Menu

Timsistem Alma Mons – Recenzie, testy a porovnania

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

v kategorii Sporáky na tuhé palivo

Klady

  • Nerezová rúra
  • Rošt
  • Moderný vzhľad

Zápory

  • Vysoká cena
  • Uloženie dreva
  • Priemerný výkon
1 000 € Orientačná cena

Timsistem Alma Mons

Na sporáku Timsistem Alma Mons na prvý pohľad zaujme elegantný, moderný vzhľad a netradičné nerezové vyhotovenie rúry. Cena už tak príjemným prekvapením nie je.

Základné charakteristiky

S výkonom 7 kW bude sporák skvelým pomocníkom pri vykurovaní menšej miestnosti. Pre väčšie objekty ale stačiť nebude.

Vyhotovenie

Rovnako ako u väčšiny ostatných modelov je telo sporáka tvorené oceľovým plechom. Dvierka a rošty sú vyrobené z odolnejšej liatiny. Presklené ohnisko je vizuálne príjemné a pomôže vám naladiť príjemnú atmosféru v miestnosti. Priestor na uloženie dreva pri tomto modeli chýba, takže budete musieť skladovanie paliva riešiť inak.

Rúra

Vnútorné nerezové vyhotovenie rúry je u sporákov pomerne netradičné a bude sa vám ľahšie čistiť. Oceníte určite aj výsuvný rošt, pretože pripravovanie pokrmov bude vďaka nemu jednoduchšie. Presklené dvierka umožnia kontrolovať priebeh pečenia.

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Tento sporák dostáva prevažne kladné recenzie, kde používatelia chvália jeho vzhľad aj celkovú funkčnosť. Podľa nich má dobré spaľovanie a netreba doň príliš často prikladať. Väčšina používateľov spomína dobrý pomer ceny a výkonu.

Občas sa objavia aj negatívne recenzie, v ktorých sa spomína napríklad zlé čistenie alebo rýchle zanesenie dymovodu. To môže byť ale problém nesprávnej montáže a nie samotného výrobku. Niektorých zákazníkov prekvapuje malá hrúbka plechu, z ktorého je sporák konštruovaný, väčšina modelov má však hrúbku plechov veľmi podobnú a za hrubšie kachľové prevedenie si veľa priplatíte.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Timsistem Alma Mons chválime pre jeho moderné vyhotovenie. Veľkú výhodu vidíme v prítomnosti roštu v rúre, ktorý celkovo uľahčí manipuláciu. Ďalej spomenieme slušnú účinnosť, pretože tá vypovedá o nízkej náročnosti na spotrebu dreva. Sporáku naopak chýba dostatočný priestor na ukladanie dreva. Má v spodnej časti síce šuplíček, ale ten slúži skôr na plechy a menšie príslušenstvo. Polienka budete musieť ukladať mimo sporák.

Porovnanie s alternatívami

V našom porovnaní sa Timsistem Alma Mons radí skôr k tým drahším sporákom, podobne stojí napríklad Zvezda Classic Maxi. Ten navyše ponúkne aj veľkorysý úložný priestor na drevo, musíte si naň ale vyhradiť o niečo väčšie miesto, pretože je rozmerovo väčší. Má tiež menšiu rúru, takže záleží, čo je pre vás pri výbere dôležitejšie.

Záverečné zhrnutie

Model Timsistem Alma Mons dokazuje, že sporáky na tuhé palivá nemusia mať iba zastaraný dizajn. Má niekoľko moderných prvkov, medzi ktorými dominuje nerezová rúra s výsuvným roštom. Spoľahlivo dokáže vykúriť aj väčšie miestnosti, takže pokiaľ hľadáte napríklad zdroj tepla do menšej chaty, na ktorom chcete aj variť a predovšetkým v ňom pohodlne piecť, potom vám ho odporúčame.

1 000 € Orientačná cena
Autor: Kateřina Klodnerová | Dátum: | Produkt: Timsistem Alma Mons | Hodnotenie: Veľmi dobré
Kateřina Klodnerová
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Timsistem Alma Mons

Timsistem Alma Mons

1 000 € Orientačná cena