Menu

Recenzia a porovnanie Acra 183 cm

75,5 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Malé trampolíny do 300 cm

Klady

  • Ideálna do menších záhrad
  • Nižšia cena
  • Nižšia skákacia plocha, na ktorú deti vylezú

Zápory

  • Nižšia nosnosť
  • Tyče nesúce sieť končia nad zemou
  • Bez rebríka v balení
125 € Orientačná cena

Konštrukcia, bezpečnosť a stabilita

Ak na záhradke bojujete s nedostatkom miesta, ale napriek tomu by ste radi deťom dopriali trampolínu, môžete zvoliť model Acra s priemerom 183 cm. V portfóliu výrobcu ide o najmenší kus, zakúpiť ho môžete v rôznych veľkostiach až do priemeru 429 cm.

Konštrukcia trampolíny je z galvanizovanej ocele, teda odolného materiálu, a stojí na troch pároch nôh v tvare U. Pri takto malej veľkosti je nižší počet nôh úplne dostačujúci. Ako dôležitú tiež vidíme bezpečnostnú certifikáciu trampolíny, v tomto prípade sa o ňu zaslúžila spoločnosť TÜV.

Sieť a jej uchytenie

Ochrannú sieť nesie 6 tyčí, tie však bohužiaľ nevedú až k zemi, čo by sme považovali za lepšie z hľadiska stability. Starostlivých rodičov by mohla odradiť vonkajšia sieť natiahnutá až za pružinami, pre menšie ratolesti je žiadanejšia vnútorná sieť, ktorá zabraňuje prístupu k pružinám. Vnútorná sieť tiež spravidla lepšie zabraňuje tomu, aby sa dieťa udrelo o tyč trampolíny. Niektorí však naopak preferujú toto prevedenie, pretože takto si deti, ktoré práve neskáču, môžu sadnúť na ochranný golier. Konečné rozhodnutie je skrátka individuálne.

Sieť sa zapína na klasický zips, doplnený poistkou proti vypadnutiu. Toto zatváranie je dnes na trhu štandardom.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Acra

Typ

Vonkajší

Priemer trampolíny (cm)

183

Dostupné veľkosti (cm)

183, 244, 305, 366, 429

Materiál konštrukcie

Galvanizovaná oceľ

Nosnosť (kg)

100

Počet pružín

36

Ochrana pružín

Áno

Počet nôh

3 páry v tvare U

Počet tyčí nesúcich sieť

6

Ochrana tyčí

Áno

Dosah tyčí

Končia nad zemou

Umiestnenie ochrannej siete

Vonkajšie

Zapínanie siete

Zips + pracky

Certifikácia trampolíny

Áno (TÜV)

Príslušenstvo a možnosti dokúpenia

V oblasti príslušenstva trampolínu Acra príliš chváliť nemôžeme. Jediné, čo k nej dostanete automaticky, je horná ochranná sieť. Spodnú ochrannú sieť výrobca na eshope nemá vôbec, zvyšok príslušenstva je na dokúpenie (január 2022). Ďalšie doplnky už k trampolíne nezískate.

Hlavný rozdiel medzi ponukou konkurencie a firmou Acra spočíva v chýbajúcom rebríku, ten je inde štandardnou časťou výbavy. Treba ale dodať, že trampolína je pomerne nízka, takže je pravdepodobné, že rebrík nakoniec potrebovať nebudete, pretože vaše deti to hore zvládnu aj bez neho.

Parameter Tento produkt
Horná ochranná sieť

Áno

Spodná ochranná sieť

Nie

Rebrík

Na dokúpenie

Krycia plachta

Na dokúpenie

Kotviaca sada

Na dokúpenie

Rozmery trampolíny

Táto trampolína je skutočne malá, do šírky nezaberie ani 2 metre miesta. Odporúčame však ponechať okolo nej voľný pruh, aby sa deti v prípade pádu do siete nebuchli o niečo umiestnené bezprostredne za ňou. Relatívne kompaktný je model Acra aj na výšku, meria vrátane ochrannej siete 2 metre. Z toho sieť tvorí 154 cm, to je síce v porovnaní s väčšími trampolínami menej, pokiaľ však počítate s využitím pre menšie deti, bude určite stačiť. Skákacia plocha je teda vzdialená len necelého pol metra od zeme.

Parameter Tento produkt
Priemer trampolíny (cm)

183

Výška skákacej plochy od zeme (cm)

46

Výška ochrannej siete (cm)

154

Výška celej trampolíny (cm)

200

Hodnotenie ostatných užívateľov

Užívatelia, ktorí trampolínu zakúpili pred vami, sú s produktom väčšinou spokojní, aj keď priznávajú, že má aj nejaké muchy. V pozitívnych ohlasoch nájdeme zmienky o nízkej cene a menších rozmeroch, vďaka ktorým je vhodná aj na menšie záhrady. Užívateľom sa tiež páči, že je skákacia plocha nižšia, a dodávajú, že ich deti na výstup na trampolínu rebrík nepotrebujú.

Z výhrad užívateľov sme vyrozumeli, že nie každému vyhovoval pribalený návod na zostavenie. Montáž bola tiež pre niektorých nepohodlná kvôli naolejovanej konštrukcii, ktorá má sklon špiniť všetko, čoho sa dotkne. A niekoľko používateľov malo dokonca smolu na nepresné montážne prvky.

Hlavné výhody a nevýhody trampolíny

Aj my za jednu z hlavných výhod trampolíny Acra považujeme menšie rozmery, vďaka ktorým výborne poslúži používateľom s menším priestorom. Aj nám sa páči skákacia plocha nižšie nad zemou a nižšia cena je samozrejme príjemný bonus. Pozitívne hodnotíme aj široký výber veľkostí trampolíny na stránkach výrobcu.

Ako nevýhodu by sme pri používaní malými deťmi videli vonkajšiu sieť, pre drobčeky je vhodnejšia tá vnútorná, ktorá bráni deťom, aby omylom doskočili na pružiny alebo nabúrali do tyče. Ďalej by sme ocenili, keby tyče nesúce sieť viedli až k zemi. A ak by si okrem detí rád zaskákal aj otecko, asi ho zarazí nižšia nosnosť.

Naše hodnotenie a záver

Trampolínu Acra odporúčame majiteľom stiesnených záhradiek, na šírku totiž meria iba 183 cm. Výška skákacej plochy je dokonca iba 46 cm, takže mnohé deti sa na ňu dostanú aj bez rebríka. Ten v balení zahrnutý nie je, takže pokiaľ sa bez neho nezaobídete, bude nutné ho zaobstarať zvlášť. Konštrukciu tvorí galvanizovaná oceľ, trampolína stojí na 3 pároch nôh a skákaciu plochu drží 36 pružín. Tým Acra nijako nezaostáva, je bežné, že malé modely potrebujú menej nôh a pružín ako tie veľké.

Jediné, čo odporúčame zvážiť, je umiestnenie siete. Acra ju vedie až za pružinami, čo je výhodné z hľadiska väčšieho vnútorného priestoru, deti vo vnútri si tiež môžu sadnúť na golier, pokiaľ práve neskáču. Z hľadiska bezpečnosti je však obľúbenejšia sieť vnútorná, ktorá bráni deťom v zrážke s tyčou alebo v skoku na tvrdé pružiny. Pokiaľ máte záhradku skôr menšiu, ale pár centimetrov navyše sa tam ešte zmestí, môžete zvážiť aj niektorú trampolínu s priemerom 244 cm. Napríklad Proteco Premium s vnútornou sieťou a nosnosťou 200 kg.

125 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Acra 183 cm | Hodnotenie: 75,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka so záujmom o zdravý životný štýl dobre vyzná v ponuke športového vybavenia a v porovnávaní produktov a overovaní ich parametrov je ako doma. Pretože má s trampolínami vlastné skúsenosti, môže vás bližšie zasvätiť do problematiky výberu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem trampolín má Iva na starosť napríklad aj témy z oblasti domácich spotrebičov alebo starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Acra 183 cm

Acra 183 cm

125 € Orientačná cena