Menu

Recenzia Samsung QE32LS03B

97,6 % Celkové hodnotenie

Najlepší produkt v kategorii Televízory

Klady

  • QLED displej
  • Režim Art
  • Výkonné reproduktory

Zápory

  • Vysoká cena
  • Chýba slúchadlový konektor
  • Chýba internetový konektor
450 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Model Samsung QE32LS03B vyčnieva z nášho výberu a z celej kategórie menších uhlopriečok najmä osadením QLED panelu, ale je doplnený aj hneď o niekoľko zaujímavých funkcií. Je variantom pre vizuálne založených užívateľov zameraných na maximálny zážitok z kvalitne zobrazených farieb a kontrastu. Tiež tvar obrazovky sa dočkal zaujímavého prevedenia, ktoré má pôsobiť dojmom umeleckého diela.

Displej s uhlopriečkou 32 palcov tvorí panel technológie QLED. Tá je prísľubom perfektnej kvality zobrazenia bielej a celkovo kvalitnejšieho poňatia farieb a kontrastov medzi nimi. FullHD rozlíšenie vzhľadom na menšiu uhlopriečku vyhovie dobre a zodpovedá ako televíznemu vysielaniu, tak nižším predplatným služieb ako je Netflix. Obnovovacia frekvencia 50 hertzov potom nie je v kategórii žiadnym prekvapením.

Veľmi dobré hodnoty dosahujú osadené reproduktory s výkonom 20 wattov. V kategórii sa jedná o hodnotu nadštandardnú, schopnú dobrého ozvučenia stredne veľkej miestnosti, externé reproduktory teda nie sú nutnosťou.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Samsung

Technológia obrazovky

QLED

Rozlíšenie (px)

1 920 x 1 080

Obnovovacia frekvencia (Hz)

60

Smart TV

Áno

Výkon reproduktorov (W)

20

Hodnotenie konektivity a spotreby

Konektivitu môžeme označiť za úplne nadpriemernú, model na sebe nesie dvojicu konektorov HDMI a dvojicu dátových konektorov USB. Pripojenie externých zariadení tak nebude pre väčšinu používateľov problém. Naopak chýba slúchadlový výstup Jack 3,5 mm, externé reproduktory tak pripojíte iba prostredníctvom Bluetooth.

Pripojenie k internetu môžete realizovať iba pomocou bezdrôtovej WiFi, s ohľadom na estetiku produktu výrobca internetový konektor zo zoznamu možných pripojení vynechal. Pred kúpou tak zvážte, či disponujete v domácnosti dostatočne kvalitným WiFi pripojením.

Priemerná ročná spotreba pre tento produkt nadobúda hodnotu 55 kilowatthodín (kWh). Túto hodnotu uvádzame pri spustenom HDR. To typicky spotrebúva viac energie. Ak budeme vychádzať z priemernej ceny elektrickej energie 0,23 €/kWh, potom dôjdeme k nákladom na ročnú prevádzku okolo 13 €. Hodnota je však čisto orientačná.

Parameter Tento produkt
WiFi

Áno

LAN pripojenie

Nie

Konektory HDMI

2

Konektory USB

2

Slúchadlový jack

Nie

Hodnotenie funkcií

HbbTV ako jedna zo základných funkcií inteligentných televízií dovolí pomocou internetu prístup k videotékam televíznych staníc a spätné prehrávanie relácií, ktoré ste premeškali. Možnosť prehliadania internetu a využitia služieb ako je HBO GO alebo Netflix nechýba.

O vylepšenie obrazu podporovaných filmov, ktoré si so sebou nesú potrebné metadáta, sa stará technológia HDR. Tá umožňuje optimalizáciu zobrazenia pre maximálny divácky zážitok. Netradičným doplnkom špecifickým pre rad The Frame je voliteľný režim Art a prístup do Art Store. To vám umožní premeniť televízor mimo doby jeho sledovania na umelecké dielo.

Náročnejší užívatelia ocenia aj hlasového asistenta, pričom na výber je Google Assistant alebo Amazon Alexa. Televízor sa tak ľahko stane súčasťou inteligentnej domácnosti. Párovanie s mobilným telefónom slúži na bezdrôtový prenos obrazu z mobilu na televíznu obrazovku. Jedinou požiadavkou je, aby telefón túto funkciu podporoval. Nielen pre hráčov výrobca osadil aj herný režim znižujúci latenciu.

Parameter Tento produkt
Smart TV

Áno

HbbTV

Áno

Funkcia vylepšenia obrazu

HDR

Hlasové ovládanie

Áno

Ambilight

Nie

Zrkadlenie obrazu

Áno

Variabilná obnovovacia frekvencia

Nie

Herný režim

Áno

Naše hodnotenie a záver

Televízor Samsung QE32LS03B má za účel pôsobiť ako umelecké dielo a mimo doby svojej prevádzky dvojnásobne. Režim Art dovoľuje premeniť inak čiernu obrazovku napríklad na obraz Mona Lisy. QLED panel s rozlíšením FullHD dopĺňa prístroj o kvalitné zobrazenie farieb, najmä tej bielej. Konektivita dosahuje celkovo solídnu úroveň, prípojka pre internetový kábel však chýba.

Najväčším negatívom tohto produktu je jeho pomerne vysoká cena, ktorá zodpovedá skôr väčším uhlopriečkam. Ak hľadáte alternatívu so 4K rozlíšením a technológiu QLED nevyžadujete, môže pre vás byť zaujímavým produktom napríklad model Panasonic TX 40HX810E.

450 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Samsung QE32LS03B | Hodnotenie: 97,6 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Televízie má naštudované od A po Z a žiadna technologická novinka mu neunikne. Pojmy ako 4K upscaling či Micro LED mu nie sú vôbec cudzie a ľahko vám ich dôležitosť priblíži. Okrem televízií nájdete jeho recenzie aj v kategóriách tabletov, mobilov, ale aj záhradného náčinia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Samsung QE32LS03B

Samsung QE32LS03B

450 € Orientačná cena