Menu

Recenzia a porovnanie Hawaj 305 cm

78,5 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Stredné trampolíny od 300 do 400 cm

Klady

  • Nízka cena
  • Veľký výber veľkostí
  • Tyče nesúce sieť vedú až k zemi

Zápory

  • Menší priemer skákacej plochy
  • Nemôžete si vybrať farbu
  • Priečky rebríka sú z plastu
190 € Orientačná cena

Konštrukcia, bezpečnosť a stabilita

Výrobca trampolín Hawaj predáva svoje produkty v mnohých veľkostiach od 253 cm do 457 cm. Farbu si však nevyberiete, v ponuke nájdete iba zelenú. My sme do výberu zvolili model s priemerom 305 cm, ktorý patrí k užívateľsky najobľúbenejším.

Konštrukcia je tvorená galvanizovanou oceľou, teda bezpečným a odolným materiálom ošetreným proti korózii. Celkom trampolína unesie 150 kg, takže môže slúžiť deťom aj dospelým. Počet pružín sa zastavil na čísle 64, čo je, pokiaľ sa zameriame čisto na trampolíny s priemerom 305 cm, jedna z tých vyšších hodnôt. To hodnotíme pozitívne, väčší počet pružín prispieva k lepším odrazovým vlastnostiam skákacej plochy.

Ďalej nás tešia 4 páry nôh v tvare U, niektorí výrobcovia ponechávajú trojmetrovým trampolínam iba 3 páry. Samozrejme nechýba ochrana pružín ani tyčí, napokon trampolínu bez týchto prvkov by sme ani neodporúčali. Spokojní sme aj ohľadom bezpečnostnej certifikácie – Hawaj sa môže pochváliť certifikátom TÜV.

Sieť a jej uchytenie

Sieť sa naťahuje pred pružiny, čo je riešenie obľúbené medzi rodičmi malých detí, ktoré neopatrne môžu na pružiny doskočiť, a tým sa zraniť. Uzatváranie funguje klasickým spôsobom, výrobca použil zips a doplnil ho prackou, ktorá je však otvárateľná iba zvonku. Sieť nesie osem tyčí, ktoré siahajú až k zemi. To je z hľadiska stability ten lepší variant. Páči sa nám tiež, že tyče vedú až kúsok za sieťou, pokiaľ teda dieťa spadne do siete, až k tyči sa nedostane.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Hawaj

Typ

Vonkajší

Priemer trampolíny (cm)

305

Dostupné veľkosti (cm)

244, 305, 366, 396, 427, 457

Materiál konštrukcie

Galvanizovaná oceľ

Nosnosť (kg)

150

Počet pružín

64

Ochrana pružín

Áno

Počet nôh

4 páry v tvare U

Počet tyčí nesúcich sieť

8

Ochrana tyčí

Áno

Dosah tyčí

Až k zemi

Umiestnenie ochrannej siete

Vnútorné

Zapínanie siete

Zips + pracky

Certifikácia trampolíny

Áno (TÜV)

Príslušenstvo a možnosti dokúpenia

Príslušenstvo k trampolíne je vcelku štandardné v čase písania recenzie (január 2022), v balení nájdete hornú ochrannú sieť a rebrík. Ten sa môže chváliť protišmykovou úpravou, na druhú stranu však nie je celokovový, priečky sú z plastu. K dokúpeniu toho výrobca už veľa neponúka, zaobstarať môžete kotviacu sadu, s pomocou ktorej zvýšite stabilitu trampolíny a zabezpečíte ju proti vetru, alebo závesnú tašku zo sieťoviny, do ktorej môžete odložiť topánky či iné veci, ktoré by vám pri skákaní prekážali.

Krycia plachta ani spodná ochranná sieť nie je v ponuke výrobcu vôbec. To je škoda najmä pri krycej plachte, ktorá by chránila skákaciu plochu pred poveternostnými vplyvmi a zvyšovala tak jej životnosť.

Parameter Tento produkt
Horná ochranná sieť

Áno

Spodná ochranná sieť

Nie

Rebrík

Áno

Krycia plachta

Nie

Kotviaca sada

Na dokúpenie

Ďalšie príslušenstvo

K dokúpeniu: sieťová taška na obuv

Rozmery trampolíny

Pre tento výber sme sa sústredili na trampolínu s priemerom 305 cm. Z tohto rozmeru je 275 cm tvorené samotnou skákacou plochou, zvyšok golierom a pružinami. Skákacia plocha sa nachádza vo výške 65 cm nad zemou, čo je na trojmetrovú trampolínu pomerne málo, takže časom sa väčšie deti dostanú nahor aj bez rebríka. Vďaka tomu je aj celá trampolína o niečo nižšia, a to aj keď sieť meria úctyhodných 180 cm.

Pri plánovaní, kam vašu trampolínu umiestnite, sa snažte nechať okolo nej 70-100 cm miesta. Nestane sa tak, že by skákajúce dieťa spadlo do siete a udrelo sa o stenu alebo strom v bezprostrednej blízkosti.

Parameter Tento produkt
Priemer trampolíny (cm)

305

Priemer skákacej plochy (cm)

275

Výška skákacej plochy od zeme (cm)

65

Výška ochrannej siete (cm)

180

Výška celej trampolíny (cm)

245

Hodnotenie ostatných užívateľov

Užívateľských recenzií k tejto trampolíne sme veľa k dispozícii nemali. Používatelia sa však zhodli, že sú s trampolínou spokojní, vyhovuje im jej veľkosť aj materiálové spracovanie a taktiež montáž pre nich nepredstavovala žiadny problém.

Hlavné výhody a nevýhody trampolíny

Ak sa zameriame na hlavné klady trampolíny, zaujme nás kompaktné prevedenie vo veľkosti „tak akurát“, vnútorná sieť natiahnutá pred pružinami a tyče nesúce sieť, ktoré vedú až k zemi. Oceňujeme tiež, že výrobca ponúka trampolínu v mnohých veľkostiach, aby si ju mohli dopriať ľudia s väčšími aj menšími priestorovými možnosťami. Na tomto konkrétnom trojmetrovom prevedení si všímame 4 páry nôh a 64 pružín, oboje patrí k tomu lepšiemu, čo na trhu môžete stretnúť.

Záporov táto trampolína veľa nemá, najmä nie tých skutočne dôležitých. Skákacia plocha je menej priestranná, to sa však pri neveľkej trampolíne dá čakať. Sčasti je to dané aj umiestnením siete pred pružinami, ktorá vnútorný priestor trochu zmenšuje. Drobnú výhradu máme k rebríku, ktorý nie je celý z kovu, čo sa môže negatívne prejaviť na jeho životnosti. A niekoho by mohlo tiež zamrzieť, že si nemôže vybrať farbu, to je však skôr už iba detail.

Naše hodnotenie a záver

Trampolínu Hawaj môžeme odporučiť všetkým, ktorí hľadajú stredne veľký a nie príliš drahý model. Z konštrukčného hľadiska nemáme čo vytknúť, páči sa nám materiál, tyče vedúce až k zemi aj dostatočne vysoká sieť. Tá je natiahnutá pred pružinami, čím je zamedzené, aby na ne dieťa vo vnútri spadlo alebo skočilo. Trampolína disponuje 4 pármi nôh a 64 pružinami, ani jedno z toho nie je pri trojmetrových modeloch samozrejmosťou. Dodávané príslušenstvo je štandardné, dokúpiť však môžete iba kotvenie alebo tašku na topánky, kryciu plachtu ani spodnú ochrannú sieť výrobca neponúka.

Ak hľadáte menšiu trampolínu, ale na príslušenstvo si potrpíte a kryciu plachtu skrátka nemôžete obísť, môžete sa poobzerať po nejakej z trampolín značky Marimex.

190 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Hawaj 305 cm | Hodnotenie: 78,5 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka so záujmom o zdravý životný štýl dobre vyzná v ponuke športového vybavenia a v porovnávaní produktov a overovaní ich parametrov je ako doma. Pretože má s trampolínami vlastné skúsenosti, môže vás bližšie zasvätiť do problematiky výberu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem trampolín má Iva na starosť napríklad aj témy z oblasti domácich spotrebičov alebo starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Hawaj 305 cm

Hawaj 305 cm

190 € Orientačná cena