Menu

Recenzia Philips 70PUS8505

89,5 % Celkové hodnotenie

Top cena-výkon v kategorii Televízory

Klady

  • Výborná konektivita
  • HDR a Dolby Vision
  • Ambilight

Zápory

  • Direct LED
  • Iba 50 hertz
  • Chýba párovanie s mobilným zariadením
830 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Inteligentná televízia výrobcu Philips s modelovým označením 70PUS8505 ponúka veľkú uhlopriečku za pomerne prijateľnú cenu. Chýba technológia OLED či QLED, naproti tomu poteší funkcia Ambilight. Celkovo je možné televíziu hodnotiť veľmi kladne a vyhovie aj veľmi náročným užívateľom.

Najdôležitejšou súčasťou televízora je samozrejme televízna obrazovka. Tú tvorí displej s uhlopriečkou 70 palcov. Výrobca volil s ohľadom na zníženie obstarávacích nákladov technológiu Direct LED, ktorá ponúka skvelý obrazový výkon, ale technológiám OLED a QLED sa v kontrastnom pomere nevyrovná. Rozlíšenie je samozrejme 4K (3 840 x 2 160 pixelov) a nebude vás v ničom limitovať.

S obnovovacou frekvenciou obrazovky na úrovni 50 hertz nemožno televízor označiť za herný, avšak aj túto funkciu dokáže úspešne plniť. Integrované reproduktory potom prinášajú celkový zvukový výkon 20 wattov a ozvučia miestnosť stredných rozmerov kvalitne.

Parameter Tento produkt

Hodnotenie konektivity a spotreby

Konektivita tohto modelu je na veľmi vysokej úrovni, v tomto ohľade sa radí televízor k nadpriemeru. Na pripojenie zdrojových zariadení slúžia dokonca 4 HDMI konektory. Je veľmi ťažké si predstaviť situáciu, že by v tomto počte obrazové vstupy používateľovi nestačili. Modelu samozrejme nechýbajú dátové USB konektory, celkom v počte 2 kusov. Trochu prekvapivo nechýba slúchadlový konektor.

Pre bezdrôtové pripojenie k televízii slúži integrovaný modul WiFi, napojenie na internet však môžete realizovať aj prostredníctvom internetového kábla LAN. Také spojenie je stabilnejšie, rýchlejšie a spoľahlivejšie, než WiFi. Pokiaľ vám teda zamŕza pri prehrávaní filmov online obraz, nech sa jedná o televíziu akúkoľvek, skúste nahradiť WiFi pripojenie káblom.

Energetický štítok hovorí o priemernej ročnej spotrebe na úrovni 267 kilowatthodín (kWh). Je nutné dodať, že sa jedná o priemernú hodnotu stanovenú pre porovnávanie jednotlivých produktov a približný náhľad na spotrebu, tá sa však bude líšiť podľa intenzity využitia. Pre priemernú cenu elektrickej energie 0,23 €/kWh sme teda vypočítali ročné náklady na prevádzku okolo 63 €. Táto spotreba ale zodpovedá módu HDR, v SDR je podstatne nižšia.

Parameter Tento produkt

Hodnotenie funkcií

Funkcia HbbTV označovaná aj ako červené tlačidlo prostredníctvom internetu umožňuje ľahký prístup k online videotékam televíznych staníc. Veľmi obľúbenou možnosťou je spätné prehrávanie premeškaných relácií. Televízor zahŕňa podporu streamovacích služieb ako sú Netflix, HBO GO, Voyo a ďalších.

Za jednoznačný benefit je možné označiť podporu funkcií zlepšenia kvality obrazu HDR a Dolby Vision. Práve Dolby Vision nepatrí medzi bežné funkcie. Obe varianty slúžia na prehĺbenie diváckeho zážitku pomocou úpravy nasvetlenia a farebnosti zobrazovanej scény, pokiaľ prehrávaný film tieto technológie podporuje a nesie si so sebou potrebné metadáta.

Hodnotnou funkciou je podpora hlasového asistenta. Na využitie je pripravený Google Assistant rovnako ako Alexa od Amazonu. Nič tak nebráni tomu, aby sa tento model stal súčasťou inteligentnej domácnosti. Pre produkty Philips špecifická funkcia Ambilight osvetľuje stenu za televízorom v závislosti od farebnosti premietanej scény a opticky tak rozširuje obraz. Herný režim slúži na zníženie oneskorenia.

Parameter Tento produkt

Naše hodnotenie a záver

Dobrým pomerom ceny a výkonu sa vyznačuje inteligentný televízor Philips 70PUS8505 s uhlopriečkou 70 palcov. Televízia je veľká, ponúka vysoké rozlíšenie a hodnotné funkcie. S ohľadom na nižšiu cenu v kategórii je však technológia displeja iba v prevedení Direct LED, ktoré prináša výbornú kvalitu obrazu, ale s OLED a QLED panelmi nemožno porovnávať.

Funkcia Ambilight špecifická pre spoločnosť Philips je príjemným doplnkom, ktorý u ostatných produktov v našom výbere nenájdete. Nechýbajú funkcie vylepšujúce obraz, televízor má však širšie rámčeky aj väčšiu hĺbku. Pokiaľ hľadáte televízor s maximálnou kvalitou obrazu, prečítajte si recenziu modelu Samsung QE75Q64T s QLED panelom.

830 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Philips 70PUS8505 | Hodnotenie: 89,5 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Televízie má naštudované od A po Z a žiadna technologická novinka mu neunikne. Pojmy ako 4K upscaling či Micro LED mu nie sú vôbec cudzie a ľahko vám ich dôležitosť priblíži. Okrem televízií nájdete jeho recenzie aj v kategóriách tabletov, mobilov, ale aj záhradného náčinia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Philips 70PUS8505

Philips 70PUS8505

830 € Orientačná cena