Menu

Recenzia a porovnanie Marimex 457 cm

88,3 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Veľké trampolíny nad 400 cm

Klady

  • 5 párov nôh
  • Tyče držiace sieť až k zemi
  • Príslušenstvo na dokúpenie

Zápory

  • Vyššia cena
  • Rebrík s plastovými priečkami
300 € Orientačná cena

Konštrukcia, bezpečnosť a stabilita

Ak máte na záhrade dosť miesta, môžete si dovoliť aj trampolínu Marimex s priemerom 457 cm. Okrem tejto veľkosti by ste ju zohnali aj v štyroch menších prevedeniach.

Kostru trampolíny tvorí pozinkovaná oceľ, takže je dobre chránená proti korózii. Súčasťou je 5 párov nôh, čo v tejto veľkosti vidíme ako dostatočný počet. Nosnosť 150 kg je celkovo na trhu priemerná (v januári 2022), ale u trampolín tejto veľkosti nie je žiadnou výnimkou nosnosť ešte vyššia. Tiež 90 krytých pružín považujeme za štandard. Pružinám nechýba ochranný golier, tyčiam návlek z mäkčenej peny. Certifikáciu trampolíny vykonala firma Intertek, takže ju môžete považovať za bezpečnú.

Sieť a jej uchytenie

Sieť drží 10 tyčí, ktoré sú od nej odklonené tak, aby do nich deti zvnútra trampolíny omylom nenarazili. Tieto tyče vedú až k zemi, čo je lepší variant, než keby končili nad zemou. Takto bude sieť lepšie odolávať skokom či pádom priamo do nej. Spodná časť siete sa spája so skákacou plochou pred pružinami, čo je prevedenie obľúbené medzi starostlivými rodičmi menších detí. Tie totiž takto nemôžu skočiť alebo spadnúť na pružiny.

Na druhej strane si však na trampolíne s vnútornou sieťou deti nemôžu oddýchnuť na ochrannom golieri. Táto sieť taktiež mierne zmenšuje vnútorný priestor, nedostatku miesta sa však pri veľkosti nad 4 metre snáď báť nemusíte. Pokiaľ sa zameriame na zapínanie siete, nájdeme klasický zips doplnený bezpečnostnými prackami. Toto prevedenie patrí k najobvyklejším, takže mu nie je čo vytknúť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Marimex

Typ

Vonkajší

Priemer trampolíny (cm)

457

Dostupné veľkosti (cm)

244, 305, 366, 396, 457

Materiál konštrukcie

Pozinkovaná oceľ

Nosnosť (kg)

150

Počet pružín

90

Ochrana pružín

Áno

Počet nôh

5 párov v tvare U

Počet tyčí nesúcich sieť

10

Ochrana tyčí

Áno

Dosah tyčí

Až k zemi

Umiestnenie ochrannej siete

Vnútorné

Zapínanie siete

Zips + pracky

Certifikácia trampolíny

Áno (Intertek)

Príslušenstvo a možnosti dokúpenia

Medzi príslušenstvo, ktoré na vás vykukne priamo z balenia, môžete započítať hornú ochrannú sieť a rebrík. Tým Marimex neurazí ani nenadchne, jedná sa o taký dobrý štandard. Rebrík poteší protišmykovou úpravou, bude však potrebné zmieriť sa s plastovými priečkami. Celokovové modely mávajú dlhšiu životnosť, nutnosťou je ale dodať, že v prípade prelomenia rebríka zoženiete u výrobcu náhradné diely.

Ďalšie vybavenie už je za príplatok. Sem radíme najmä dolnú ochrannú sieť, kryciu plachtu a rôzne sady na ukotvenie nôh v zemi. Ďalej môžete zakúpiť rôzne zábavné doplnky pre loptové hry alebo protišmykové ponožky, aby sa deťom na trampolíne lepšie skákalo. Na odloženie topánok alebo napríklad mobilov môžu slúžiť závesné tašky.

Parameter Tento produkt
Horná ochranná sieť

Áno

Spodná ochranná sieť

Na dokúpenie

Rebrík

Áno

Krycia plachta

Na dokúpenie

Kotviaca sada

Na dokúpenie

Ďalšie príslušenstvo

K dokúpeniu: basketbalový kôš, protišmykové ponožky, závesné vrecká na topánky, volejbalová sieť, terč s loptičkami

Rozmery trampolíny

Ako sme už spomínali, trampolína ako celok zaberá 457 cm. Skákacia plocha meria 405 cm, čo je pri odčítaní miesta na pružiny a nohy normálne. Rám trampolíny je 90 cm vysoký, ochranná sieť meria na výšku 180 cm. Obe čísla sú v tejto veľkostnej kategórii bežné. Celá trampolína je tak vysoká 270 cm. Pri plánovaní priestoru radšej majte na pamäti, že by sa nad ňou nemali pohybovať nízke vetvy a že okolo celej trampolíny je nutné nechať dostatok miesta. Táto voľná zóna príde vhod v momente, keď skokan vo vnútri nabúra do siete a tá sa vyduje smerom von.

Parameter Tento produkt
Priemer trampolíny (cm)

457

Priemer skákacej plochy (cm)

405

Výška skákacej plochy od zeme (cm)

90

Výška ochrannej siete (cm)

180

Výška celej trampolíny (cm)

270

Hodnotenie ostatných užívateľov

Užívatelia, ktorí trampolínu majú doma, vyjadrujú svoju spokojnosť s veľkosťou skákacej plochy, celkovým spracovaním i s jednoduchosťou zostavenia. Chvália si aj bezpečnostné opatrenia – sieť umiestnenú pred pružinami a tyče, ktoré sa nedotýkajú siete. Pokiaľ sa zameriame na nedostatky, ktoré používatelia zmienili, išlo hlavne o drobné konštrukčné nezrovnalosti alebo nejasný či chýbajúci návod. Výtok sa dočkala aj časová náročnosť pripevňovania ochrannej siete k skákacej ploche. Pozitívne komentáre však nad tými negatívnymi výrazne vedú.

Hlavné výhody a nevýhody trampolíny

Z nášho pohľadu je jedným z hlavných prínosov konštrukcie doplnená bezpečnostnými prvkami. Radi vidíme dostatočný počet nôh, tyče vedúce až k zemi, navyše odklonené od ochrannej siete. Páči sa nám aj vnútorná sieť, ktorú by sme odporučili hlavne pre menšie deti. A ceníme si široké palety dokúpiteľného príslušenstva, ako dôležitých vecí, tak aj drobností typu odkladacích tašiek.

Na tejto trampolíne sa nevýhody hľadajú ťažko. Zo slabších stránok môžeme spomenúť vyššiu cenu, s ktorou však záujemca o takto veľký model musí počítať. A ocenili by sme pevnejší rebrík s kovovými priečkami.

Naše hodnotenie a záver

Trampolíny zo základného radu Marimex sa radia k užívateľsky obľúbeným, čomu sa vôbec nečudujeme. Táto najväčšia meria 457 cm a stojí na 5 pároch nôh. Vnútorná sieť je umiestnená pred pružinami a tyče sú odklonené od siete, ani do jedného tak dieťa vo vnútri nemôže naraziť. Však ju tiež súčasní používatelia vyzdvihujú ako bezpečnú. Tyče navyše vedú až k zemi. Z príslušenstva získate obvyklý štandard, pokiaľ vám však nevadí obetovať niečo málo navyše, môžete dokúpiť kryciu plachtu, kotviacu sadu a pod.

Máte na záhrade dosť miesta, ale táto trampolína sa tam bohužiaľ nezmestí? O niečo menší je napríklad stále veľmi priestranný model GoodJump.

300 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Marimex 457 cm | Hodnotenie: 88,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka so záujmom o zdravý životný štýl dobre vyzná v ponuke športového vybavenia a v porovnávaní produktov a overovaní ich parametrov je ako doma. Pretože má s trampolínami vlastné skúsenosti, môže vás bližšie zasvätiť do problematiky výberu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem trampolín má Iva na starosť napríklad aj témy z oblasti domácich spotrebičov alebo starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Marimex 457 cm

Marimex 457 cm

300 € Orientačná cena