Menu

Recenzia a porovnanie Marimex Premium 366 cm

92,3 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Stredné trampolíny od 300 do 400 cm

Klady

  • Zosilnený kryt pružín
  • Široké príslušenstvo na dokúpenie
  • Tyče prehnuté od siete

Zápory

  • Vysoká cena
  • Tyče nesúce sieť končia nad zemou
  • Nemôžete si vybrať farbu
250 € Orientačná cena

Konštrukcia, bezpečnosť a stabilita

Trampolíny Marimex z radu Premium patria medzi užívateľsky obľúbené. U výrobcu ich zoženiete v štyroch veľkostiach od 305 do 457 cm. My sa tu podrobnejšie pozrieme na zúbok verzií, ktorá v priemere meria 366 cm, takže ju môžeme radiť medzi stredne veľké. Tiež nosnosť 150 kg vidíme ako priemernú (január 2022).

Konštrukciu tvorí pozinkovaná oceľ. Bezpečnosti prispieva kryt tyčí aj pružín, ktorých je po obvode umiestnených 72. To považujeme za štandardný počet vzhľadom na veľkosť trampolíny. Kryt pružín je pri prémiovom rade Marimex zosilnený, konštrukciu dopĺňajú pevnejšie T-spoje. Stabilitu zvyšujú 4 páry nôh v tvare písmena U, ktorý bráni ich zaboreniu do zeme. Trampolíne samozrejme nechýba certifikát bezpečnosti, a to od spoločnosti Intertek.

Sieť a jej uchytenie

Trampolína má 8 tyčí nesúcich sieť, bohužiaľ však nevedú až k zemi, to by sme brali stabilnejší, a teda ešte lepší variant. Tyče sa prehýbajú smerom von, takže skákajúce dieťa bude uchránené zraneniu, aj keby padalo do siete priamo ich smerom. Sieť je natiahnutá pred pružinami, toto riešenie si obľúbili najmä rodičia malých detí, ktoré by mohli neopatrne na pružiny skočiť či spadnúť.

Na druhej strane je potrebné počítať s tým, že vnútorný priestor sa týmto umiestnením siete mierne zmenší. Čo sa zapínania týka, Marimex zvolil najčastejšie riešenie, a to zips doplnený niekoľkými bezpečnostnými prackami. Zips je otvárateľný aj zvnútra, pracky sa dajú uvoľniť len zvonku. To sa môže hodiť, ak nechcete, aby deti zliezali po rebríku bez vášho dohľadu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Marimex

Typ

Vonkajší

Priemer trampolíny (cm)

366

Dostupné veľkosti (cm)

305, 366, 396, 457

Materiál konštrukcie

Pozinkovaná oceľ

Nosnosť (kg)

150

Počet pružín

72

Ochrana pružín

Áno

Počet nôh

4 páry v tvare U

Počet tyčí nesúcich sieť

8

Ochrana tyčí

Áno

Dosah tyčí

Končia nad zemou

Umiestnenie ochrannej siete

Vnútorné

Zapínanie siete

Zips + pracky

Certifikácia trampolíny

Áno (Intertek)

Príslušenstvo a možnosti dokúpenia

Ako je u väčšiny výrobcov obvyklé, v balení sa dočkáte hornej ochrannej siete a rebríka. Pri ňom pozitívne hodnotíme protišmykovú úpravu, z hľadiska životnosti by sme však radšej videli priečky z ocele namiesto plastu.

Ďalšie vybavenie je možné dokúpiť zvlášť, sem patrí napríklad spodná sieť, ktorá by zamedzila vniknutiu detí či zvierat pod skákaciu plochu, alebo krycia plachta chrániaca skákaciu plochu pred nepriazňou počasia. Ak sa bojíte, aby sa trampolína pri skokoch neposúvala, alebo chcete zvýšiť jej odolnosť voči vetru, môžete zaobstarať aj kotviacu sadu. Ďalej výrobca ponúka aj niektoré menej časté doplnky. Ide napríklad o tašky na topánky alebo mobilné telefóny, protišmykové ponožky alebo vychytávky rozširujúce aktivity, ktoré môžu deti na trampolíne podnikať – terč, volejbalovú sieť alebo basketbalový kôš.

Dôležité tiež je, že výrobca dlhodobo ponúka náhradné diely. Nemusíte sa teda báť, že by ste v prípade núdze nezohnali náhradný rebrík, pružinu alebo ochranný golier.

Parameter Tento produkt
Horná ochranná sieť

Áno

Spodná ochranná sieť

Na dokúpenie

Rebrík

Áno

Krycia plachta

Na dokúpenie

Kotviaca sada

Na dokúpenie

Ďalšie príslušenstvo

K dokúpeniu: basketbalový kôš, protišmykové ponožky, závesné vrecká na topánky, volejbalová sieť, terč s loptičkami

Rozmery trampolíny

Ako sme už spomínali, trampolína v priemere meria 366 cm. Samotná skákacia plocha dosahuje 324 cm, takže určite postačí deťom aj dospelým. Skákacia plocha sa nachádza 81 cm nad zemou, čo je jedna z vyšších hodnôt, vzhľadom na veľkosť celej trampolíny s ňou však možno počítať. Pozitívne hodnotíme sieť merajúcu 180 cm, čo by ako prevencia nechceného preskočenia malo v pohode stačiť. Celá trampolína tak bude merať 261 cm. To už je pomerne dosť, pokiaľ teda plánujete umiestniť trampolínu v blízkosti stromov, odporúčame sa presvedčiť, že nebude zasahovať do vetiev a pod.

Ďalej je pri plánovaní miesta vhodné počítať aj s priestorom okolo trampolíny, najčastejšie sa odporúča nechať zo všetkých strán zhruba 70-100 cm miesta. Tým zabránite tomu, aby sa dieťa pri páde do siete odrelo napríklad o stenu za ňou.

Parameter Tento produkt
Priemer trampolíny (cm)

366

Priemer skákacej plochy (cm)

324

Výška skákacej plochy od zeme (cm)

81

Výška ochrannej siete (cm)

180

Výška celej trampolíny (cm)

261

Hodnotenie ostatných užívateľov

Väčšina súčasných majiteľov trampolíny dáva najavo spokojnosť s produktom, najmä si pochvaľujú jeho kvalitu a bezpečnosť konštrukcie. Za výhodu považujú aj vnútornú sieť umiestnenú tak, aby sa deti nedostali k pružinám. Pozitívne hodnotia aj veľký vnútorný priestor, ocenenie sa dostalo aj dokonca netypickému dizajnu s prehnutými tyčami.

Pokiaľ sa niečo podľa užívateľov výrobcovi naozaj nepodarilo, je to priložený návod. Vo väčšine sa zhodli, že na montáž potrebovali niekoľkonásobok výrobcom uvedeného času a veľa krokov si museli domyslieť alebo ich opakovať niekoľkokrát, než stavbu dokončili. Niektorí sa pochybovačne zmieňujú aj o plastových schodíkoch rebríka, váhajú nad ich životnosťou.

Hlavné výhody a nevýhody trampolíny

My za hlavné výhody produktu považujeme zosilnený kryt pružín a vylepšenú konštrukciu, bezpečnosť totiž vnímame ako najdôležitejšiu. Chválime tiež tyče prehnuté smerom von, ktoré jednak dobre vyzerajú, jednak znižujú nebezpečenstvo, že sa o ne dieťa udrie, pokiaľ skočí priamo do siete. Ďalej sa nám páčia široké možnosti dokúpiteľného príslušenstva a náhradných dielov.

Ak by sme mali niečo vytknúť, všimneme si cenu, ktorá v konkurencii vyčnieva. Z bezpečnostného hľadiska by sme uprednostnili, keby tyče nesúce sieť viedli až k zemi a tiež trochu pevnejšie schodíky. Zaznamenali sme tiež, že iní výrobcovia dávajú na výber z viacerých farebných variantov, to už je však len detail.

Naše hodnotenie a záver

Trampolína Marimex z vyššej rady Premium sa vyznačuje zosilneným krytom pružín a konštrukciou vybavenou T-spojmi. Môžete ju zohnať v štyroch veľkostných variantoch. V nami hodnotenom 366 cm meracom modeli ponúka nosnosť 150 kg a 72 pružín, tým sa príliš nelíši od zvyšku trhu. Dizajnovo zaujímavým prvkom sú ohnuté tyče, ktoré navyše eliminujú riziko, že sa o ne skokan pri páde do siete udrie. Bohužiaľ však nevedú až k zemi. Až na túto nevýhodu však vidíme trampolínu ako veľmi bezpečnú a priestrannú. Kladom je tiež možnosť dokúpenia širokého príslušenstva.

Rozmernejšie trampolíny sú aj so sieťou pomerne vysoké. Pokiaľ máte na záhrade stromy s nízkymi vetvami alebo chcete deťom pomôcť so vstupom na skákaciu plochu, môžete zvážiť aj niektorý do zeme zapustený model. Napríklad Exit Silhouette Ground meria v priemere zhruba rovnako, vďaka zapusteniu je však o viac ako pol metra nižší.

250 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Marimex Premium 366 cm | Hodnotenie: 92,3 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka so záujmom o zdravý životný štýl dobre vyzná v ponuke športového vybavenia a v porovnávaní produktov a overovaní ich parametrov je ako doma. Pretože má s trampolínami vlastné skúsenosti, môže vás bližšie zasvätiť do problematiky výberu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem trampolín má Iva na starosť napríklad aj témy z oblasti domácich spotrebičov alebo starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Marimex Premium 366 cm

Marimex Premium 366 cm

250 € Orientačná cena