Menu

Tesla Smart Oxymeter TSL-HC-A310B – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Oxymetre

Klady

  • Veľa funkcií
  • Prenos dát do aplikácie
  • Meranie perfuzného indexu
  • Ručné nastavenie rozhrania
  • OLED displej

Zápory

  • Bez príslušenstva
  • Malé písmená v návode
30 € Orientačná cena

Hoci patrí Tesla Smart Oxymeter TSL-HC-A310B do strednej cenovej triedy, môže sa pochváliť mimoriadne pokročilým spracovaním a inteligentnými funkciami, ktoré by sme očakávali pri výrazne drahšom produkte. Možno ho teda odporučiť používateľom, ktorí si chcú viesť starostlivé záznamy o nameraných hodnotách a všeobecne majú slabosť pre smart produkty.

Technické parametre

Inteligentný oxymeter Tesla Smart Oxymeter TSL-HC-A310B meria SpO2 v štandardnom rozmedzí 70 – 100 %, čo je na účely domáceho samomerania úplne dostatočné. Radí sa medzi zlatý štandard aj čo sa týka smerodajnej odchýlky, pretože tá neprekračuje 2 %.

Ako väčšina konkurenčných modelov ponúka aj meranie pulzu, ktorý meria v pomerne širokom rozmedzí 30-250 bpm. Pri väčšine cenovo porovnateľných konkurentov je toto rozmedzie o niečo užšie (cca 30–240 bpm). Pri meraní tepu ale vyniká nadpriemernou presnosťou, s ktorou sa stretnete skôr pri drahších výrobkoch, pretože má odchýlku len 1 bpm. Väčšina výrobcov pritom pripúšťa odchýlku +/- 2 bpm.

Úplnou samozrejmosťou je zobrazenie histogramu na displeji, čo dnes ponúka prevažná väčšina predávaných oxymetrov. OLED displej pôsobí prehľadne a dá sa pri ňom regulovať jas, čo oceníte pri čítaní výsledkov v rôznych svetelných podmienkach. Energiu čerpá ako väčšina konkurentov z vymeniteľných batérií, čo síce nie je najekologickejší variant, ale zase sa nemusíte zaoberať pravidelným dobíjaním.

Funkcie a výbava

Jednou z nadštandardných vychytávok Tesla Smart Oxymeter TSL-HC-A310B je meranie perfúzneho indexu, ktorý nebýva samozrejmosťou ani v najvyššej cenovej kategórii. Ako jeden z mála produktov na trhu je schopný prenášať výsledky do mobilnej aplikácie Tesla Smart. V nej si potom môžete prezerať hodnoty v čase a mať tak lepší prehľad o svojom zdravotnom stave. Aplikácia je navyše kompletne v českom jazyku, takže sa hodí aj pre tých užívateľov, ktorí nevedia anglicky.

Ďalšou zaujímavou vychytávkou je alarm, ktorý vás upozorní na patologický výsledok. Táto funkcia pritom často chýba aj výrazne drahším oxymetrom. K tomuto oxymetru ale nedostanete žiadne doplnky, čo je celkom škoda, pretože by sme s ohľadom na strednú cenovú hladinu očakávali aspoň ochranné puzdro.

Hodnotenie ďalších odborníkov a používateľov

V čase písania tejto recenzie (november 2023) evidujeme pri modeli Tesla Smart Oxymeter TSL-HC-A310B predovšetkým pozitívne recenzie. Z užívateľských recenzií je cítiť skutočnú spokojnosť s funkčnosťou, presnosťou a pohodlím pri používaní.

Jediná častejšie opakovaná výhrada sa týka návodu, ktorý je napísaný skutočne miniatúrnym písmom a je veľmi neprehľadný. To môže predstavovať problém najmä pre seniorov. Dá sa ale stiahnuť na internete v čitateľnejšej podobe.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi silné stránky Tesla Smart Oxymeter TSL-HC-A310B patrí vysoká presnosť, prehľadný displej a alarm. Mnoho drahších konkurentov zatieňuje meraním perfúzneho indexu a prenosom výsledkov do mobilnej aplikácie.

Po technickej stránke nemá vlastne žiadne zásadné nedostatky. Niekomu by ale mohlo vadiť, že nedisponuje dobíjacou batériou a že k oxymetru nedostanete žiadne príslušenstvo. Podľa recenzií užívateľov je problém aj v návode, ktorý je písaný extrémne malým písmom.

Porovnanie s alternatívami

Výber medzi oxymetrami, ktoré by boli schopné komunikovať s mobilnou aplikáciou, nie je bohužiaľ v čase písania tejto recenzie (november 2023) výrazne široký. Väčšinou ide o podstatne drahšie produkty ako je Tesla Smart Oxymeter TSL-HC-A310B. Jedným z nich je napr. Omron P300 Intelli IT, na ktorý výrobca poskytuje predĺženú päťročnú záruku. Obdržíte k nemu aj praktické cestovné puzdro a sadu batérií.

Užívateľom s obmedzenejším rozpočtom môžeme odporučiť TrueLife Oxymeter X5 BT. Tento oxymeter ponúka okrem prenosu dát do mobilu aj meranie perfúzneho indexu a upozornenie na patologické hodnoty. Podľa recenzií používateľov je ale registrácia do aplikácie trochu náročnejšia.

Záverečné zhrnutie

Tesla Smart Oxymeter TSL-HC-A310B je starostlivo spracovaný oxymeter zo strednej cenovej hladiny, ktorý bude spĺňať požiadavky nadšencov do inteligentných technológií. Vďaka možnosti záznamu výsledkov do aplikácie môžete sledovať hodnoty v čase, čo sa hodí, pokiaľ potrebujete sledovať svoj zdravotný stav dlhodobo.

Vďaka prehľadnému displeju a aplikácii v slovenskom jazyku by nemal predstavovať prekážku ani pre seniorov či osoby, ktoré neovládajú cudzie jazyky.

Parameter Tento produkt
Výrobca

TESLA

Rozsah merania SpO2 (%)

70–100

Odchýlka merania SpO2 (%)

2 (v intervale od 70 do 100 %)

Rozsah merania tepovej frekvencie (bpm)

30–250

Odchýlka merania tepovej frekvencie (bpm)

1

Histogram tepovej frekvencie

Áno

Meranie perfúzneho indexu

Áno

Nastavenie jasu

Áno

Napájanie

2 AAA batérie

Indikátor vybitej batérie

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Vnútorná pamäť

Áno

Prenos dát

Áno

Alarm

Áno

Ďalšie príslušenstvo

Žiadne

30 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Tesla Smart Oxymeter TSL-HC-A310B | Hodnotenie: Veľmi dobré
Dana Široká
Redaktorka
Dana má vďaka pôvodnej profesii zdravotnej laborantky dobrý prehľad o tom, ako oxymetre fungujú a dokáže vysvetliť, kedy je kontrola nasýtenia hemoglobínu kyslíkom potrebná. Pri spracovaní témy oxymetrov sa podrobne venovala prieskumu trhu so zdravotníckymi prístrojmi a snažila sa čerpať z odborných zdrojov. Z tém spojených so zdravím má na starosti aj glukomery, kontaktné šošovky, tehotenské testy a DNA testy.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Tesla Smart Oxymeter TSL-HC-A310B

Tesla Smart Oxymeter TSL-HC-A310B

30 € Orientačná cena