Menu

Recenzia Samsung QE65Q800T

99,2 % Celkové hodnotenie

v kategorii Televízory

Klady

  • Veľmi vysoké rozlíšenie 8K
  • Veľmi výkonné reproduktory
  • Variabilná obnovovacia frekvencia

Zápory

  • Vysoká cena
  • Vysoká spotreba
  • Menšia uhlopriečka
2 000 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Model Samsung QE65Q800T je najdrahším produktom v našom výbere. Cena však zodpovedá parametrom a ponúkaným funkciám. Televízor je vhodný pre tých najnáročnejších užívateľov a najmä pre náruživých hráčov s tými najlepšími hernými zostavami. Extrémne tenké rámčeky a malá hrúbka obrazovky podčiarkujú pekný dizajn.

Najväčším lákadlom tohto modelu je displej. Ten na uhlopriečke 65 palcov ponúka extrémne vysoké rozlíšenie 8K (7 680 x 4 320 pixelov). Hodnota je taká vysoká, že filmov s takým rozlíšením je absolútne minimum a využitie plného rozlíšenia mieri skôr na hráča. Vzhľadom na to, že takto jemný displej v technológii OLED alebo QLED je vyrobiť skutočne problematické, volil výrobca technológiu Direct LED.

Obnovovacia frekvencia 100 hertzov je opäť parametrom cieleným na náruživých hráčov. Tí ocenia maximálnu plynulosť pohybu pri hraní hier. Veľmi vysoký výkon 70 wattov dostali aj reproduktory, ktoré navyše dostali funkciu priestorového zvuku. S týmto výkonom predbehne televízor aj niektoré samostatné reproduktory.

Parameter Tento produkt

Hodnotenie konektivity a spotreby

Vzhľadom k vysokým obstarávacím nákladom výrobca nepodcenil žiadnu z kategórií parametrov a aj stranou konektivity si televízor vedie viac ako dobre. Užívateľ môže využiť celú štvoricu konektorov typu HDMI na pripojenie zdrojových zariadení, ako je počítač, herná konzola, DVD prehrávač či akékoľvek ďalšie. Konektory typu USB sa nachádzajú na tomto modeli 3.

Slúchadlový konektor chýba, avšak externé reproduktory pravdepodobne nebudete vôbec potrebovať a keby predsa, môžete ich pohodlne pripojiť bezdrôtovo prostredníctvom Bluetooth. Pripojenie k internetu je zaistené integrovaným modulom WiFi, rovnako ako konektorom pre klasický internetový kábel.

Vzhľadom k extrémne vysokému rozlíšeniu, obnovovacej frekvencii, ale aj silnému podsvieteniu je priemerná ročná spotreba tiež vysoká. Energetický štítok ju definuje hodnotou 430 kilowatthodín (kWh) v móde HDR. Ak budeme za priemernú cenu elektriny považovať hodnotu 0,24 €/kWh, potom počítajte s ročnými nákladmi na prevádzku okolo 100 €. Ide však o orientačnú hodnotu a bude sa líšiť podľa využitia.

Parameter Tento produkt

Hodnotenie funkcií

Chýbať nesmie ani funkcia HbbTV, ľudovo známa ako „červené tlačidlo“. Po jeho stlačení sa prostredníctvom internetu dostane užívateľ k videotékam televíznych staníc a okrem iného môže spätne prehrávať zmeškané programy. Samozrejme nechýba internetový prehliadač a podpora služieb ako sú Netflix, HBO GO, Voyo a ďalšie.

Funkcia HDR zaistí pri prehrávaní podporovaných filmov maximálnu obrazovú kvalitu. Pomôže vyvážiť svetelnosť a farebnosť scény, čím pozdvihne divácky zážitok na vyššiu úroveň. Párovanie s mobilným zariadením zase dovoľuje bezdrôtový prenos obrazu zo smartfónu na plochu obrazovky. Rovnako zaujímavou funkciou je podpora hlasových asistentov.

Náruživí hráči potom ocenia najmä variabilnú obnovovaciu frekvenciu, ktorá sa priebežne mení v závislosti na tom, koľko snímok za sekundu generuje počítač či herná konzola. Tým je zaistená maximálna plynulosť pri hraní hier. Herný režim zásadne znižuje oneskorenie medzi zadaním pohybu na hernom ovládači a jeho zobrazením na obrazovke televízie.

Parameter Tento produkt

Naše hodnotenie a záver

Inteligentný televízor Samsung QE65Q800T patrí k tomu najlepšiemu, čo môžu bežne dostupné produkty ponúknuť. Veľmi vysoké rozlíšenie 8K v kombinácii s vysokou variabilnou obnovovacou frekvenciou robia tento televízor optimálnym variantom pre veľmi náročných hráčov. Konektivita dosahuje najvyššie štandardy.

Tiež reproduktory majú vysoko nadštandardný výkon 70 wattov. Ten vyhovie aj vo veľkých miestnostiach viac ako dobre a ponúkne pohlcujúci zážitok. Keby sme mali obrazovke niečo vytknúť, potom by to bola iba veľmi vysoká obstarávacia cena. Pokiaľ však hľadáte lacnejší televízor pripravený aj pre hranie hier a nevyžadujete 8K rozlíšenie, prečítajte si recenziu modelu Hisense 65A7GQ.

2 000 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Samsung QE65Q800T | Hodnotenie: 99,2 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Televízie má naštudované od A po Z a žiadna technologická novinka mu neunikne. Pojmy ako 4K upscaling či Micro LED mu nie sú vôbec cudzie a ľahko vám ich dôležitosť priblíži. Okrem televízií nájdete jeho recenzie aj v kategóriách tabletov, mobilov, ale aj záhradného náčinia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Samsung QE65Q800T

Samsung QE65Q800T

2 000 € Orientačná cena