Menu

Recenzia a porovnanie Aga Sport Pro 500 cm

87,3 % Celkové hodnotenie

Extra priestranná v kategorii Veľké trampolíny nad 400 cm

Klady

  • Obrí priestor
  • Vrecko na obuv
  • Vysoká nosnosť
  • Na výber z viacerých farieb

Zápory

  • Potrebujete veľa miesta
  • Vonkajšia sieť
  • Nechránený prístup k pružinám
390 € Orientačná cena

Konštrukcia, bezpečnosť a stabilita

Výrobca trampolín Aga ponúka mnoho modelov v celkom siedmich veľkostných kategóriách (január 2022). My sme do výberu zvolili tú najväčšiu, s priemerom 500 cm. Zoženiete ju v dvoch farebných prevedeniach, v modrej a tmavo zelenej.

Ako materiál konštrukcie bola zvolená galvanizovaná oceľ, ktorá je takto chránená proti korózii. Spodnú časť konštrukcie tvorí 6 nôh v tvare písmena U. Čím viac nôh trampolína má, tým je stabilnejšia, tvar U navyše bráni ich zaboreniu do zeme. Po obvode skákacej plochy nájdete 108 pružín, čo je v tejto veľkosti obvyklé číslo. Pružinám ani tyčiam nechýba polstrovaná ochrana. Bezpečnosť trampolíny potvrdzuje certifikácia TÜV.

Sieť a jej uchytenie

Tento model disponuje vonkajšou sieťou, ktorá sa upína až za pružiny. Toto prevedenie má svojich priaznivcov aj odporcov – rodičia malých detí vidia radšej vnútornú sieť, ktorá bráni v prístupe k pružinám aj k tyčiam. Väčšie deti si lepšie vedia ustrážiť, aby na pružiny omylom neskočili alebo nespadli; tie naopak ocenia väčší vnútorný priestor a možnosť posadiť sa na ochranný golier, pokiaľ si chcú dať v skákaní pauzu.

Tyče nesúce sieť vedú až k zemi, čo je pri náraze do siete stabilnejší variant, ako keby končili vyššie vo vzduchu. Vchod do trampolíny tvorí klasický zips s poistkou proti samovoľnému rozopnutiu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Aga

Typ

Vonkajší

Priemer trampolíny (cm)

500

Dostupné veľkosti (cm)

180, 250, 305, 366, 400, 430, 500

Materiál konštrukcie

Galvanizovaná oceľ

Nosnosť (kg)

180

Počet pružín

108

Ochrana pružín

Áno

Počet nôh

6 párov v tvare U

Počet tyčí nesúcich sieť

12

Ochrana tyčí

Áno

Dosah tyčí

Až k zemi

Umiestnenie ochrannej siete

Vonkajšie

Zapínanie siete

Zips

Certifikácia trampolíny

Áno (TÜV)

Príslušenstvo a možnosti dokúpenia

K trampolíne získate hornú sieť a rebrík, toto vybavenie považujeme za štandard. Rebrík je celý z kovu, má teda oproti plastovým výhodu ohľadom životnosti. Drobný bonus predstavuje vrecko na obuv, ktoré výrobca pribalil. To môže poslúžiť na odkladanie topánok, ponožiek alebo napríklad mobilných telefónov.

Pokiaľ o to budete stáť, môžete ďalej dokúpiť kryciu plachtu, ktorá ochráni skákaciu plochu pred rozmarmi počasia, alebo kotviacu sadu, vďaka ktorej môžete zvýšiť stabilitu trampolíny. Spodnú ochrannú sieť k tejto veľkosti trampolíny výrobca neponúka (január 2022).

Parameter Tento produkt
Horná ochranná sieť

Áno

Spodná ochranná sieť

Nie

Rebrík

Áno

Krycia plachta

Na dokúpenie

Kotviaca sada

Na dokúpenie

Ďalšie príslušenstvo

V balení: vrecko na obuv

Rozmery trampolíny

Táto trampolína je skutočným kolosom, celá meria 5 metrov. K tomu treba pripočítať nejaký ten priestor okolo, ktorý by mal zostať voľný. Najčastejšie sa odporúča zhruba meter miesta po celom obvode. Táto zóna zaistí, že pokiaľ dieťa nabúra do siete a tá sa celá vyduje, nedôjde k zrážke s objektom za sieťou.

Skákaciu plochu nájdete 96 cm nad zemou, v priemere meria 436 cm. Zvyšok miesta tvoria pružiny a nohy. Sieť dosahujúcu 180 cm považujeme za priemernú a sme s jej výškou spokojní. Celá trampolína tak meria na výšku úctyhodných 276 cm. Je vhodné počítať s tým, že nízko nad trampolínou by nemali visieť vetvy stromov ani nič ďalšie.

Parameter Tento produkt
Priemer trampolíny (cm)

500

Priemer skákacej plochy (cm)

436

Výška skákacej plochy od zeme (cm)

96

Výška ochrannej siete (cm)

180

Výška celej trampolíny (cm)

276

Hodnotenie ostatných užívateľov

Väčšina súčasných majiteľov trampolíny je s produktom spokojná. Hneď ako prvé spomínajú užívatelia veľký vnútorný priestor, ďalej tiež dobré odrazové vlastnosti a priaznivú cenu. Spokojnosť vládne aj ohľadom masívnej konštrukcie a montáže, tú používatelia hodnotia ako pomerne jednoduchú. A pochvál sa dokonca dočkal aj vzhľad a farebné prevedenie.

Pokiaľ sa zameriame na výhrady, ktoré boli trampolíne uštedrené, dočítame sa o neprehľadnom či chýbajúcom návode. Užívatelia by tiež uvítali kotviacu sadu v balení a upozorňujú, že podložky držiakov rúrok majú sklon pri doťahovaní skrutiek praskať.

Hlavné výhody a nevýhody trampolíny

Z nášho uhla pohľadu si najviac ceníme priaznivý pomer medzi veľkosťou trampolíny a cenou. Za mnohé obrie modely miniete aj o niekoľko desiatok až stoviek eur viac. Páči sa nám tiež vysoká nosnosť, dobré pružiace vlastnosti a vrecko na obuv, ktoré sa môže hodiť aj na odloženie obsahu vreciek – kľúčov, mobilného telefónu a pod.

Negatíva sa k trampolíne hľadajú ťažko. Nie každému bude vyhovovať vonkajšia ochranná sieť a jej uchytenie za pružinami, to je ale skôr o osobnom názore. A to isté platí aj o potrebe miesta, to je otázkou priorít.

Naše hodnotenie a záver

Ak nemusíte šetriť s miestom a trampolínu hľadáte čo najväčšiu, môžeme vám odporučiť model Aga Sport Pro. Jedná sa o 5metrový kolos, ktorého vnútorný priestor nijako nezmenšuje sieť, ktorá sa tiahne až za pružiny. Konštrukciu tvorí galvanizovaná oceľ, podstavu 6 párov nôh v tvare U. Sieť nesie 12 tyčí, ktoré vedú až k zemi, čo predstavuje stabilnejší variant v prípade skoku či pádu priamo do siete. Trampolína je rozmerná aj do výšky, na to treba brať ohľad, ak na záhrade máte stromy s nižšími vetvami. V príslušenstve nájdete rebrík aj hornú sieť a ako bonus aj závesné vrecko na obuv.

Nie ste priaznivcom vonkajšej siete, pretože nezamedzuje dieťaťu v prístupe k pružinám? V tom prípade odporučíme recenziu trampolíny Marimex, ktorá meria 457 cm.

390 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Aga Sport Pro 500 cm | Hodnotenie: 87,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka so záujmom o zdravý životný štýl dobre vyzná v ponuke športového vybavenia a v porovnávaní produktov a overovaní ich parametrov je ako doma. Pretože má s trampolínami vlastné skúsenosti, môže vás bližšie zasvätiť do problematiky výberu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem trampolín má Iva na starosť napríklad aj témy z oblasti domácich spotrebičov alebo starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Aga Sport Pro 500 cm

Aga Sport Pro 500 cm

390 € Orientačná cena