Menu

Recenzia a porovnanie Proteco Premium 244 cm

91,6 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Malé trampolíny do 300 cm

Klady

  • Vysoká nosnosť
  • Vak na prezuvky v balení
  • Celokovový rebrík

Zápory

  • Vyššia cena v rámci kategórie
  • Tyče držiace sieť končia nad zemou
  • Niektoré príslušenstvo výrobca neponúka
150 € Orientačná cena

Konštrukcia, bezpečnosť a stabilita

Trampolíny firmy Proteco zoženiete v piatich rôznych veľkostiach, od 183 do 427 cm v priemere. Všetky sa vyznačujú čiernym sfarbením s výraznými žltými prvkami, iná farba v ponuke nie je. My sa budeme bližšie zaoberať trampolínou s priemerom 244 cm, táto veľkosť patrí medzi užívateľsky najobľúbenejšie.

Ako je obvyklé, materiálom konštrukcie bola zvolená pozinkovaná oceľ, ktorá je týmto spôsobom chránená proti korózii. Po obvode skákacej plochy nájdete 48 pružín, to tiež považujeme za štandardný počet pri tejto veľkosti. Čím však trampolína vyčnieva, je vysoká nosnosť 200 kg. Konkurenčné modely sa pohybujú medzi 100-130 kg, takže rozdiel je skutočne znateľný.

Trampolína disponuje ochranou pružín aj tyčí, inak by sme ju napokon ani nezaradili do výberu. Konštrukcia stojí na 3 nohách v tvare U (horná fotografia je univerzálna, inú výrobca bohužiaľ neposkytuje), to však vzhľadom na veľkosť málo nie je. Trampolína disponuje adekvátnou certifikáciou, takže podľa európskej normy spĺňa všetky bezpečnostné požiadavky.

Sieť a jej uchytenie

Sieť je umiestnená pred pružinami a bráni tak dieťaťu vo vnútri, aby na ne skočilo či spadlo a zranilo sa. Tyče, ktoré ju nesú, nevedú bohužiaľ až k zemi, také prevedenie by bolo pri prípadných nárazoch do siete stabilnejšie. Pozitívne však hodnotíme, že sú ohnuté smerom von – pokiaľ dieťa spadne zvnútra do siete, nebuchne sa o ne. Vchod na skákaciu plochu uzatvára klasický zips doplnený bezpečnostnými prackami, v našich končinách ide o jeden z najbežnejších variantov (január 2022).

Parameter Tento produkt
Výrobca

Proteco

Typ

Vonkajší

Priemer trampolíny (cm)

244

Dostupné veľkosti (cm)

183, 244, 305, 366, 427

Materiál konštrukcie

Pozinkovaná oceľ

Nosnosť (kg)

200

Počet pružín

48

Ochrana pružín

Áno

Počet nôh

3 páry v tvare U

Počet tyčí nesúcich sieť

6

Ochrana tyčí

Áno

Dosah tyčí

Končia nad zemou

Umiestnenie ochrannej siete

Vnútorné

Zapínanie siete

Zips + pracky

Certifikácia trampolíny

Áno (TÜV)

Príslušenstvo a možnosti dokúpenia

V balení vás mimo štandardnej hornej ochrannej siete a rebríka bude čakať jedno prekvapenie – vak na prezuvky. Pokiaľ sa rozhodnete investovať do ďalšieho príslušenstva, môžete dokúpiť aj kotviacu sadu, ktorá upevní nohy v zemi a zvýši tým stabilitu trampolíny. A pokiaľ chcete skúsiť viac možností využitia, výrobca ponúka aj basketbalový kôš.

Tým však možnosti ďalšieho príslušenstva končia, spodnú ochrannú sieť ani kryciu plachtu nezískate. Pokiaľ o ne teda budete stáť, budete sa musieť poobzerať u iných výrobcov. Krycia plachta zvyšuje životnosť skákacej plochy, pretože ju chráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia, takže mnoho užívateľov ju radí medzi rozumné investície.

Parameter Tento produkt
Horná ochranná sieť

Áno

Spodná ochranná sieť

Nie

Rebrík

Áno

Krycia plachta

Nie

Kotviaca sada

Na dokúpenie

Ďalšie príslušenstvo

V balení: vak na prezuvkyNa dokúpenie: basketbalový kôš

Rozmery trampolíny

Ako sme už spomínali, celá trampolína meria 244 cm. Z toho 201 cm zaberá skákacia plocha. Tá je umiestnená 65 cm nad zemou. Trampolína je tak trochu nižšia ako celkovo rozmernejšie modely, to však nie je na závadu. Naopak, je možné, že väčšie deti sa dokážu dostať hore aj bez rebríka. Nižšia je aj výška siete, v tomto prípade 165 cm. Menšie trampolíny spravidla slúžia menším deťom, takže vyššia sieť nie je potrebná. Všetky rozmery si môžete pozrieť aj v tabuľke nižšie.

Parameter Tento produkt
Priemer trampolíny (cm)

244

Priemer skákacej plochy (cm)

201

Výška skákacej plochy od zeme (cm)

65

Výška ochrannej siete (cm)

165

Výška celej trampolíny (cm)

230

Hlavné výhody a nevýhody trampolíny

Ako jeden z hlavných benefitov vidíme jednoznačne vysokú nosnosť, ktorou táto trampolína predstihla rovnako veľké produkty konkurenčných výrobcov. Ďalej sa nám páči konštrukcia s vydutými tyčami, do nich totiž dieťa vo vnútri nemôže nechcene nabúrať. Pochváliť musíme aj vak na prezuvky, ktorý je netypicky už v balení, a celokovový rebrík, ten sa totiž vyznačuje väčšou odolnosťou ako tie s priečkami z plastu.

Medzi zápormi môžeme spomenúť napríklad to, že tyče nesúce sieť nevedú až k zemi. Takéto prevedenie by totiž bolo pri priamych nárazoch skokanov do siete o niečo stabilnejšie. Ako negatívum vidíme aj to, že niektoré časti príslušenstva výrobca neponúka, takže pokiaľ o ne užívateľ stojí, musí ich nakúpiť inde. Spomenieme tiež vyššiu cenu v rámci kategórie, tá je však podľa nás vzhľadom na výhody vyššie pochopiteľná.

Naše hodnotenie a záver

Trampolínu Proteco s priemerom 244 cm môžeme odporučiť všetkým, ktorým sa väčší model na záhradu nezmestí, ale ktorí zároveň nechcú zľavovať z požiadaviek na kvalitu. Čím tento model okamžite zaujme, je vysoká nosnosť 200 kg. Trampolína stojí na troch pároch nôh v tvare U a sieť podopiera 6 tyčí. Tie sú vyduté smerom od siete, takže dieťa vo vnútri do nich omylom nevrazí, ale končia bohužiaľ už nad zemou. Z príslušenstva zaujme vak na prezuvky priamo v balení, ďalej získate aj celokovový rebrík a hornú ochrannú sieť. Spodnú sieť a kryciu plachtu výrobca neponúka vôbec.

Táto trampolína má sieť umiestnenú pred pružinami, čím bráni skákajúcemu, aby sa k nim dostal. Pokiaľ naopak stojíte o trampolínu s vonkajšou sieťou, napríklad kvôli väčšiemu vnútornému priestoru, ponúkneme na prečítanie našu recenziu modelu GoodJump s rovnakým priemerom.

150 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: Proteco Premium 244 cm | Hodnotenie: 91,6 %
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva sa ako redaktorka so záujmom o zdravý životný štýl dobre vyzná v ponuke športového vybavenia a v porovnávaní produktov a overovaní ich parametrov je ako doma. Pretože má s trampolínami vlastné skúsenosti, môže vás bližšie zasvätiť do problematiky výberu a poradí, ktoré modely stoja za zváženie a investíciu. Okrem trampolín má Iva na starosť napríklad aj témy z oblasti domácich spotrebičov alebo starostlivosti o zdravie.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Proteco Premium 244 cm

Proteco Premium 244 cm

150 € Orientačná cena