Menu

Recenzia a porovnanie Thermona Therm 24 KDCN

74,0 % Celkové hodnotenie

Taktiež nás zaujalo v kategorii Kotly na plyn

Klady

  • Trieda NOx 6
  • Spaľovanie zemného plynu aj propánu

Zápory

  • Krytie iba proti kvapkajúcej vode
  • Nutnosť stavebných úprav pri montáži
1 500 € Orientačná cena

Základné parametre

Kondenzačný kotol Thermona Therm 24 KDCN je určený na kúrenie zemným plynom a propánom. Veľkou výhodou je najvyššia 6. trieda emisií oxidov dusíka. Na takéto kotly sa nevzťahujú žiadne legislatívne obmedzenia. Okrem kúrenia môžete tento kotol využívať aj na prietokové ohrievanie vody. Za energetickú účinnosť pri ohreve aj kúrení získal známku A, rovnako ako všetky kotly v našom porovnaní (v júni 2019). Jeho maximálny výkon je 24 kW (výkon potrebný na efektívne vykurovanie vašej domácnosti vám vypočíta odborný kúrenár). Účinnosť až 107% je síce vysoká, v kategórii kondenzačných kotlov sa ale jedná skôr o nižšiu hodnotu.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Thermona

Spaľované palivo

Zemný plyn, Propán

Trieda NOx

6

Maximálny výkon (kW)

24

Príkon (W)

70

Ohrev teplej úžitkovej vody

Prietokový

Trieda sezónnej energetickej účinnosti pri kúrení

A

Trieda energetickej účinnosti pri ohreve TÚV

A

Menovitá účinnosť 50/30 °C (%)

107

Hlučnosť (dB)

52

Rozmery a hmotnosť

Konštrukcia kotla je závesná, čomu zodpovedá aj nízka hmotnosť 34 kg. Nevýhodou je slabšie krytie elektrických častí. Zatiaľ čo konkurenčné kotly sú odolné aj voči striekajúcej vode, tento model zvládne iba zvislo kvapkajúcu vodu. Umiestnenie v kúpeľniach bude teda trochu komplikovanejšie. Rozmery kotla sú viac-menej štandardné. Na výšku meria 72 cm, na šírku 43 cm a do hĺbky 28 cm.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť kotla (kg)

34

Krytie

IP41D

Konštrukcia

Závesný

Výška (cm)

72,5

Šírka (cm)

43

Hĺbka (cm)

28,5

Objem zásobníka vody (l)

Nerelevantné

Záver

Thermona Therm 24 KDCN je závesný plynový kondenzačný kotol, ktorý je určený na spaľovanie zemného plynu a propánu. Jedná sa o kombinovaný kotol, okrem kúrenia je pomocou neho možné aj priamo ohrievať vodu (prietokovým spôsobom). Kotol je energeticky účinný, získal dve známky A. Jeho slabinou je ale oproti ostatným kotlom nižšie krytie voči vode, čo čiastočne limituje jeho použitie v kúpeľniach.

Ak hľadáte parametrovo podobný kotol s krytím aj proti striekajúcej vode, prečítajte si recenziu modelu Protherm Gepard Condens 18/25 MKV-A.

1 500 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Thermona Therm 24 KDCN | Hodnotenie: 74,0 %
Jakub Gulec
Technický redaktor
Jakub sa v našej redakcii dlhodobo špecializuje na technickú tematiku. Vďaka svojmu technickému zameraniu pri štúdiu a samoštúdiu sa v problematike kotlov dobre orientuje. V článku vám priblíži napríklad bezpečnostné požiadavky na prevádzku plynových kotlov, ale aj ich konštrukčné rozdiely s ohľadom na umiestnenie zásobníka. Na jeho články narazíte aj pri bojleroch, aku vrtačkách či pneumatikách.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Thermona Therm 24 KDCN

Thermona Therm 24 KDCN

1 500 € Orientačná cena