Menu

Tescoma Handy – Recenzie, testy a porovnania

Dobré Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Ručné mlynčeky

Klady

  • Nízka hmotnosť
  • Priehľadná mlecia komora
  • Jednoduchá manipulácia

Zápory

  • Plastový slimák
  • Podľa recenzií nepriľne k stolu
  • Nemá spätný chod
45 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Ručný mlynček Tescoma Handy ocenia používatelia, ktorí chcú spracovať suroviny ľahko a rýchlo. Zariadenie podľa recenzií ľahko zložíte a jeho obsluha je nenáročná. Súčasťou balenia sú aj dve dierované doštičky na jemné a hrubšie mletie. Recenzie ohľadom spracovania mäsa sú rôzne. Podľa niektorých drví suroviny skvele, podľa iných nie, pozitívne recenzie však prevládajú. Mlynček zvládne aj prepasírovať zeleninu, pripravíte s ním tak napríklad paradajkové omáčky alebo kečup.

Často spomínaným problémom je priľnavá podložka. Mlynček má vďaka nej pevne držať na stole, čo sa podľa mnohých recenzií nedeje. Mletie mäsa je s kývajúcim sa mlynčekom veľmi ťažké. Buď je teda potrebné mlieť mäso po malých kúskoch, alebo si dokúpiť extra priľnavú podložku. Materiál mlecieho mechanizmu je nerezový, avšak zvyšok (vrátane slimáka) tvorí tvrdený plast. Zariadenie je teda ľahké, ale životnosť bude oproti liatinovým alternatívam zrejme kratšia.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Vo všeobecnosti užívatelia tento mlynček chvália. Oceňujú jeho ľahkú obsluhu a skladnosť. Recenzie ohľadom mletia sú ale rôzne. Niektorí sa sťažujú, že pri mletí vyteká len šťava alebo kusy mäsa. Prevažujú však tie kladné, ktoré kvalitu mletia chvália. Mlynček je ale podľa spotrebiteľov vhodný len na menšiu domácu prácu (napríklad na rodinný obed). Väčšie množstvo mäsa podľa nich už nezvládne. Horšie hodnotená je aj priľnavá podložka mlynčeka. Podľa recenzií nefunguje a zariadenie sa hýbe, čo sťažuje mletie.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Hlavným kladom je jednoduchá obsluha a skladnosť mlynčeka – je k dispozícii kedykoľvek bez zložitého zostavovania. Mlecia časť modelu je z priehľadného plastu, je teda možné vidieť, či je mlynček dobre vyčistený alebo kde sa mäso zasekne. Hlavným negatívom je nefunkčná priľnavá podložka mlynčeka. Pri mletí sa zariadenie hýbe, čo je veľmi nepríjemné. Oproti klasickým liatinovým modelom môže byť problematický plastový materiál – má kratšiu životnosť a pohlcuje pachy, mlynček teda môže zapáchať.

Porovnanie s alternatívami

Alternatívou k modelu od Tescomy môže byť mlynček Westmark Frecher Fritz. Jedná sa o plastové zariadenie s nerezovým mlecím mechanizmom. Bude teda skladné aj ľahké. Súčasťou balenia sú okrem dvoch kotúčov s otvormi 4 a 8 mm aj nadstavce na pečivo. Rýchlo tak pripravíte napríklad striekané sušienky. Oproti Tescoma Handy má lepšie recenzie na mletie mäsa, no aj tento mlynček sa hodí skôr na spracovanie menšieho množstva surovín. Menej problematické je tu ale priľnutie k linke. Mlynček sa výrazne nehýbe, čo vám uľahčí prácu.

Záverečné zhrnutie

Mlynček Tescoma Handy odporúčame všetkým nenáročným užívateľom. Hodí sa na občasné mletie menšieho množstva mäsa alebo pasírovanie paradajok na omáčky či kečup. Aj keď by mal mlynček zvládať aj drvenie orechov, nejde to úplne hladko. Užívatelia si cenia najmä jeho jednoduchú obsluhu a skladnosť. Recenzie ohľadom mletia mäsa sa rôznia, ale prevažujú tie kladné. Horšie je priľnutie mlynčeka k linke – prísavná podložka podľa užívateľov nefunguje a zariadenie sa pri mletí šmýka, čo je nepraktické.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Tescoma

Materiál konštrukcie

Plast

Materiál mlecieho mechanizmu

Nerez

Vhodný na drvenie zeleniny a pečiva

Áno

Vtláčadlo

Áno

Nadstavec na sladké pečivo

Nie

Nadstavec na plnenie údenín

Nie

Hmotnosť (kg)

0,87

Spätný chod

Áno

Funkcia samoostrenia

Nie

Skrutkovanie k stolu

Nie

Vhodné do umývačky

Nie

Príkon (W)

Nerelevantné

45 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Tescoma Handy | Hodnotenie: Dobré
Martina Moresová
Redaktorka
Martina je redaktorka, ktorá chce vždy vedieť viac. Jej zvedavosť ju vedie do rôznych kútov internetu, aby získala potrebné fakty. Vďaka ucelenému prehľadu môže čitateľa upozorniť, na čo si dať pri výbere produktu pozor. Oblasť mlynčekov na mäso a ďalších kuchynských spotrebičov dobre pozná. Časť jej rodiny sa živí prípravou burgerov a ďalších pochutín, dokáže teda poradiť, na čo sa pri výbere mlynčeka zamerať, aby sa stal vaším najlepším pomocníkom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Tescoma Handy

Tescoma Handy

45 € Orientačná cena