Menu

Recenzia Panasonic TX-32FS503E

85,5 % Hodnotenie
redakcie

Klady a zápory

Klady

  • Direct LED
  • Výkonné reproduktory
  • HDR

Zápory

  • Nízke rozlíšenie
  • Priemerná konektivita
  • Vyššia cena
310 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Spoločnosť Panasonic pri tvorbe modelu TX-32FS503E vzala užívateľský zážitok z trochu iného konca. Orezala rozlíšenie, pridala na kvalite reproduktorov a ponúkaných funkcií a opäť trochu ubrala na konektivite. Zariadenie tak predstavuje pomerne zaujímavý produkt so zaujímavou cenou.

Displej tvorí Direct LED panel s uhlopriečkou 32 palcov. Podsvietenie v celej ploche je v prípade LED panelov optimálnym variantom. Rozlíšenie dosahuje hodnotu iba 1 366 x 768 pixelov a vyhovie najmä pre príjem televízneho signálu. Ani tu však neumožní dosiahnuť maximálnych možných kvalít, pretože rozlíšenie televízneho vysielania je vyššie. Obnovovacia frekvencia 50 hertzov sa v kategórii nevymyká.

Prekvapivo silné reproduktory s výkonom 20 wattov s ohľadom na cenu predbehnú konkurenčné produkty a dobre vyhovejú aj v stredne veľkých miestnostiach. Rovnako ako pri ostatných modeloch televízií však platí, že kvalitné reproduktory vždy prekonajú tie integrované v televízii.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Panasonic

Uhlopriečka v palcoch (")

32

Technológia obrazovky

Direct LED

Rozlíšenie (px)

1 366 x 768

Obnovovacia frekvencia (Hz)

50

Typ tunera

DVB-C, DVB-S2, DVB-T2

Výkon reproduktorov (W)

20

Odporúčaná vzdialenosť (m)

2,1

Výška (cm)

43,7

Šírka (cm)

73,3

Hĺbka (cm)

7,1

Hmotnosť (kg)

6

Hodnotenie konektivity a spotreby

Pripojenie zdrojových zariadení umožňuje dvojica konektorov HDMI. Pre prípad potreby prenosu dát, napríklad prehrávanie filmov z úložného zariadenia, slúži dvojica konektorov USB. Konektor Jack 3,5 mm neprávom označovaný za slúchadlový poslúži v prípade pripojenia externého reproduktora.

S ohľadom na potrebu pripojenia k internetu umožnil výrobca využiť pripojenie bezdrôtové, prostredníctvom WiFi, rovnako ako káblové. Na dosiahnutie maximálnej kvality prenosu dát odporúčame využiť internetový kábel.

Definovaná priemerná ročná spotreba dosahuje hodnotu 55 kilowatthodín (kWh) a v kontexte priemernej ceny elektriny 0,23 €/kWh to znamená náklady na prevádzku okolo 13 € ročne. Tieto hodnoty sú však orientačné a závisia najmä od toho, ako často a po akú dlhú dobu televíziu sledujete.

Parameter Tento produkt
LAN pripojenie

Áno

WiFi

Áno

Konektory HDMI

2

Konektory USB

2

Slúchadlový jack

Áno

Energetická trieda

G

Ročná spotreba v SDR (kWh)

55

Ročné náklady na prevádzku v SDR (EUR)

13

Hodnotenie funkcií

Prístup k videotékam televíznych staníc a schopnosť prehrať zmeškané programy dáva tomuto modelu takzvané červené tlačidlo (HbbTV). Streamovacie služby ako Netflix či YouTube tiež nie sú z dosahu a nič tak nebráni využívať televízor naplno. Herný režim slúži na zníženie oneskorenia medzi zadaním príkazu a zobrazením akcie na obrazovke.

Doplnený o funkciu HDR dokáže tento model spracovávať podporované filmy a upravovať nasvietenie a farby scény pre maximálny užívateľský zážitok. Prenos obrazu z inteligentného telefónu na televíznu obrazovku zaistí funkcia párovania s mobilným telefónom. Predpokladom pre úspešné využitie tejto možnosti je však podpora zo strany telefónu.

Parameter Tento produkt
Smart TV

Áno

HbbTV

Áno

Funkcia vylepšenia obrazu

HDR

Hlasový asistent

Nie

Ambilight

Nie

Zrkadlenie obrazu

Áno

Variabilná obnovovacia frekvencia

Nie

Herný režim

Áno

Naše hodnotenie a záver

Pozíciu špecifickej varianty na zváženie v našom výbere zaujal model Panasonic TX-32FS503E. Ponúka nižšie rozlíšenie na kvalitnom Direct LED paneli, nadštandardné funkcie a s ohľadom na cenu veľmi výkonné reproduktory. Svoje využitie nájde medzi tými, ktorí kladú dôraz skôr na zvukový výkon ako kvalitu obrazu.

Na druhú stranu je trochu v kontraste s rozlíšením podpora HDR, funkcia určená na zvýšenie kvality obrazu úpravou farebnosti a nasvietenia premietanej scény. Spotreba dosahuje priemerné hodnoty a televízor pôsobí elegantným dojmom. Pre užívateľov zameraných skôr na vyššie rozlíšenie sme pripravili ako alternatívu k výberu model Toshiba 32L3063DG.

310 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Panasonic TX-32FS503E | Hodnotenie: 85,5 %
Jakub Gulec je technickým expertom našej redakcie. Televízie má naštudované od A po Z a žiadna technologická novinka mu neunikne. Pojmy ako 4K upscaling či Micro LED mu nie sú vôbec cudzie a ľahko vám ich dôležitosť priblíži. Okrem televízií nájdete jeho recenzie aj v kategóriách tabletov, mobilov, ale aj záhradného náčinia.
Technický redaktor

Diskusia a poradňa

Spýtajte sa na čokoľvek, čo vás zaujíma, a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Môžete tiež poradiť ostatným, alebo sa podeliť o svoju skúsenosť.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Panasonic TX-32FS503E

Panasonic TX-32FS503E

310 € Orientačná cena