Menu

Recenzia a test Thomas Multi Clean X10 Parquet

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Čističe kobercov

Klady

  • Nadstavec na parkety
  • Multifunkčný
  • Dlhý kábel

Zápory

  • Malé nádoby na vodu
  • Vysoká cena
380 € Orientačná cena

Parkety Thomas Multi Clean X10 je multifunkčný čistič kobercov, ktorý je vhodný na menšie plochy v domácnostiach. Ako už názov napovedá, je možné s ním upratovať aj parkety. Používať ho môžete ako klasický suchý vysávač s vreckom, mokrý vysávač s nádobou alebo ako čistič kobercov. Nádoba na čistú vodu má objem 1,8 litra, tá na špinavú 1,9 litra. Zvláštnosťou tohto prístroja je HEPA filter, ktorý využijete práve pri suchom vysávaní. Je vhodný aj pre alergikov a astmatikov, pretože zachytí až 99,97% nečistôt.

Hodnotenie odborníkov a ostatných užívateľov

Užívatelia si pochvaľujú možnosť využiť prístroj ako na čistenie a vysávanie kobercov, tak aj upratovanie parkiet. Pozitívne hodnotia tiež jednoduchú obsluhu a možnosť nastavenia sacieho výkonu. Nevýhodou je podľa nich vysoká hmotnosť.

Hlavné výhody a nevýhody

Najväčšou výhodou tohto modelu je jeho multifunkčnosť. Využiť ho môžete ako na čistenie kobercov a čalúnenie, tak na vysávanie suchých i mokrých nečistôt. Okrem kobercov s ním môžete udržiavať aj parkety. Alergici ocenia aj HEPA filter. Nevýhodou je vysoká hmotnosť prístroja.

Záver

Čistič kobercov Parquett Thomas Multi Clean X10 je vhodný pre všetkých, ktorí hľadajú multifunkčný stroj, ktorý umožňuje upratovanie kobercov aj parkiet. Je možné s ním vysávať suché aj mokré nečistoty. Vďaka HEPA filtru je prístroj vhodný aj pre alergikov. Nevýhodou by mohla byť vyššia cena a tiež vyššia hmotnosť.

Parameter Tento produkt
Príkon (W)

1 600

Objem nádoby na čistú vodu (l)

1,8

Objem nádoby na špinavú vodu (l)

1,9

Vrecko

Áno

Dĺžka kábla (m)

8

Hmotnosť (kg)

8

Výška (cm)

30,6

Šírka (cm)

31,8

Hĺbka (cm)

48,6

380 € Orientačná cena
Autor: Petr Šindelář | Dátum: | Produkt: Thomas Multi Clean X10 Parquet | Hodnotenie: Veľmi dobré
Petr Šindelář
Redaktorka
Peter je dlhoročný redaktor, ktorý venuje pozornosť produktom z rôznych oblastí. Teraz sa zameral aj na čističe kobercov. Doma má totiž nielen túto podlahovú krytinu, ale aj kocúra, takže práve tepovač pravidelne používa. Pri výbere tých najlepších zariadení, ktoré máte aktuálne k dispozícii, preto zohľadnil vlastnosti, ktoré sám považuje za podstatné. Nejde teda len o výkon, ale napríklad aj o náročnosť čistenia tepovača, ktoré môže byť trochu otravné.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Thomas Multi Clean X10 Parquet

Thomas Multi Clean X10 Parquet

380 € Orientačná cena