Menu

Recenzia a porovnanie GoodJump 3UPVC 244 cm

84,9 % Hodnotenie
redakcie

Ďalší s dobrým pomerom cena/výkon

Malé trampolíny do 300 cm

Klady a zápory

Klady

  • Krycia plachta v balení
  • Dobrá nosnosť v rámci kategórie
  • Tyče nesúce sieť vedú až k zemi

Zápory

  • Vonkajšia sieť nechráni pred skokom na pružiny
  • Žiadne ďalšie výrazné nedostatky
160 € Orientačná cena

Konštrukcia, bezpečnosť a stabilita

Medzi výrobcami ponúkajúcimi menšie trampolíny nájdete aj GoodJump, ktorý vyrába tento model v štyroch veľkostiach. Teraz sa zameriame na tú najmenšiu – merajúcu v priemere 244 cm.

Konštrukcia z pozinkovanej ocele príliš neprekvapí, jedná sa o jeden z najbežnejších materiálov v čase porovnania (január 2022). Pre kostru trampolíny je vhodná pre svoju pevnosť a odolnosť proti korózii. Za štandardné považujeme aj počet pružín, teda 48. Pochváliť musíme nosnosť, v tejto veľkostnej kategórii je 130 kg mierny nadpriemer. Tyče aj pružiny sú samozrejme kryté, aby prípadná zrážka s nimi príliš nebolela. Bezpečnosť trampolíny bola overená a potvrdená certifikátom Intertek.

Sieť a jej uchytenie

K trampolíne patrí vonkajšia sieť, ktorá sa upína až za pružinami. Toto riešenie má svojich zástancov i odporcov – rodičia menších detí väčšinou neradi vidia, že sieť nebráni ich ratolestiam v tom, aby na pružiny omylom skočili. Väčšie deti, ktoré sa tomuto nebezpečenstvu dokážu vyhnúť samé, naopak ocenia viac miesta na ruke a možnosť posadiť sa na ochranný lem – to sú aj hlavné klady siete umiestnenej za pružinami.

Vchod na skákaciu plochu je tvorený zipsom a bezpečnostnými prackami. Tie sa dajú zapínať a rozopínať len zvonku, čím môžete ustrážiť, že deti nepolezú dole po schodíkoch bez vášho dohľadu. Tyče nesúce sieť vedú až k zemi, čo zvyšuje stabilitu pre prípad, že skokan na trampolíne narazí priamo do siete či tyče.

Parameter Tento produkt
Výrobca

GoodJump

Typ

Vonkajší

Priemer trampolíny (cm)

244

Dostupné veľkosti (cm)

244, 305, 366, 400

Materiál konštrukcie

Pozinkovaná oceľ

Nosnosť (kg)

130

Počet pružín

48

Ochrana pružín

Áno

Počet nôh

3 páry v tvare U

Počet tyčí nesúcich sieť

6

Ochrana tyčí

Áno

Dosah tyčí

Až k zemi

Umiestnenie ochrannej siete

Vonkajšie

Zapínanie siete

Zips + pracky

Certifikácia trampolíny

Áno (Intertek)

Príslušenstvo a možnosti dokúpenia

Ohľadom príslušenstva pre vás máme dobrú správu, k tejto trampolíne obdržíte aj kryciu plachtu. Plachta slúži na ochranu skákacej plochy a je užitočná v prípade, že trampolíne chcete dať na chvíľku oddych alebo by ste ju radi chránili pred nepriaznivým počasím.

Ďalej sa v balení môžete tešiť na hornú ochrannú sieť a rebrík. Je celý z kovu a mal by teda vydržať dlhšie ako tie s plastovými priečkami. A pokiaľ budete chcieť, môžete dokúpiť ešte kotviacu sadu na pripevnenie trampolíny k zemi. To je ďalší zo spôsobov, ako zvýšiť jej stabilitu.

Parameter Tento produkt
Horná ochranná sieť

Áno

Spodná ochranná sieť

Nie

Rebrík

Áno

Krycia plachta

Áno

Kotviaca sada

Na dokúpenie

Rozmery trampolíny

Táto trampolína patrí k tým menším, čo predstavuje výhodu pre všetkých majiteľov nie príliš priestranných pozemkov. Odporúčame však počítať radšej s trochu väčším miestom – okolo trampolíny by mal byť voľný pruh so šírkou zhruba 70-100 cm. Toto pásmo je užitočné v prípade, že dieťa vo vnútri nabehne do siete a tá sa celá vyduje. Dieťa sa tak nebuchne o niečo bezprostredne za ňou.

Trampolína je 210 cm vysoká, skákacia plocha sa nachádza 60 cm od zeme. Zvyšok tvorí ochranná sieť, ktorej výšku vidíme v tejto veľkostnej kategórii ako priemernú.

Parameter Tento produkt
Priemer trampolíny (cm)

244

Výška skákacej plochy od zeme (cm)

60

Výška ochrannej siete (cm)

150

Výška celej trampolíny (cm)

210

Hlavné výhody a nevýhody trampolíny

Ako jedno z hlavných lákadiel trampolíny vnímame priaznivý pomer ceny k výkonu. Ďalšiu úsporu vidíme v krycej plachte v balení a z hľadiska bezpečnosti sa nám páči, že tyče nesúce sieť vedú až k zemi. Trampolína tak bude stabilnejšia pri nárazoch. Chválime aj nadpriemernú nosnosť – väčšie trampolíny síce unesú aj väčšiu záťaž, medzi trampolínami s priemerom okolo 244 cm je však 130 kg nadpriemer.

Pokiaľ sa zameriame na zápory tohto modelu, mnoho ich nenájdeme. Isté nevýhody vyplývajú z vonkajšieho umiestnenia siete, tá totiž nebráni dieťaťu, aby omylom spadlo alebo skočilo na pružiny. Nie každému však vonkajšia sieť nevyhovuje, takže konečný verdikt ohľadom tejto otázky necháme na vás.

Naše hodnotenie a záver

Trampolína GoodJump je vhodná pre všetkých, ktorí nemajú v záhradke veľa miesta pre obrí model a pri výbere sa orientujú podľa pomeru cena/výkon. Konštrukcia nijako nevybočuje z radu, stojí na 3 pároch nôh a zahŕňa 48 pružín, ktoré sa starajú o odrazové vlastnosti skákacej plochy. Mierne nadpriemerná je nosnosť trampolíny 130 kg. V balení obdržíte okrem obvyklého rebríka a siete aj kryciu plachtu, tá poslúži na zakrytie skákacej plochy pred dažďom či krúpami. V ďalších parametroch je trampolína priemerná.

Ak sa vám vonkajšia sieť nezdá a radšej by ste vyskúšali tú vnútornú, odporúčame na prečítanie recenziu Proteco Premium. Tá má dokonca tyče ohnuté smerom von, takže dieťa, ktoré omylom nabúra do siete, sa k nim nedostane.

160 € Orientačná cena
Autor: Iveta Polášková | Dátum: | Produkt: GoodJump 3UPVC 244 cm | Hodnotenie: 84,9 %
Iveta Polášková patrí medzi redaktorov, ktorí si radi nazhromaždia všetky dostupné informácie, aby ich potom odovzdali v prehľadnej forme ďalej. K výberu trampolín pristupuje, akoby ich vyberala pre svoje vlastné deti. Rada sa teda poriadne zamyslí, kedy je lepšie siahnuť po vnútornej, a kedy po vonkajšej ochrannej sieti alebo koľko miesta bude celkom treba na trampolínu vyhradiť. Okrem tejto témy sa venuje napríklad oxymetrom alebo všetkému, čo sa týka kávy.
Redaktorka

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia GoodJump 3UPVC 244 cm

GoodJump 3UPVC 244 cm

160 € Orientačná cena