Menu

Recenzia a porovnanie GoodJump 4UPVC 366 cm

84,9 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Stredné trampolíny od 300 do 400 cm

Klady

  • Krycia plachta v balení
  • Na výber z viacerých farieb
  • Tyče nesúce sieť vedú až k zemi

Zápory

  • Dolná sieť nie je k dispozícii
  • Krátke montážne skrutky
  • Sieť nebráni skoku na pružiny
210 € Orientačná cena

Konštrukcia, bezpečnosť a stabilita

Trampolíny GoodJump nájdete vo viacerých veľkostných i farebných variantoch, voliť dokonca môžete aj medzi vonkajšou a vnútornou sieťou. My sme sa v našom porovnaní v januári 2022 zamerali na stredne veľkú trampolínu s priemerom 366 cm. Pokiaľ sa pre ňu rozhodnete, môžete si vybrať aj farebné prevedenie.

Tento model nás na prvý pohľad zaujal nadpriemerne vysokou nosnosťou 180 kg. Ako materiál konštrukcie výrobca zvolil oceľ ošetrenú pozinkovaním proti korózii. O odrazové vlastnosti sa stará 72 pružín, to je v tejto veľkosti obvyklý počet. Samozrejme nechýba kryt pružín, ten sa stará ako o ich životnosť, tak aj o bezpečie skokana. Konštrukcia stojí na štyroch pároch nôh v tvare U, ktorý je veľmi obľúbený pre schopnosť zabrániť trampolíne, aby sa zaborila do mäkšej zeme. Trampolíne samozrejme nechýba certifikácia bezpečnosti vykonaná firmou Intertek.

Sieť a jej uchytenie

Sieť drží 8 tyčí, u nich sa nám páči, že vedú až k zemi, čím robia trampolínu stabilnejšou. Ako slabší naopak hodnotíme ich tvar – pretože sieť je umiestnená za pružinami a tyče nie sú prehnuté von, môže sa o ne neopatrné dieťa pri skákaní buchnúť. Na druhej strane však vonkajšie umiestnenie siete zväčšuje vnútorný priestor trampolíny a umožňuje deťom, aby si sadli na golier s pružinami, pokiaľ práve neskáču. Vchod do siete je riešený štandardne, klasickým zipsom zaistiteľným bezpečnostnými prackami.

Parameter Tento produkt
Výrobca

GoodJump

Typ

Vonkajší

Priemer trampolíny (cm)

366

Dostupné veľkosti (cm)

305, 366, 400

Materiál konštrukcie

Pozinkovaná oceľ

Nosnosť (kg)

180

Počet pružín

72

Ochrana pružín

Áno

Počet nôh

4 páry v tvare U

Počet tyčí nesúcich sieť

8

Ochrana tyčí

Áno

Dosah tyčí

Až k zemi

Umiestnenie ochrannej siete

Vonkajšie

Zapínanie siete

Zips + pracky

Certifikácia trampolíny

Áno (Intertek)

Príslušenstvo a možnosti dokúpenia

Pokiaľ sa rozhodnete pre tento model, v balení nájdete okrem hornej ochrannej siete tiež rebrík a kryciu plachtu. Tú považujeme za príjemný bonus, obvykle je totiž potrebné ju dokúpiť. Pri rebríku navyše pozitívne hodnotíme fakt, že je celokovový, čím ponúka väčšiu životnosť ako modely s priečkami z plastu.

Čo sa týka ďalšieho príslušenstva, k trampolíne môžete dokúpiť aj kotviacu sadu, ktorá zabraňuje posúvaniu trampolíny pri skákaní a zvyšuje jej odolnosť voči búrkam alebo silnému vetru. Spodnú ochrannú sieť výrobca bohužiaľ neponúka vôbec. Tá by prišla vhod rodičom menších detí alebo majiteľom zvieratiek, ktoré by mohli neopatrne vliezť pod trampolínu, a privodiť tak zranenie sebe alebo skokanovi hore. A v ponuke výrobcu nenájdeme ani žiadne ďalšie doplnky.

Parameter Tento produkt
Horná ochranná sieť

Áno

Spodná ochranná sieť

Nie

Rebrík

Áno

Krycia plachta

Áno

Kotviaca sada

Na dokúpenie

Ďalšie príslušenstvo

Nerelevantné

Rozmery trampolíny

Ako sme písali vyššie, trampolína dosahuje v priemere 366 cm, z toho 318 cm tvorí skákacia plocha. Zvyšok zaberá golier s pružinami. Trampolína je teda zvnútra príjemne priestranná, ale na záhrade vyžaduje dosť vyhradeného miesta – nezabudnite nechať okolo nej „nárazovú zónu“ – aspoň niekoľko desiatok centimetrov, ideálne až 1 meter. Tým zaistíte, že sa človek, ktorý dopadne do siete, neudrie o nič ďalšie.

Skákacia plocha je od zeme vzdialená 80 cm, čo je pomerne dosť, malé deti tak ocenia pribalený rebrík. Sieť meria 180 cm, je teda dostatočne vysoká, aby nebolo možné ju nechtiac preskočiť. Celkovo patrí trampolína skôr k tým vyšším, na to berte ohľad v prípade, že ju potrebujete umiestniť v blízkosti stromov s nízkymi vetvami alebo podobných prekážok.

Parameter Tento produkt
Priemer trampolíny (cm)

366

Priemer skákacej plochy (cm)

318

Výška skákacej plochy od zeme (cm)

80

Výška ochrannej siete (cm)

180

Výška celej trampolíny (cm)

260

Hodnotenie ostatných užívateľov

Užívatelia, ktorí trampolínu zakúpili, si pochvaľujú jej kvalitu, spracovanie aj rýchlosť montáže. Cenu považujú za výhodnú, zvlášť keď už nemusia dokupovať kryciu plachtu. Pochvál sa dočkala aj nosnosť, vďaka ktorej môžu na trampolíne vyčíňať malí i veľkí. Čo sa týka výhrad, niektorí zákazníci spomínajú, že použité montážne skrutky by mohli byť aj dlhšie a že sieť je napnutá tak veľmi, že takmer nejde zapnúť. Ďalej sa v užívateľských recenziách dočítate o nedostatočnom uchytení krycej plachty, pozitívne komentáre však stále prevažujú.

Hlavné výhody a nevýhody trampolíny

Podľa nás ponúka trampolína GoodJump mnoho benefitov. Medzi jej najvýraznejšie prínosy rozhodne radíme jej priestornosť a to, že tyče nesúce sieť vedú až k zemi, čím zvyšujú celkovú stabilitu. Samozrejme aj nám imponuje priaznivá cena a krycia plachta v balení, ktorá ochráni skákaciu plochu pred dažďom či snehom. A nemôžeme vynechať ani nadpriemernú nosnosť 180 kg.

Väčšina nevýhod trampolíny vyplýva z umiestnenia siete za pružinami. Kvôli tomu totiž malé deti môžu na pružiny neopatrne tvrdo doskočiť. Tyče navyše nie sú odklonené od siete, takže je možné do nich vraziť. To sú dôvody, prečo sa trampolíny s vonkajšou sieťou odporúčajú skôr pre väčšie deti, ktoré si podobné riziká dokážu ustrážiť. Problém by pre niekoho mohli predstavovať aj kratšie montážne skrutky alebo ťažko zapínateľná sieť.

Naše hodnotenie a záver

Trampolína GoodJump predstavuje model kombinujúci prijateľnú cenu a niekoľko výrazných výhod. Tie sa týkajú ako konštrukcie (tyče vedúce až k zemi, vysoká nosnosť), tak aj príslušenstva (krycia plachta v balení, celokovový rebrík). Ak chcete, môžete na eshope výrobcu zvoliť aj inú farebnú variantu.

Dôležitou vlastnosťou je umiestnenie ochrannej siete až za pružinami. Toto prevedenie sa odporúča skôr väčším deťom, ktoré si už vedia ustrážiť, aby na pružiny neopatrne nedoskočili alebo nenarazili do tyče. Vonkajšia sieť má však aj výhody – poskytuje skokanom väčší vnútorný priestor a deti, pokiaľ práve neskáču, si môžu sadnúť na ochranný golier a skokanom neprekážať. Pokiaľ sú však vaše ratolesti ešte veľmi malé, takže hľadáte trampolínu, ktorá ich k pružinám skrátka nepustí, odporučíme skôr niektorú s vnútornou sieťou. Napríklad túto trampolínu značky Hawaj alebo model Marimex Comfort, ktorý pružiny nemá vôbec.

210 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: GoodJump 4UPVC 366 cm | Hodnotenie: 84,9 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka so záujmom o zdravý životný štýl dobre vyzná v ponuke športového vybavenia a v porovnávaní produktov a overovaní ich parametrov je ako doma. Pretože má s trampolínami vlastné skúsenosti, môže vás bližšie zasvätiť do problematiky výberu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem trampolín má Iva na starosť napríklad aj témy z oblasti domácich spotrebičov alebo starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia GoodJump 4UPVC 366 cm

GoodJump 4UPVC 366 cm

210 € Orientačná cena