Menu

Recenzia a porovnanie Marimex Comfort 305 cm

87,1 % Celkové hodnotenie

Bez pružín v kategorii Stredné trampolíny od 300 do 400 cm

Klady

  • Dieťa sa nezraní pádom na pružiny
  • Tichá pri skákaní
  • Veľký priestor vo vnútri

Zápory

  • Vyššia cena
  • Tyče držiace sieť končia nad zemou
  • Rebrík nie je celokovový
370 € Orientačná cena

Konštrukcia, bezpečnosť a stabilita

Pokiaľ sa zaujímate o trendy v bezpečnosti, možno vás zaujme trampolína bez pružín. Takú vyrába firma Marimex v dvoch rôznych veľkostiach, 305 a 366 cm. My sa v našom porovnaní zameriame na tú menšiu z nich.

Trampolína sa na prvý pohľad nijako výrazne nelíši od ostatných na trhu. Ako materiál konštrukcie bola zvolená oceľ, úprava pozinkovaním zvyšuje jej odolnosť voči korózii. Stojí na 4 pároch nôh v tvare písmena U, čo sa nám páči, pretože niektoré trojmetrové trampolíny majú k dispozícii iba 3 páry. Ani tomuto modelu nechýba bezpečnostná certifikácia, v prípade trampolíny Comfort sa o ňu zaslúžila firma TÜV.

Koniec skákacej plochy je vyznačený žltým kruhom, ktorý pomôže malým deťom v orientácii. Aj keby sa však dostali až za neho, neublížia si, pretože namiesto pružín bol použitý elastický výplet, ktorý je pri doskoku mäkší.

Sieť a jej uchytenie

Sieť nesie 8 tyčí, ktoré sú vyklenuté smerom von, čím eliminujú riziko, že do nich dieťa zvnútra narazí. Tyčiam nechýba ochrana, bohužiaľ však nevedú až k zemi, ale končia nad zemou. Sú tak menej stabilné pri skokoch alebo pádoch priamo do siete.

Samotná sieť je vedená zvonku trampolíny, napokon ale nie je potrebné, aby bránila skákajúcemu v prístupe k pružinám, trampolína žiadne nemá. Zapínanie siete ako obvykle zaisťuje zips doplnený bezpečnostnou prackou. Tá je zapínateľná zvonku, čo sa hodí, pokiaľ nechcete, aby deti zliezali z trampolíny bez vášho dozoru.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Marimex

Typ

Vonkajší

Priemer trampolíny (cm)

305

Dostupné veľkosti (cm)

305, 366

Materiál konštrukcie

Pozinkovaná oceľ

Nosnosť (kg)

150

Počet pružín

0

Počet nôh

4 páry v tvare U

Počet tyčí nesúcich sieť

8

Ochrana tyčí

Áno

Dosah tyčí

Končia nad zemou

Umiestnenie ochrannej siete

Vonkajšie

Zapínanie siete

Zips + pracky

Certifikácia trampolíny

Áno (TÜV)

Príslušenstvo a možnosti dokúpenia

Firma Marimex má široké portfólio, takže čo nenájdete priamo v balení, môžete obratom dokúpiť. S trampolínou Comfort obdržíte hornú ochrannú sieť a rebrík, to je na trhu štandardom v dobe porovnania (január 2022). Stupienky na rebríku sú z plastu, to síce tiež vidíme často, radšej by sme však videli rebrík kovový s dlhšou životnosťou.

Pokiaľ budete mať záujem, môžete ďalej dokúpiť kryciu plachtu, ktorá bude chrániť skákaciu plochu pred rozmarmi počasia, kotviacu sadu na upevnenie nôh a zvýšenie stability trampolíny alebo spodnú ochrannú sieť. Tá zabezpečuje, že pod trampolínu sa nedostanú deti ani zvieratá, ktorým by potom skokan hore mohol nepekne ublížiť. V ponuke značky nájdete aj širokú škálu doplnkov, medzi ktoré patria napríklad protišmykové ponožky, odkladacie tašky na topánky alebo vychytávky na hranie rôznych loptových hier.

Parameter Tento produkt
Horná ochranná sieť

Áno

Spodná ochranná sieť

Na dokúpenie

Rebrík

Áno

Krycia plachta

Na dokúpenie

Kotviaca sada

Na dokúpenie

Ďalšie príslušenstvo

K dokúpeniu: protišmykové ponožky, volejbalová sieť, terč s loptičkami, basketbalový kôš, závesné tašky na topánky

Rozmery trampolíny

Celá trampolína meria 305 cm, samotná skákacia plocha 261 cm. Tento model patrí medzi trojmetrové skôr k tým nižším, výška rámu dosahuje len 70 cm. Výškou siete 180 cm však už trampolína patrí k štandardu. Na celú tak treba vyhradiť aspoň 2,5 m do výšky. Vyšším trampolínam je lepšie sa vyhýbať, pokiaľ vám záhradu križujú nízke vetvy stromov a podobné prekážky.

Nakoniec tiež nezabudnite, že aj okolo trampolíny by mal zostať pás voľného miesta, a to vo vzdialenosti niekoľkých desiatok centimetrov až 1 metra. Treba totiž počítať s tým, že ak niekto do siete zvnútra narazí, celá sa vyduje smerom von.

Parameter Tento produkt
Priemer trampolíny (cm)

305

Priemer skákacej plochy (cm)

261

Výška skákacej plochy od zeme (cm)

70

Výška ochrannej siete (cm)

180

Výška celej trampolíny (cm)

250

Hodnotenie ostatných užívateľov

Súčasní užívatelia trampolíny Comfort sú s produktom spokojní. Ako najväčší prínos vidia väčšinou bezpružinové prevedenie, ktoré je mäkšie a príjemnejšie pre malé deti, navyše pri skákaní nevŕzga. Spokojnosť prejavujú aj s kvalitou konštrukcie, so štyrmi pármi nôh a s priestornosťou. A dodávajú, že aj skladanie trampolíny bolo pomerne jednoduché.

Výtok sa tento model mnohých nedočkal. Užívatelia samozrejme spomínajú vyššiu cenu, ktorá je však podľa nich vykúpená kvalitou. Upozorňujú tiež, že výrobcom uvádzaná doba montáže nezodpovedá realite a bude lepšie vyhradiť si na ňu dlhší časový úsek.

Hlavné výhody a nevýhody trampolíny

Aj my za hlavný prínos považujeme vlastnosti vyplývajúce z bezpružinového prevedenia. Páči sa nám, že deti, pokiaľ už prekročia žlto vyznačený kruh, nedopadnú na tvrdé pružiny, ale na mäkký gumový výplet. Vysoko si ceníme aj tichú prevádzku, veríme, že veľa ľudí umiestni trampolínu v záhrade na dohľad od odpočinkovej zóny, takže potom ocenia, že ich pri relaxácii nebude rušiť vŕzganie pružín. Pokiaľ pominieme výhody vyplývajúce z typu trampolíny, chválime tiež 4 páry nôh a tyče ohnuté smerom od siete.

Ak sa zameriame na zápory, nemôžeme zabudnúť na vyššiu finančnú náročnosť. Je ale spravodlivé dodať, že konkurenčné bezpružinové trampolíny idú s cenou ešte vyššie. Ďalej by sme ocenili schodíky z odolnejšieho materiálu než je plast, a tyče vedúce až k zemi.

Naše hodnotenie a záver

Ste nervózny ohľadom prípadných zranení, takže hľadáte čo najbezpečnejšiu trampolínu? Zvážte Marimex Comfort v bezpružinovom prevedení. Skákacia plocha je uchytená elastickým výpletom, ktorý zaisťuje mäkší doskok a eliminuje možnosť zranenia pádom na pružiny. Navyše je skákanie na takej trampolíne veľmi tiché. Ohľadom konštrukcie takmer nemáme čo vytknúť, stojí na štyroch pároch nôh a podľa užívateľov je robustná a stabilná. V príslušenstve nájdete hornú sieť a rebrík, ďalšie doplnky výrobca ponúka na dokúpenie. Trampolína patrí medzi trojmetrové modely skôr k tým nižším, je to však dané nižším rámom, nie znížením ochrannej siete.

Bezpružinové trampolíny bývajú bohužiaľ drahšie ako klasické. Ak hľadáte skôr cenovo dostupnú variantu, odporučíme vám trojmetrový model Hawaj.

370 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Marimex Comfort 305 cm | Hodnotenie: 87,1 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka so záujmom o zdravý životný štýl dobre vyzná v ponuke športového vybavenia a v porovnávaní produktov a overovaní ich parametrov je ako doma. Pretože má s trampolínami vlastné skúsenosti, môže vás bližšie zasvätiť do problematiky výberu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem trampolín má Iva na starosť napríklad aj témy z oblasti domácich spotrebičov alebo starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Marimex Comfort 305 cm

Marimex Comfort 305 cm

370 € Orientačná cena