Menu

Tesla Smart Composition Scale Style Wi-Fi – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Osobné váhy

Klady

  • Vysoká presnosť merania
  • 4 meracie senzory
  • SK mobilná aplikácia
  • Obľúbená medzi užívateľmi
  • Elegantný dizajn

Zápory

  • Kratší dosah Wi-Fi
  • 3x AAA batérie
  • Menšia plocha
35 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Tesla Smart Composition Scale Style Wi-Fi vyniká skutočne veľmi dobrým pomerom ceny a výkonu – ide totiž o diagnostickú váhu, ktorá meria až 13 telesných údajov a navyše ponúka Wi-Fi pripojenie a možnosť spárovania s mobilnou aplikáciou. Výhodou aplikácie je, že v nej môžete sledovať vaše výsledky v čase alebo ich zdieľať a porovnávať s priateľmi. Pozor si však dajte na to, že na displeji váhy uvidíte len nameranú hmotnosť, pre ostatné výsledky musíte zapnúť spomínanú aplikáciu.

Výhodou je tu nadpriemerná nosnosť 180 kg, čo je jedna z najvyšších hodnôt v našom porovnaní. Pre presné stráženie zhodených kilogramov vás potom určite poteší váženie s presnosťou na 10 gramov, čo je s ohľadom na obstarávaciu cenu nadpriemerná hodnota. Váha zaujme aj pamäťou až pre 10 užívateľov, takže sa okrem členov rodiny môžu vážiť napríklad aj vaši priatelia. Podľa užívateľských ohlasov má ale váha len kratší dosah Wi-Fi a na napájanie budete potrebovať hneď 3 AAA batérie, ktoré je dobré mať vždy v zásobe.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Tesla

Typ váhy

Diagnostická, inteligentná

Maximálna nosnosť (kg)

180

Presnosť merania

10

LCD displej

Áno

Interná pamäť

10 osôb

Automatické zapnutie

Áno

Konektivita

Wi-Fi

BMI

Áno

Materiál dosky

Sklo

Hmotnosť (kg)

1,5

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Táto diagnostická váha má v čase písania recenzie (júl 2023) veľmi dobré užívateľské ohlasy, z ktorých možno vyvodiť, že sú používatelia s týmto výrobkom spokojní. Veľa užívateľov chváli podrobné výsledky merania a pochopiteľne možnosť spárovania s mobilnou aplikáciou, ktorú veľké množstvo konkurencie neponúka. Vyzdvihované je aj užívateľské prostredie aplikácie v slovenčine, vďaka čomu ju môžu používať aj osoby, ktoré neovládajú cudzie jazyky. Nájde sa aj niekoľko negatívnych recenzií – niektorí spomínajú náročnejšie spárovanie a len stručný návod na použitie.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Najväčšou výhodou tejto osobnej váhy je jej funkčná a technologická výbava s ohľadom na veľmi priaznivú obstarávaciu cenu. Neponúka síce najpresnejšie výsledky merania, takže nie je vhodnou voľbou pre nutričných poradcov či iných profesionálov, ale na domáce použitie je ako stvorená. K tomu prispieva aj pamäť až pre 10 užívateľov, čo je v porovnaní s konkurenciou veľmi dobrá hodnota.

Výhodou je tu konektivita Wi-Fi a možnosť spárovania s mobilnou aplikáciou, ktorú využijete pri dodržiavaní diétneho či tréningového plánu na sledovanie rôznych hodnôt. Za nevýhodu ale môžeme považovať kratší dosah Wi-Fi (podľa užívateľských recenzií) a tiež fakt, že na prevádzku váha potrebuje hneď 3 tužkové batérie. Navyše má tento variant v porovnaní s konkurenciou menšiu nášľapnú plochu, čo by mohlo byť prekážkou pre väčšie osoby.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte vhodnú alternatívu k váhe Tesla Smart Composition Scale Style Wi-Fi, pozrite si napríklad Xiaomi Mi Body Composition Scale 2. Tento model patrí k najobľúbenejším osobným váham na trhu, o čom svedčí rad používateľských recenzií. Navyše získal dvakrát po sebe ocenenie Produkt roka na portáli Heureka.

Záverečné zhrnutie

Osobná váha Tesla Smart Composition Scale Style Wi-Fi poteší všetkých užívateľov, ktorí hľadajú diagnostickú váhu s inteligentnými funkciami a nechcú pritom minúť viac ako 40 €. Tento model zmeria až 13 fyzických údajov, takže okrem hmotnosti môžete s váhou sledovať aj BMI, obsah vody v tele, svalovú hmotu alebo metabolický vek.

S prehľadom o vašej kondícii vám pomôže mobilná aplikácia, ktorou táto váha zatieňuje aj rad drahších konkurenčných modelov, a v ktorej môžete sledovať namerané hodnoty v čase alebo ich zdieľať s priateľmi. Výhodou váhy je nadpriemerná nosnosť 180 kg, čo je jedna z najlepších hodnôt v našom porovnaní, a taktiež vysoká presnosť váženia, s ktorou sa opäť radí medzi tie najlepšie produkty. Počítať však musíte s kratším dosahom Wi-Fi a s tým, že váha na prevádzku potrebuje 3 tužkové batérie. V porovnaní s inými váhami má navyše aj menšiu nášľapnú plochu.

35 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Tesla Smart Composition Scale Style Wi-Fi | Hodnotenie: Veľmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka venuje porovnávaniu produktov už niekoľko rokov a niektoré výrobky dokonca sama testuje. Pri príprave témy osobných váh tak čerpala nielen z dostupných informačných zdrojov, ale aj z vlastných skúseností. Vďaka tomu vám podrobne vysvetlí dôležité parametre, predstaví aktuálne trendy na trhu a poradí, do ktorých výrobkov sa oplatí investovať. Porovnanie osobných váh zostavila tak, aby si na svoje prišli nenároční používatelia, ale aj tí, ktorí túžia po presnej a detailnej diagnostike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Tesla Smart Composition Scale Style Wi-Fi

Tesla Smart Composition Scale Style Wi-Fi

35 € Orientačná cena