Menu

Recenzia a test Travelite Orlando S 37l

72,0 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Malé/palubné kufre

Klady

  • Nízka cena
  • Množstvo vreciek
  • Užitočné doplnky
  • V ponuke vo viacerých veľkostiach

Zápory

  • Záruka len 2 roky
  • Nemá expandér
  • Nedostatočné zabezpečenie
  • Vyššia hmotnosť
65 € Orientačná cena

Základné parametre

Travelite Orlando S 37l patrí svojím objemom do kategórie menších kufrov, ktoré využijete na kratších, napríklad služobných cestách alebo niekoľkodenných výletoch. Jeho rozmery 53x37x20 cm z neho robia kufor vhodný ako palubnú batožinu v lietadle. Výrobcom poskytovaná záručná doba sa drží štandardných 2 rokov, pri niektorých kufroch ale býva aj dlhšia.

Ide o textilný model vyrobený z polyesteru. Textilné kufre bývajú ľahšie a častokrát je možné vďaka expandéru zvýšiť ich objem. Kufor Orlando S ale expandér nemá a jeho hmotnosť 3,3 kg je v čase písania recenzie (júl 2022) prekvapivo vysoká, dokonca prevyšuje aj niektoré škrupinové modely. S hmotnosťou je nutné počítať pri balení kufra; v prípade, že na svoju cestu letíte lietadlom, je nutné dodržať maximálnu povolenú hmotnosť pri palubnej batožine, ktorá sa pri každej aerolinke líši.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov:
Parameter Tento produkt
Značka

Travelite

Typ

Textilný

Materiál

Polyester

Záruka (roky)

2

Výška (cm)

53

Šírka (cm)

37

Hĺbka (cm)

20

Hmotnosť (kg)

3,3

Expandér

Nie

Počet koliesok

2

Kombinačný zámok

Nie

TSA zámok

Nie

Rukoväť s aretáciou

Áno

Vybavenie

Kufor značky Travelite má dve kolieska, ktoré sú pre textilné kufre pomerne typické, vďaka tomu je možné ho postaviť na zem a sám zo svojej vôle vám nikam neodíde. Vybavenie je v tomto prípade skôr chudobnejšie, ako je u lacnejších kufrov zvykom. Rukoväť s aretáciou považujeme za samozrejmosť, podobne je to aj pri kombinačnom zámku, vďaka ktorému môžete kufor uzamknúť na číselný kód a chrániť tak jeho obsah.

O to viac nás nepríjemne prekvapilo, že tento model nemá kombinačný zámok vo výbave. Výrobca iba ako bezpečnostný prvok uvádza spojiť jazdcov po zipse visiacim zámkom, ktorý nájdete s kufrom v balení. Rovnako sa musíte obísť bez TSA zámku, ktorý by uľahčil letiskovej kontrole prístup k obsahu kufra. S tým sa ale stretnete skôr len pri škrupinových kufroch. Naopak potešia užitočné detaily, ako je menovka alebo tri úchytky z hornej, bočnej a spodnej strany, posledná spomenutá slúži tiež ako opierka pri zastavení kufra.

Vnútorné usporiadanie

Po vyklopení veka sa pred vami rozprestrie jedna veľká hlavná komora. V nej na veku z vnútornej strany nájdete uzatvárateľnú priehradku na košele, na nej potom vrecko na gumu napríklad na uloženie obuvi. V komore potom potešia kompresné popruhy, ktoré udržia všetok obsah na svojom mieste. Nechýba tu ani malé vrecko na drobnosti.

Z vonkajšej strany nájdete na kufri Travelite Orlando S 37l dve menšie vrecká na zips. Horné je opatrené zoraďovačmi na karty, vizitky a podobne, spodné je potom prázdne. Sem sa zmestia napríklad nevyhnutné dokumenty alebo elektronika. Obe vrecká ale nemajú žiadny zámok, preto ho odporúčame dokúpiť zvlášť.

Klady a zápory

Benefitom tohto kufra je prijateľná cena, kufor sa ale svojou výbavou hodí skôr pre nenáročných užívateľov. Má síce bohaté vnútorné vybavenie, množstvo priehradiek a vreciek, užitočné vybavenie ako menovku alebo úchytky takmer zo všetkých strán, z bezpečnostného hľadiska už je na tom ale horšie. Nemá TSA zámok, ktorý by prišiel vhod pri letiskových kontrolách, nenájdete tu ani integrovaný kombinačný zámok. Zamykanie kufra je riešené iba malým visiacim zámkom na jazdcoch zipsu pri hlavnom vrecku. Navyše, na tie menšie si ho prípadne budete musieť dokúpiť zvlášť.

Napriek tomu, že je kufor textilný, nemá expandér, ktorým by bolo možné zväčšiť jeho objem. Pri textilných kufroch sa pritom jedná o bežnú výbavu. Nedostatkom je aj kratšia, iba 2-ročná záruka. Kufor zoženiete vo viacerých veľkostiach, v menšej S, strednej M a väčšej L, obe sa ale vo svojej kategórii radia k pomerne ťažkým modelom, a to aj v porovnaní so škrupinovými modelmi.

Porovnanie s alternatívami

Ak hľadáte stále pomerne cenovo dostupný menší kufor, môžeme ako alternatívu odporučiť Travelite CrossLITE 4W S 39l. Je tiež textilný, odlišuje sa ale celkom 4 dvojitými kolieskami alebo prítomnosťou TSA aj kombinačného zámku. Ak hľadáte škrupinový kufor, ktorý spĺňa rozmery palubnej batožiny, ponúka sa Titan X2 4w S 40l, ktorý poteší špičkovým spracovaním napríklad s vodeodolnými zipsami. Je ale zhruba dvakrát drahší.

Záver

Tento kufor môžeme odporučiť menej náročným užívateľom, čomu zodpovedá jeho nižšia cena. Svojimi rozmermi zodpovedá palubnej batožine, poteší bohatým vybavením a užitočnými doplnkami. Zaostáva ale na strane bezpečnosti, nemá TSA zámok, zamykanie obsahu kufra je potom riešené len malým visiacim zámkom na zipsoch. Je tiež vo svojej kategórii pomerne ťažký. Ak zháňate menší textilný kufor, ale cielite na lepšie vlastnosti, môžeme vám odporučiť Travelite CrossLITE 4W S 39l.

65 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Travelite Orlando S 37l | Hodnotenie: 72,0 %
Eliška Srncová
Eliška je naša seniorná redaktorka, spojila svoju vášeň pre cestovanie a bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov a vytvorila pre vás výber kufrov. Napovie vám napríklad, po akých materiáloch sa poobzerať, aké bezpečnostné prvky vyžadovať aj ako sa efektívne zbaliť. Pre milovníkov turistiky a rôznych zážitkov spracovala aj porovnanie zážitkových agentúr.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Travelite Orlando S 37l

Travelite Orlando S 37l

65 € Orientačná cena