Menu

Recenzia a porovnanie Marimex 244 cm

88,3 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Malé trampolíny do 300 cm

Klady

  • Tyče nesúce sieť vedú až k zemi
  • Príslušenstvo na dokúpenie
  • Vnútorná sieť
  • Ideálna aj pre menšie deti

Zápory

  • Nižšia nosnosť
  • Nižšia ochranná sieť
130 € Orientačná cena

Konštrukcia, bezpečnosť a stabilita

Táto trampolína je najmenšia v základnom rade výrobcu Marimex. Zohnali by ste ju aj vo veľkostiach 305, 366, 396 alebo 457 cm. Priemer 244 cm je jedným z užívateľsky najobľúbenejších, najmä medzi majiteľmi malých záhrad, kam sa obrí model skrátka nezmestí.

Ako hlavný výrobný materiál bola využitá pozinkovaná oceľ, to je medzi výrobcami trampolín najbežnejší variant. Štandardný je v čase porovnania (január 2022) aj počet pružín, teda 48 kusov. Čím však trampolína bohužiaľ trochu zaostáva, je jej nosnosť 100 kg. Veľa rodinám bude pravdepodobne stačiť aj tak, medzi konkurenciou sa však predsa len nájdu aj modely, ktoré unesú o 50 kg viac. Konštrukcia stojí na 3 pároch nôh, tomu nemáme čo vytknúť. Trampolíne nechýba bezpečnostná certifikácia, o ktorú sa postarala firma Intertek.

Sieť a jej uchytenie

Je nám sympatické, že tyče nesúce sieť siahajú až k zemi. Toto prevedenie sa vyznačuje lepšou stabilitou pri nárazoch skokanov priamo do siete. Tyče sú navyše od siete mierne odklonené, takže dieťa vo vnútri sa k nim nedostane a nemôže sa o ne zraniť. To isté platí aj o pružinách, v kontakte s nimi bráni vnútorná ochranná sieť. Jej zapínanie je vyriešené klasickým zipsom doplneným prackami, ktoré sa dajú otvoriť iba zvonku.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Marimex

Typ

Vonkajší

Priemer trampolíny (cm)

244

Dostupné veľkosti (cm)

244, 305, 366, 396, 457

Materiál konštrukcie

Pozinkovaná oceľ

Nosnosť (kg)

100

Počet pružín

48

Ochrana pružín

Áno

Počet nôh

3 páry v tvare U

Počet tyčí nesúcich sieť

6

Ochrana tyčí

Áno

Dosah tyčí

Až k zemi

Umiestnenie ochrannej siete

Vnútorné

Zapínanie siete

Zips + pracky

Certifikácia trampolíny

Áno (Intertek)

Príslušenstvo a možnosti dokúpenia

Čo sa týka príslušenstva priamo v balení, dočkáte sa u trampolíny Marimex obvyklého štandardu, teda hornej ochrannej siete a rebríka. Jeho priečky sú vyrobené z plastu, čo je v porovnaní s kovom menej odolný materiál, ako klad ale vidíme protišmykovú úpravu. Kotviacu sadu, spodnú ochrannú sieť alebo plachtu na prikrytie skákacej plochy môžete objednať z eshopu výrobcu zvlášť.

Marimex ponúka k trampolínam aj širokú škálu ďalších doplnkov. Pokiaľ chcete, môžete u neho doobjednať protišmykové ponožky, závesné tašky na topánky alebo vybavenie rozširujúce možnosť využitia trampolíny. Napríklad volejbalovú sieť alebo terč a loptičky.

Parameter Tento produkt
Horná ochranná sieť

Áno

Spodná ochranná sieť

Na dokúpenie

Rebrík

Áno

Krycia plachta

Na dokúpenie

Kotviaca sada

Na dokúpenie

Ďalšie príslušenstvo

Na dokúpenie: basketbalový kôš, protišmykové ponožky, závesné vrecká na topánky, volejbalová sieť, terč s loptičkami

Rozmery trampolíny

Priemer celej trampolíny dosahuje 244 cm, priemer skákacej plochy potom 203 cm. Zvyšok tvoria pružiny a nohy. Skákacia plocha sa nachádza 68 cm nad zemou, ochranná sieť meria 150 cm. Pokiaľ máte menšie deti, nemusíte sa báť, že by sieť preskočili, napriek tomu si všímame, že u konkurencie sa nachádzajú aj vyššie modely. Nižšiu trampolínu naopak oceníte, pokiaľ ju potrebujete umiestniť v blízkosti stromov s nižšími vetvami.

Parameter Tento produkt
Priemer trampolíny (cm)

244

Priemer skákacej plochy (cm)

203

Výška skákacej plochy od zeme (cm)

68

Výška ochrannej siete (cm)

150

Výška celej trampolíny (cm)

218

Hodnotenie ostatných užívateľov

Ak sa pozrieme, čo si o trampolíne myslia jej súčasní užívatelia, stretneme sa predovšetkým s prejavmi spokojnosti. Pochvál sa dočkalo umiestnenia siete pred pružinami aj celková kvalita konštrukcie. Užívatelia spomínajú aj jednoduchosť zostavenia a ideálne veľkostné prevedenie do menšej záhrady.

Mnohých výhrad sa trampolína nedočkala. Niektorým používateľom nedošiel návod, takže sa dlhšie zdržali s montážou, niektorým sa nezdalo prevedenie rôznych súčiastok.

Hlavné výhody a nevýhody trampolíny

Za jednu z hlavných výhod trampolíny určite považujeme typ konštrukcie. Nosné tyče sa nedotýkajú siete, takže dieťa vo vnútri nemá šancu do nich naraziť, sieť zároveň bráni deťom v kontakte s tvrdými pružinami, pretože je natiahnutá pred nimi. Nosné tyče navyše vedú až k zemi. Páči sa nám aj možnosť prikúpenia bohatého príslušenstva.

Medzi nevýhody trampolíny jednoznačne radíme jej nosnosť. Hoci nepatrí k najväčším, mnoho rodičov si na nej pravdepodobne bude chcieť zaskákať a najmä vyšší oteckovia by mohli mať smolu. Trampolína má tiež na svoju veľkosť podpriemerne vysokú sieť, tá však stále z bezpečnostného hľadiska dostačuje.

Naše hodnotenie a záver

Jednu z najmenších trampolín Marimex odporúčame najmä do menších priestorov. Z hľadiska konštrukcie je na tom model veľmi dobre, poteší tyčami siahajúcimi až k zemi, ktoré sú navyše mierne odchýlené od siete, takže dieťa vo vnútri sa k nim tvrdo „neprepadne“. Vnútornú sieť volia najmä rodičia malých detí, ktorých si ešte nevedia vždy ustrážiť, aby neskočili alebo nedopadli na golier s pružinami. Na druhej strane však treba počítať s menším vnútorným priestorom, než keby sieť viedla zvonku. Dodávané príslušenstvo nijako zvlášť neprekvapí, obdržíte rebrík a hornú sieť, zvyšok už je za príplatok.

Pokiaľ máte na záhrade miesta dosť, možno hľadáte skôr väčší model. V tom prípade si skúste prečítať našu recenziu päťmetrového kolosu Aga Sport Pro.

130 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Marimex 244 cm | Hodnotenie: 88,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka so záujmom o zdravý životný štýl dobre vyzná v ponuke športového vybavenia a v porovnávaní produktov a overovaní ich parametrov je ako doma. Pretože má s trampolínami vlastné skúsenosti, môže vás bližšie zasvätiť do problematiky výberu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem trampolín má Iva na starosť napríklad aj témy z oblasti domácich spotrebičov alebo starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Marimex 244 cm

Marimex 244 cm

130 € Orientačná cena