Menu

Recenzia Samsung UE65TU7092

77,1 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Televízory

Klady

  • Výborná cena
  • Veľká uhlopriečka
  • Úzke rámčeky displeja

Zápory

  • Horšia konektivita
  • Edge LED
  • Menej inteligentných funkcií
600 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Podobne ako ostatné produkty radu TU7000 spoločnosti Samsung je aj model Samsung UE65TU7092 zariadením zaujímavým najmä svojím pomerom výkonu k cene. Za relatívne nižší obnos financií dostane užívateľ k dispozícii veľkú uhlopriečku, zároveň však chýbajú niektoré nadštandardné inteligentné funkcie. Televízor je zaujímavý najmä pre menej náročných užívateľov, ktorí však vyžadujú vysoké rozlíšenie a možnosť sledovania streamovacích služieb.

Ako je už spomenuté vyššie, televízor disponuje vysokým rozlíšením 4K (3 840 x 2 160 pixelov). Na uhlopriečke veľkej 65 palcov by napokon nižšie rozlíšenie bolo úplne nelogické. Displej využíva technológiu Edge LED, podsvietenie je teda realizované svetelnými trubicami po obvode televízora a nemusí byť v celom obraze rovnomerné.

Tiež obnovovacia frekvencia nie je akokoľvek špecifická, obrazovka zobrazí 50 snímok za sekundu. Táto hodnota je úplne dostatočná na sledovanie filmov, naopak nie je úplne vhodná na hranie hier. Reproduktory s výkonom 20 wattov sa radia do priemeru, dobre ozvučia stredne veľkú miestnosť. Hĺbka televízie s ohľadom na použitú technológiu dosahuje 6 centimetrov, ale v tejto cenovej hladine je skôr nadpriemerne malá.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Samsung

Technológia obrazovky

Edge LED

Rozlíšenie (px)

3 840 x 2 160

Obnovovacia frekvencia (Hz)

50

Smart TV

Áno

Výkon reproduktorov (W)

20

Hodnotenie konektivity a spotreby

Recenzovaný produkt dostal do vienka skôr obmedzenejšie možnosti konektivity. V porovnaní s konkurenciou má menší počet obrazových portov HDMI, tie výrobca osadil iba dva. Na druhú stranu tento počet bude väčšine používateľov stačiť. Konektor USB sa nachádza na tele zariadenia jediný. Slúchadlový výstup chýba, rovnako ako technológia Bluetooth.

Samozrejmosťou každého Smart televízora je možnosť pripojenia k internetu, bez ktorého väčšina inteligentných funkcií nefunguje. To je možné realizovať prostredníctvom internetového kábla rovnako ako bezdrôtovo pomocou modulu WiFi. Káblové pripojenie je spravidla stabilnejšie a o niečo rýchlejšie, pokiaľ vám nebudú streamovacie služby fungovať správne cez WiFi, odporúčame vyskúšať pripojenie káblom.

Energetický štítok definuje tento model priemernou ročnou spotrebou 115 kWh, čo znamená pri priemernej cene elektriny 0,23 €/kWh cca 27 € vynaložených na prevádzku televízora každý rok. Hodnota je však skôr orientačná, pretože konkrétna spotreba bude vždy záležať na tom, ako často budete televíziu sledovať. Výrazný vplyv má aj technológia HDR. Ak je v prevádzke, môže spotrebu až zdvojnásobiť.

Parameter Tento produkt
WiFi

Áno

LAN pripojenie

Áno

Konektory HDMI

2

Konektory USB

1

Slúchadlový jack

Nie

Hodnotenie funkcií

Videotéky televíznych staníc sprístupňuje červené tlačidlo na ovládači prostredníctvom funkcie HbbTV. Vďaka osadeniu tejto funkcie budete môcť prehrávať spätne televízne programy a dostanete aj prístup k bonusovému obsahu. Internetový prehliadač je samozrejme k dispozícii, nečakajte však nijako svižnú prevádzku, lacnejšie televízory sú vybavené pomalšími procesormi.

Viac menej jedinou inteligentnou funkciou, keď pominieme HbbTV a možnosť sledovania streamovacích služieb, je funkcia vylepšenia obrazu HDR. Tá pomôže maximalizovať divácky zážitok, pokiaľ vysielaný film túto technológiu podporuje. K dispozícii dal výrobca aj herný režim, ktorý výrazne zníži oneskorenie medzi klávesnicou a zobrazením akcie na televízore.

Parameter Tento produkt
Smart TV

Áno

HbbTV

Áno

Funkcia vylepšenia obrazu

HDR

Hlasové ovládanie

Nie

Ambilight

Nie

Zrkadlenie obrazu

Nie

Variabilná obnovovacia frekvencia

Nie

Herný režim

Áno

Názory užívateľov a ďalších expertov

Užívateľských hodnotení tohto televízora je poskromne. Na vine nie je ani tak nezáujem o tento produkt, ako skôr široké spektrum takmer identických modelov, ktoré Samsung vydal. Celý rad TU7000 prináša užívateľom podľa hodnotenia expertov výborný pomer ceny a výkonu. Tomu ale zodpovedajú aj obmedzené funkcie. Produkt uvedený na recenznom videu je zástupcom radu TU7000, nejedná sa o rovnaký model, ktorý je nami recenzovaný. Ide však o rovnaký rad produktov, odlišnosti sú skôr minimálne.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Za najväčší klad tohto modelu možno považovať výborný pomer medzi cenou a veľkosťou uhlopriečky. Displej navyše lemujú veľmi úzke rámčeky, ktoré sú takmer neviditeľné. Na druhú stranu však výrobca s cieľom zraziť cenu ubral na počte konektorov. To väčšine používateľov vadiť nebude, ale niektorým môže. Spektrum inteligentných funkcií sa obmedzilo viac-menej iba na HbbTV, prístup k internetu a HDR, žiadne zázraky v tomto smere neočakávajte.

Naše hodnotenie a záver

Model Samsung UE65TU7092 je zariadenie určené pre menej náročných užívateľov, ktorí majú obmedzenejší rozpočet, ale vyžadujú veľkú uhlopriečku so základnými inteligentnými funkciami. Typicky vyhovie televízor užívateľom, ktorí radi sledujú televízne programy a streamovacie služby ako je Netflix, ale neplánujú využívať obrazovku na hranie hier. Svietivosť displeja je trochu nižšia a farebné podanie sa radí skôr k priemeru. Konektivita sa dočkala obmedzenia, ktoré však väčšina používateľov nepocíti. Nadšenci do hier môžu nájsť optimálnu alternatívu v modeli LG 65NANO79 s vysokou variabilnou obnovovacou frekvenciou.

600 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Samsung UE65TU7092 | Hodnotenie: 77,1 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Televízie má naštudované od A po Z a žiadna technologická novinka mu neunikne. Pojmy ako 4K upscaling či Micro LED mu nie sú vôbec cudzie a ľahko vám ich dôležitosť priblíži. Okrem televízií nájdete jeho recenzie aj v kategóriách tabletov, mobilov, ale aj záhradného náčinia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Samsung UE65TU7092

Samsung UE65TU7092

600 € Orientačná cena