Menu

Recenzia Thomson 32HE5606

80,6 % Celkové hodnotenie

v kategorii Televízory

Klady

  • Smart TV
  • Hlasový asistent
  • HDR

Zápory

  • Vyššia cena
  • Nižšie rozlíšenie
  • Edge LED
190 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Model Thomson 32HE5606 je určený pre užívateľov, ktorí hľadajú lacný televízor menších rozmerov, ale nechcú sa ochudobniť o inteligentné funkcie. Nenáročným užívateľom dobre vyhovie ako stranou dostupných funkcií, tak aj veľmi prijateľnou cenou.

S uhlopriečkou 32 palcov vybavenou Edge LED displejom nebude nižšie rozlíšenie 1 366 x 768 zásadný problém. Ostatne čím je obrazovka menšia, tým nižšie stačí rozlíšenie s ohľadom na pozorovaciu vzdialenosť. Bohužiaľ však toto rozlíšenie dnes už nedosahuje dostatočnej kvality, aby vyťažilo z televízneho vysielania maximum.

Typická obnovovacia frekvencia v nízkej cenovej hladine je 50 hertz, inak tomu nie je ani v prípade tohto modelu. Televízor dostal dvojicu integrovaných reproduktorov s celkovým výkonom 10 wattov. Tento výkon postačí skôr do menších miestností.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Thomson

Technológia obrazovky

Edge LED

Rozlíšenie (px)

1 366 x 768

Obnovovacia frekvencia (Hz)

60

Smart TV

Áno

Výkon reproduktorov (W)

10

Hodnotenie konektivity a spotreby

V prípade záujmu o pripojenie Android boxu, počítača či DVD prehrávača sú k dispozícii celkom 2 porty HDMI určené na prenos obrazu a zvuku. Konektor USB tiež nechýba, nájdete ho na zadnej strane televízora. Samozrejme je možné pripojiť prostredníctvom konektora Jack 3,5 mm aj externý reproduktor.

Aj keď sa televízor radí k tým lacnejším, vzhľadom na jeho inteligentné funkcie nesmie chýbať možnosť pripojenia k internetu. Tá je realizovaná klasickým konektorom pre káblový internet a taktiež modulom WiFi pre pripojenie bezdrôtové. Stále sa jedná o veľmi lacný televízor, neočakávajte preto príliš svižnú odozvu pri surfovaní internetom.

So svojou ročnou spotrebou 24 kWh patrí medzi tie menej „žravé“ modely, to je však spôsobené aj nižším rozlíšením a menej silným podsvietením. Ak vezmeme do úvahy priemernú cenu elektriny 0,24 €/kWh, potom môžeme konštatovať, že sa budú priemerné ročné náklady pohybovať okolo 6 €. Hodnota sa môže líšiť v závislosti od intenzity využitia televízora.

Parameter Tento produkt
WiFi

Áno

LAN pripojenie

Áno

Konektory HDMI

2

Konektory USB

1

Slúchadlový jack

Áno

Hodnotenie funkcií

Televízor je zaujímavý najmä dostupnosťou funkcie hlasového asistenta, ale aj schopnosťou vylepšiť obraz s dopomocou technológie HDR. Ak prehrávané médium túto technológiu podporuje, nesie si so sebou potrebné metadáta, ktoré televízor využije na vylepšenie kvality obrazu.

Na ovládači televízora nájdete červené tlačidlo. Pokiaľ je prístroj pripojený k internetu, po jeho stlačení sa spustí funkcia HbbTV, teda prístup k videotékam televíznych staníc. Toto vylepšenie dovolí prehrávať premeškané programy, ale aj mnoho ďalšieho.

Parameter Tento produkt
Smart TV

Áno

HbbTV

Áno

Funkcia vylepšenia obrazu

HDR

Hlasové ovládanie

Áno

Ambilight

Nie

Zrkadlenie obrazu

Áno

Variabilná obnovovacia frekvencia

Nie

Herný režim

Nie

Naše hodnotenie a záver

Model Thomson 32HE5606 patrí medzi dobre vybavené modely malých televízií v najnižších cenových hladinách. Aj keď je rozlíšenie 32 palcovej obrazovky nižšie, pokiaľ patríte skôr medzi nenáročných užívateľov, televízia vám dobre vyhovie. Príjemnými doplnkami sú funkcie HDR, ale aj hlasový asistent. Ak hľadáte malú televíziu do kuchyne, skúste sa pozrieť na našu recenziu modelu Sencor SLE 1963T s menšou uhlopriečkou.

190 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Thomson 32HE5606 | Hodnotenie: 80,6 %
Jakub Gulec
Jakub je technickým expertom našej redakcie. Televízie má naštudované od A po Z a žiadna technologická novinka mu neunikne. Pojmy ako 4K upscaling či Micro LED mu nie sú vôbec cudzie a ľahko vám ich dôležitosť priblíži. Okrem televízií nájdete jeho recenzie aj v kategóriách tabletov, mobilov, ale aj záhradného náčinia.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Thomson 32HE5606

Thomson 32HE5606

190 € Orientačná cena