Menu

Recenzia a porovnanie Exit Silhouette Ground 366 cm

91,3 % Celkové hodnotenie

Zapustená trampolína v kategorii Stredné trampolíny od 300 do 400 cm

Klady

  • Systém na zamedzenie styku s pružinami
  • Lepšia stabilita
  • Dieťa sa nezraní pri páde z rebríka

Zápory

  • Vyššia cena
  • Nutnosť vykopať dieru
  • Nie je na výber z viacerých farieb
600 € Orientačná cena

Konštrukcia, bezpečnosť a stabilita

Výrobca trampolín Exit Toys pochádza z Holandska, v našich končinách patria jeho trampolíny k tým drahším, ale aj kvalitnejším. Čo do veľkosti ponúka v čase porovnania (január 2022) päť možností, a to od 183 do 427 cm. My sme do výberu zvolili stredný model s priemerom 366 cm. Môžete ho zohnať vo viacerých farebných prevedeniach.

Prvé, čo vás na trampolíne pravdepodobne zaujme, je zapustené prevedenie. Trampolína nestojí na nohách v tvare U, ale priamo na zemi, do ktorej je ukotvená. Pod ňou je nutné vykopať dieru, uprostred takmer meter hlbokú. Tieto trampolíny sú všeobecne stabilnejšie a bezpečnejšie, pretože aj keď z nich dieťa náhodou vypadne, nepadá z výšky. Nie je k nim potrebný rebrík, spodná ochranná sieť ani kotvenie, na výdavkoch však úsporu nespoznáte, pretože lacnejšie zapustené trampolíny spravidla nebývajú.

Model Exit Silhouette podopiera konštrukcia z galvanizovanej ocele, o skokové vlastnosti sa stará 72 pružín. Oboma trampolína nijako nevybočuje z radu. Mierne nižšia je jej nosnosť, váha skokana by nemala presiahnuť 120 kg. Pružinám aj tyčiam samozrejme nechýba ochrana. Trampolína patrí medzi certifikované, a to spoločnosťou TÜV.

Sieť a jej uchytenie

Sieť, ktorú nesie 8 tyčí, je umiestnená až za pružinami, takže neopatrné deti treba poučiť, aby na pružiny náhodou neskočili alebo nespadli. Noha im však k pružinám zájsť nemôže, tomu bráni špeciálna sieťka. Pretože sieť je vypnutá na opačnú stranu ako tyč, ktorá ju drží, nie je veľké riziko, že by dieťa skákajúce vo vnútri do tyče nechtiac nabúralo. Vchod na skákaciu plochu má tvar do L a rozopína sa dvoma klasickými zipsami.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Exit Toys

Typ

Vonkajší

Priemer trampolíny (cm)

366

Dostupné veľkosti (cm)

183, 244, 305, 366, 427

Materiál konštrukcie

Galvanizovaná oceľ

Nosnosť (kg)

120

Počet pružín

72

Ochrana pružín

Áno

Počet tyčí nesúcich sieť

8

Ochrana tyčí

Áno

Umiestnenie ochrannej siete

Vonkajšie

Zapínanie siete

Zips

Certifikácia trampolíny

Áno (TÜV)

Príslušenstvo a možnosti dokúpenia

Ako sme už spomínali, k tejto trampolíne mnoho ďalšieho príslušenstva nepotrebujete, rebrík alebo spodná sieť by boli zbytočné. Vhodná je horná ochranná sieť, tú taktiež nájdete priamo v balení. Krycia plachta k vám sama nepríde, výrobca ju však ponúka na dokúpenie zvlášť. A pokiaľ o to budete stáť, môžete zaobstarať aj protišmykové ponožky alebo basketbalový kôš, ktorý možno ľahko pripevniť na vrch trampolíny.

Parameter Tento produkt
Horná ochranná sieť

Áno

Krycia plachta

Na dokúpenie

Ďalšie príslušenstvo

K dokúpeniu: protišmykové ponožky, basketbalový kôš s loptou

Rozmery trampolíny

Trampolína Exit meria v priemere 366 cm, samotná skákacia plocha potom 314 cm. Horný okraj skákacej plochy čnie 19 cm nad povrch, pre deti tak nie je ťažké dostať sa hore. Na trhu dnes existujú aj kompletne zapustené trampolíny, ktoré sú s povrchom v rovine. Tie však bývajú o dosť drahšie.

Celá trampolína meria niečo málo cez dva metre, prízemné trampolíny sa teda hodia aj tam, kde nie sú vyššie modely vhodné napríklad kvôli nízkym vetvám na stromoch. Sieť má dostatočných 184 cm, čo je nadpriemerná výška, navyše postačujúca, aby ju človek aj pri vysokých skokoch nemohol nechtiac prekonať.

Parameter Tento produkt
Priemer trampolíny (cm)

366

Priemer skákacej plochy (cm)

314

Výška skákacej plochy od zeme (cm)

19

Výška ochrannej siete (cm)

184

Výška celej trampolíny (cm)

203

Hodnotenie ostatných užívateľov

Hlavným opakujúcim sa motívom v užívateľských recenziách je v prípade trampolíny Exit kvalita materiálu a spracovania. Majitelia trampolíny si pochvaľujú jednoduchú montáž a celkovo sú s produktom veľmi spokojní. Čo však spomínajú ako negatívum, je namáhavá príprava v podobe vykopania diery. S tou však treba počítať u všetkých zapustených trampolín.

Hlavné výhody a nevýhody trampolíny

Za hlavné výhody považujeme pri trampolíne Exit Silhouette vlastnosti, ktoré vyplývajú z jej zapustenia do zeme. Páči sa nám, že dieťa to má blízko na zem a trampolína ponúkne vyššiu stabilitu vo vetre. Našu pozornosť si získala aj sieťka na zamedzenie styku s pružinami, z tohto hľadiska by sme však ešte radšej videli sieť umiestnenú pred pružinami. Ďalší bonus predstavuje kvalita a overený výrobca.

Hlavným záporom pri obstaraní zapustenej trampolíny je nutnosť vykopať pod ňou dieru. Nielen že montáž sa kvôli tomu pretiahne, pokiaľ sa rozhodnete trampolínu na zimu upratovať, diera zostane odkrytá, čo na záhrade nebude vyzerať práve esteticky. Ďalej môžeme spomenúť cenu trampolíny Exit, ktorá je v porovnaní s tuzemskými výrobcami o niečo vyššia, a mierne podpriemernú nosnosť.

Naše hodnotenie a záver

Exit Silhouette odporúčame záujemcom o zapustené trampolíny, ktorých potešia kvalitným materiálom, dobrou stabilitou a tým, že sa prestanú báť, že by deti spadli z rebríka. Ten napokon vôbec nie je potrebný, rovnako ako spodná sieť, takže jediné, čo možno bude treba dokúpiť, je krycia plachta. Konštrukciu tvorí galvanizovaná oceľ, počtom tyčí a pružín trampolína nevybočuje z priemeru. Výhodou je sieťka, ktorá zamedzí skĺznutiu nohy k pružinám. Samotná horná sieť v tomto nijako nebráni, je totiž umiestnená zvonku.

Pokiaľ sa však pre zapustenú trampolínu rozhodnete, počítajte s určitým časom na vykopanie jamy, ktorá bude mať uprostred takmer 1 meter. Ak sa vám do toho z akéhokoľvek dôvodu nechce, možno urobíte lepšie, keď zvolíte niektorý klasický nadzemný model, napríklad rovnako veľkú trampolínu GoodJump. Pokiaľ vás zapustené trampolíny aj naďalej lákajú, ale odrádza vás vyššia cena holandského výrobcu, môžete si prezrieť ponuku firmy Marimex, v ktorej nájdete ako klasické, tak prízemné trampolíny.

600 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Exit Silhouette Ground 366 cm | Hodnotenie: 91,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka so záujmom o zdravý životný štýl dobre vyzná v ponuke športového vybavenia a v porovnávaní produktov a overovaní ich parametrov je ako doma. Pretože má s trampolínami vlastné skúsenosti, môže vás bližšie zasvätiť do problematiky výberu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem trampolín má Iva na starosť napríklad aj témy z oblasti domácich spotrebičov alebo starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Exit Silhouette Ground 366 cm

Exit Silhouette Ground 366 cm

600 € Orientačná cena