Menu

TESLA SteamPower FX50 – Recenzie, testy a porovnania

81,7 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Parné mopy

Klady

  • Konštrukcia 2v1
  • Multifunkčné využitie
  • Nízka hmotnosť
  • Vynikajúce recenzie
  • Bohaté príslušenstvo

Zápory

  • Nemá bezpečnostné ventily
  • Menšia nádobka na vodu
90 € Orientačná cena

Základná charakteristika

Parný mop TESLA SteamPower FX50 spadá do strednej cenovej relácie, s ohľadom na svoj výkon a širokú sadu príslušenstva sa však vyznačuje veľmi dobrým pomerom ceny a výkonu. Je ideálny pre všetkých užívateľov, ktorí hľadajú multifunkčného pomocníka na upratovanie celej domácnosti. Disponuje nezvyčajne tvarovanou hlavicou, s ktorou dobre upracete v rohoch aj na veľkých plochách.

Navyše však v sebe kombinuje nielen parný mop, ale aj ručný parný čistič, ktorý spolu s príslušenstvom rozširuje možnosti použitia. Vďaka flexi hadici sa dobre dostanete aj do horšie dostupných miest a s ďalšími doplnkami poupratujete aj sklenené povrchy alebo vyčistíte gril. Nechýba mu ani kobercový klzák, ktorý zlikviduje roztoče alebo oživí pôvodný vzhľad vášho koberca a predĺži tak jeho životnosť. Čistenie pomocou pary tak skutočne využijete na upratovanie celej domácnosti.

Ako jeden z mála parných mopov zaujme aj samostatnou nádržkou, do ktorej môžete pridať k pare čistiaci prostriedok, takže si mop dobre poradí aj s odolnými škvrnami či mastnotou. Nádoba na vodu má len priemerný objem 370 ml, takže na jedno naplnenie môžete upratovať cca 15 až 25 minút, čo vzhľadom na zostávajúce produkty v porovnaní nie je najvyššia hodnota. To však vyvažuje krátka doba nahriatia prístroja, takže je opätovné pripravenie na prevádzku pomerne rýchle.

Parameter Tento produkt
Výrobca

TESLA

Objem komôr (ml)

370

Doba prevádzky (min)

15–25

Doba ohrievania vody (s)

20

Regulácia množstva pary

Áno

Odvápňovací systém

Áno - filtrácia

Kontrolné diódy

Áno

Bezpečnostné ventily

Nie

Tvar

Trojuholník

Dĺžka kábla (m)

5

Počet mikrovláknových návlekov v balení

3

Sklopné madlo

Nie (ale možnosť rozobrať)

Nástavec na koberce

Áno

Odnímateľný ručný čistič

Áno

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Tento parný mop sa v čase písania recenzie (jún 2023) vyznačuje pomerne veľkou popularitou u užívateľov. O tom svedčí aj množstvo recenzií, ktoré na portáli Heureka dosahujú krásny priemer 86 %. Jediná nevýhoda, ktorú používatelia spomínajú, sa týka nepresnosti v užívateľskom manuáli, ktorú navyše výrobca okamžite opravil. Celkovo je tak parný mop hodnotený veľmi pozitívne.

Objavujú sa aj zahraničné recenzie, v ktorých používatelia oceňujú možnosť pridať k pare aj čistiaci prostriedok. Vďaka tomu si mop dobre poradí s odolnými škvrnami či mastnotou alebo zaistí hygienický povrch v domácnosti s chlpatými miláčikmi.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Najväčšou výhodou tohto parného mopu je jeho skvelý pomer ceny a výkonu s ohľadom na multifunkčné využitie v domácnosti. Tento model totiž zahŕňa širokú škálu príslušenstva, vďaka ktorému môžete parné čistenie využiť na upratovanie podláh, dlaždíc, obkladov, kobercov, okien, vodovodných batérií, zrkadiel, rúr na pečenie, toaliet, grilov i čalúneného nábytku.

Od iných produktov sa tiež odlišuje druhou nádobkou, do ktorej môžete na zvýšenie čistiaceho efektu pridať čistiaci prostriedok. Hodí sa teda aj na upratovanie odolných škvŕn, mastnoty alebo na hygienické povrchy v domácnosti s chlpatými miláčikmi. Rovnako ako pri mnohých pokročilých parných mopoch, ani tomuto modelu nechýba odvápňovací systém, ktorý predlžuje jeho životnosť. Bohužiaľ tu ale nenájdete bezpečnostný ventil, ktorý by zabraňoval úniku horúcej pary.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte vhodnú alternatívu k parnému mopu TESLA SteamPower FX50, potom vás musíme sklamať tým, že v tejto cenovej relácii podobné produkty s takto multifunkčným využitím nenájdete. Mohol by vás ale zaujať napríklad kombinovaný parný čistič s vysávačom a mopom v jednom Rowenta RY8561WH Clean & Steam Multi, ktorý však stojí už cca 300 €. Vhodnou alternatívou na upratovanie väčších plôch i členitých priestorov môže byť parný mop Black&Decker FSM1630, ktorý má kombinovanú hlavicu a stojí cca 140 €.

Záverečné zhrnutie

Parný mop TESLA SteamPower FX50 je ideálnou voľbou pre všetkých užívateľov, ktorí trvajú na výbornom pomere ceny a výkonu. Obľúbite si ho pre skutočne multifunkčné využitie v domácnosti, pretože kombinuje parný mop a ručný čistič v jednom, ale navyše zahŕňa aj pestrú sadu príslušenstva na čistenie rôznych plôch alebo kobercov a čalúneného nábytku. Má síce len priemerný objem nádobky na vodu (na jedno naplnenie vydrží v prevádzke len 15 až 25 minút), to ale vyvažuje rýchla doba nahriatia, ktorá vás nebude dlho zdržiavať od upratovania.

90 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: TESLA SteamPower FX50 | Hodnotenie: 81,7 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva má s parnými mopmi vlastné skúsenosti, o ktoré sa prostredníctvom nášho porovnania neváha podeliť. Keďže dobre vie, ako náročné môže byť upratovanie domácnosti, poradí vám, ako si ho pomocou dobre vybraného mopu zjednodušiť. Prezradí napríklad to, ktoré funkcie sa vám budú hodiť na multifunkčné upratovanie, alebo po ktorom modeli siahnuť, ak máte doma členité priestory.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia TESLA SteamPower FX50

TESLA SteamPower FX50

90 € Orientačná cena