Menu

Recenzia a porovnanie GoodJump 4UPVC 400 cm – inside

76,8 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Veľké trampolíny nad 400 cm

Klady

  • Nízka cena
  • Tyče držiace sieť až k zemi
  • Vnútorná sieť
  • Ideálna aj pre menšie deti

Zápory

  • Nižšia sieť
  • Horšie materiálové prevedenie
  • Rebrík nie je celokovový
250 € Orientačná cena

Konštrukcia, bezpečnosť a stabilita

Ak túžite po veľkej trampolíne, ale z akéhokoľvek dôvodu nechcete investovať vyššiu čiastku, môžete zvážiť trampolínu GoodJump s priemerom 400 cm. Ide o najväčší model z ponuky výrobcu v čase porovnania (január 2022), okrem neho nájdete v portfóliu aj tri menšie varianty.

Ako materiál konštrukcie bola použitá pozinkovaná oceľ, trampolína je tak chránená proti korózii. Nosnosť 150 kg patrí k priemerným, v tejto veľkostnej kategórii však natrafíte aj na trampolíny schopné uniesť aj 180 kg. Konštrukcia zahŕňa 4 páry nôh v tvare U, ktoré bránia ich zaboreniu do mäkšej zeme. Tento tvar je v našich končinách najobvyklejší.

Tyče trampolíny vedú až k zemi. To považujeme za lepší variant, trampolína je tak pri nárazoch do siete stabilnejšia. Niektorí výrobcovia zakončujú tyče naopak hneď pod sieťou. Ako je obvyklé, aj GoodJump chráni tyče vrstvou peny a poťahom z PVC. Samozrejmosťou je osvedčenie o bezpečnosti, udelené spoločnosťou Intertek.

Sieť a jej uchytenie

K trampolíne patrí vnútorná sieť, ktorá sa ku skákacej ploche pripevňuje pred pružinami. Túto variantu radi kupujú rodičia malých detí, pretože ich ratolesti tak nemôžu skočiť alebo spadnúť na pružiny. Na druhú stranu treba počítať s tým, že vnútorný priestor sa pri tomto prevedení trochu zmenší. Tyče sú od siete trochu odklonené, takže keď dieťa vo vnútri do siete nabúra, o tyče sa nebuchne. Vchod na trampolínu je riešený klasicky, teda zipsom a bezpečnostnými prackami.

Parameter Tento produkt
Výrobca

GoodJump

Typ

Vonkajší

Priemer trampolíny (cm)

400

Dostupné veľkosti (cm)

244, 305, 366, 400

Materiál konštrukcie

Pozinkovaná oceľ

Nosnosť (kg)

150

Počet pružín

80

Ochrana pružín

Áno

Počet nôh

4 páry v tvare U

Počet tyčí nesúcich sieť

8

Ochrana tyčí

Áno

Dosah tyčí

Až k zemi

Umiestnenie ochrannej siete

Vnútorné

Zapínanie siete

Zips + pracky

Certifikácia trampolíny

Áno (Intertek)

Príslušenstvo a možnosti dokúpenia

Čo sa týka dodávaného príslušenstva, tu vás trampolína GoodJump ničím neprekvapí. Dostanete k nej štandardný rebrík s priečkami z plastu a hornú ochrannú sieť. Dokúpiť môžete aj kryciu plachtu, ktorá poslúži ako ochrana skákacej plochy pri nepriaznivom počasí, alebo sadu kotiev, ktorými môžete prišpendliť nohy trampolíny k zemi. Zvýšite tým stabilitu trampolíny napríklad pri búrke alebo silnom vetre. Spodnú sieť alebo nejaké ďalšie vychytávky však výrobca neponúka.

Parameter Tento produkt
Horná ochranná sieť

Áno

Spodná ochranná sieť

Nie

Rebrík

Áno

Krycia plachta

Na dokúpenie

Kotviaca sada

Na dokúpenie

Rozmery trampolíny

Celá trampolína meria 400 cm, po odčítaní miesta na pružiny zostalo na skákaciu plochu 318 cm. Tá sa nachádza 80 cm nad zemou. Oboje je v tejto veľkostnej kategórii obvyklé. Čo nás trochu mrzí, je nižšia ochranná sieť. Tá meria 170 cm, takže ju v tomto ohľade predstihli aj mnohé menšie modely. Pri takej veľkej trampolíne by sme pritom očakávali, že bude slúžiť aj tínedžerom, takže vyššia sieť by mohla byť užitočná.

Parameter Tento produkt
Priemer trampolíny (cm)

400

Priemer skákacej plochy (cm)

318

Výška skákacej plochy od zeme (cm)

80

Výška ochrannej siete (cm)

170

Výška celej trampolíny (cm)

250

Hlavné výhody a nevýhody trampolíny

Ako hlavný prínos trampolíny vidíme jednoznačne dostupnú cenu. Zaobstaráte ju dokonca lacnejšie ako niektoré produkty z nižších veľkostných kategórií. Ďalej sa nám páči, že tyče trampolíny vedú až k zemi a že sa nedotýkajú siete. Dieťa tak do nich zvnútra trampolíny nenarazí. A pokiaľ má trampolína slúžiť malým deťom, oceňujeme aj vnútorné uchytenie siete.

Keď sa pozrieme po nedostatkoch, všimneme si podpriemernú výšku ochrannej siete. Pokiaľ ale máte malé deti, možno vám to až tak vadiť nebude. V užívateľských recenziách sa dočítate aj o trochu horšom materiálovom spracovaní, ktoré skrátka zodpovedá nižšej cene.

Naše hodnotenie a záver

Trampolínu GoodJump môžeme odporučiť tým, ktorí zháňajú veľkú trampolínu a pre nižšiu cenu sú ochotní zľaviť zo svojich nárokov. Tento model meria 400 cm, z čoho 318 cm tvorí skákacia plocha. Počtom pružín a štyrmi pármi nôh v tvare U nijako nevybočuje z radu. Rodičia menších detí ocenia bezpečnostné opatrenia v podobe vnútornej siete a odklonených tyčí. Daňou za nízku cenu je bohužiaľ trochu horšie materiálové prevedenie, nižšia ochranná sieť alebo rebrík s priečkami z plastu. V príslušenstve nájdete sieť a rebrík, čokoľvek ďalšie bude treba dokúpiť zvlášť.

Ak mierite vyššie a hľadáte robustnú trampolínu z kvalitného materiálu, môžeme odporučiť našu recenziu modelu Exit Elegant.

250 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: GoodJump 4UPVC 400 cm – inside | Hodnotenie: 76,8 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka so záujmom o zdravý životný štýl dobre vyzná v ponuke športového vybavenia a v porovnávaní produktov a overovaní ich parametrov je ako doma. Pretože má s trampolínami vlastné skúsenosti, môže vás bližšie zasvätiť do problematiky výberu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem trampolín má Iva na starosť napríklad aj témy z oblasti domácich spotrebičov alebo starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia GoodJump 4UPVC 400 cm – inside

GoodJump 4UPVC 400 cm – inside

250 € Orientačná cena