotenie a záver

Pozíciu špecifickej varianty na zváženie v našom výbere zaujal model Panasonic TX-32FS503E. Ponúka nižšie rozlíšenie na kvalitnom Direct LED paneli, nadštandardné funkcie a s ohľadom na cenu veľmi výkonné reproduktory. Svoje využitie nájde medzi tými, ktorí kladú dôraz skôr na zvukový výkon ako kvalitu obrazu.

Na druhú stranu je trochu v kontraste s rozlíšením podpora HDR, funkcia určená na zvýšenie kvality obrazu úpravou farebnosti a nasvietenia premietanej scény. Spotreba dosahuje priemerné hodnoty a televízor pôsobí elegantným dojmom. Pre užívateľov zameraných skôr na vyššie rozlíšenie sme pripravili ako alternatívu k výberu model Toshiba 32L3063DG.

310 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Panasonic TX-32FS503E | Hodnotenie: 85,5 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Televízie má naštudované od A po Z a žiadna technologická novinka mu neunikne. Pojmy ako 4K upscaling či Micro LED mu nie sú vôbec cudzie a ľahko vám ich dôležitosť priblíži. Okrem televízií nájdete jeho recenzie aj v kategóriách tabletov, mobilov, ale aj záhradného náčinia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Panasonic TX-32FS503E

Panasonic TX-32FS503E

310 € Orientačná cena