Menu

Recenzia a test Therabody Theragun Pro

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Masážne pištole

Klady

  • Hĺbkové ošetrenie
  • Inteligentná aplikácia
  • Skvelá ergonómia
  • Nastaviteľná poloha ramena
  • Uznávaná medzi profesionálmi

Zápory

  • Vysoká cena
  • Priemerná hlučnosť
580 € Orientačná cena

Theragun Pro je jedinou perkusnou masážnou pištoľou v našom porovnaní. Medzi konkurenčnými produktmi vyniká svojou amplitúdou, ergonomickým spracovaním a inteligentnými funkciami. Ide teda o ideálny produkt pre náročných zákazníkov, nadšencov do smart zariadení a profesionálov z radov fyzioterapeutov alebo športovcov.

Amplitúda, rýchlosť a napájanie

Theragun Pro disponuje amplitúdou 16 mm, ktorá je ideálna na hĺbkové masáže. V tomto ohľade predstavuje v čase písania tejto recenzie (február 2023) nadštandard. Zároveň ide aj o najvyššiu hodnotu medzi nami porovnávanými produktmi.

Čo sa týka počtu otáčok, s intervalom 1 750–2 400 RPM sa neradí medzi úplnú špičku, ale zase vyniká možnosťou plynulej regulácie (prostredníctvom aplikácie). S tou sa stretnete skutočne len málokedy. Užívatelia, ktorí dávajú prednosť jednoduchému ovládaniu, si môžu vybrať z 5 prednastavených rýchlostí.

Výdrž akumulátora činí 2,5 hod, čo nie je veľa, máte ale k dispozícii náhradnú batériu, takže si môžete výdrž prístroja razom predĺžiť na slušných 5 hod. Rezervný akumulátor je veľmi praktický a nebýva bežným doplnkom. Theragun Pro ho má v základnej výbave ako vôbec jediný produkt z nášho porovnania.

Konštrukcia, ergonómia a hlučnosť

Theragun Pro na prvý pohľad zaujme veľmi neobvyklou trojuholníkovou rukoväťou. Už to je nadštandard, ktorý je navyše posilnený nastaviteľnosťou ramena. Prepínať je možné medzi 4 rôznymi polohami, vďaka čomu je možné pohodlne masírovať prakticky každú časť tela.

S celkovou hmotnosťou 1,3 kg patrí medzi stredne ťažké masážne pištole, pre niekoho by teda mohla byť príliš ťažká. Na druhú stranu väčšina oveľa menej výkonných pištolí váži napríklad len o 200 g menej.

Hoci sa výrobca chváli tým, že je Theragun Pro o 20% tichšia v porovnaní s predchádzajúcou generáciou masážnych pištolí, jej hlučnosť sa pohybuje okolo 52 dB, čím sa radí medzi priemer. To je zapríčinené tým, že všetky masážne pištole Therabody sú v porovnaní s konkurenciou veľmi hlučné.

Funkcie a doplnky

Súčasťou základnej výbavy je 6 nadstavcov, čo je medzi masážnymi pištoľami zlatý štandard. Za bežnú súčasť výbavy (aspoň v rámci luxusných modelov) je možné považovať aj cestovnú tašku a adaptér. Neobvyklý je však OLED displej vybavený meračom aktuálnej tlakovej sily.

Nadšencov do moderných technológií nepochybne nadchne aj praktická mobilná aplikácia. Tá vám dokáže pripraviť masážny režim presne na mieru podľa vašich fyzických aktivít, životného štýlu alebo zdravotných ťažkostí. Celkovo posúva masáž na vyššiu úroveň, pretože si do nej môžete uložiť obľúbené režimy alebo nastaviť špecifickú úroveň RPM. V rámci nášho porovnania predstavuje Theragun Pro jediný model s takto pokročilou funkciou.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Väčšina zákazníkov, ktorá si Theragun Pro zakúpila, patrí medzi športových nadšencov. Prípadne ide o osoby, ktoré potrebujú masáž na profesionálnej úrovni, ale nemajú čas chodiť k masérovi. Na tomto produkte chvália najmä dobrú ergonómiu, náhradnú batériu a vysokú účinnosť. Niektorí ju dokonca označujú za jednu z najlepších investícií do svojho zdravia, pretože im pomáha oveľa lepšie regenerovať.

Masážne pištole značky Therabody sa tešia obrovskej popularite aj medzi svetovou športovou špičkou. Používajú ich napr. Cristiano Ronaldo, Amanda Anisimova alebo Maria Šarapovova. Chvália ich aj športoví lekári, maséri a fyzioterapeuti.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Theragun Pro nemá v súčasnej dobe na trhu konkurenta, minimálne čo sa týka úrovne spracovania, ergonómie a technickej úrovne pri komunikácii s aplikáciou. Veľkým plusom je aj možnosť nastavenia polohy ramena a amplitúda 16 mm.

Nutnou daňou za takúto výbavu je pochopiteľne vysoká obstarávacia cena, ktorá môže veľa zákazníkov odradiť. Čo sa týka úrovne hluku, tá je v porovnaní s konkurenciou priemerná (a pre užívateľov znesiteľná), ale do budúcnosti by sa na tomto parametri dalo ešte popracovať.

Porovnanie s alternatívami

Užívateľom, ktorých masážna pištoľ Theragun Pro zaujala vysokou úrovňou spracovania, ale majú trochu nižší rozpočet, môžeme ako cenovo dostupnejšiu alternatívu odporučiť nižší model od rovnakého výrobcu Theragun Elite. Je zhruba o tretinu lacnejší, ale ponúka aj spárovanie s mobilnou aplikáciou a amplitúdu 16 mm. Polohovanie ramena tu ale nenájdete.

Záverečné zhrnutie

Theragun Pro je profesionálne vybavená perkusná masážna pištoľ, ktorá vyniká vysokou amplitúdou 16 mm. Hodí sa na účely hĺbkovej a intenzívnej masáže, čo ocenia hlavne športovci po záťaži. Môžeme ju odporučiť všetkým náročným používateľom, ktorí si chcú dopriať masáž na skutočne vysokej úrovni. Vďaka ovládaniu cez aplikáciu by mohla zaujať aj zákazníkov, ktorí vyhľadávajú inteligentnú elektroniku.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Therabody

Technológia masáže

Perkusná

Amplitúda (mm)

16

Počet otáčok za minútu (RPM)

1 750–2 400

Počet rýchlostí

5

Plynulá regulácia intenzity/rýchlosti

Áno

Typ batérie

Li-Ion

Rezervná batéria v balení

Áno

Výdrž akumulátora (hod)

2,5 (s druhou betériou 5)

Hlučnosť (dB)

52

Tvar rukoväte

Trojuholník

Počet nadstavcov

6

Cestovné puzdro/kufrík

Áno

Napájací adaptér/dokovacia stanica

Áno

Displej

Áno, OLED

Mobilná aplikácia

Áno

Hmotnosť (kg)

1,3

580 € Orientačná cena
Autor: Dana Široká | Dátum: | Produkt: Therabody Theragun Pro | Hodnotenie: Výborné
Dana Široká
Redaktorka
Dana má vďaka pôvodnej profesii zdravotníckeho pracovníka veľmi blízko ku všetkým produktom súvisiacich so zdravím, preto sa ujala aj témy masážnych pištolí. O fyzioterapiu sa zaujíma aj vo svojom voľnom čase a sama pravidelne chodí na masáže. Trh s masážnymi pištoľami má dobre zmapovaný, takže vám na tejto stránke rada vysvetlí, podľa akých parametrov vyberať. Spravuje aj stránky s masážnymi kreslami a masážnymi prístrojmi všeobecne.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Therabody Theragun Pro

Therabody Theragun Pro

580 € Orientačná cena