Menu

Recenzia a test Travelite Skaii 4w S

84,0 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Malé/palubné kufre

Klady

  • Nízka hmotnosť
  • Priehradka na košele
  • Popruh na nasunutie na držadlo väčšej batožiny

Zápory

  • Iba základná záruka
  • Nemá expandér
100 € Orientačná cena

Základné parametre

Travelite Skaii 4w S patrí k textilným kufrom a jeho rozmery zodpovedajú obvyklým požiadavkám na palubnú batožinu (v novembri 2022). Výrobca na kufor poskytuje iba základnú dvojročnú záruku, pri niektorých drahších modeloch sa mnohokrát dočkáte predĺženia záruky o rok alebo aj viac rokov. Výhodou tohto kufra je pomerne nízka hmotnosť pod 2 kg, ktorej nemôže len tak niekto konkurovať. Napr. pri škrupinových kufroch rovnakej veľkosti sa hmotnosť štandardne pohybuje okolo 2,5 kg.

Ako materiál bol na výrobu kufra použitý recyklovaný polyester. Recyklácia pomáha šetriť prírodu a polyester je v podstate najčastejším materiálom, s ktorým sa u textilných kufrov môžete stretnúť, najmä vďaka jeho odolnosti.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov:
Parameter Tento produkt
Značka

Travelite

Typ

Textilný

Materiál

Recyklovaný polyester

Záruka (roky)

2

Výška (cm)

55

Šírka (cm)

40

Hĺbka (cm)

20

Hmotnosť (kg)

1,9

Expandér

Nie

Počet koliesok

4

Kombinačný zámok

Áno

TSA zámok

Áno

Rukoväť s aretáciou

Áno

Vybavenie

Zo základných prvkov výbavy nechýba kufru Travelite nič. To znamená, že môžete počítať so štyrmi otočnými kolieskami, teleskopickou rukoväťou s aretáciou a kombinačným zámkom. Ten je doplnený aj TSA zámkom, ktorý nebýva pri palubnej batožine úplne štandardom. Navyše má viac ako dostatok rôznych držadiel, vrátane jedného naspodku, vďaka ktorým sa vám kufor bude vždy dobre zdvíhať. Bonusom navyše je potom popruh, ktorý vám umožní uchytiť kufor na rukoväť väčšej batožiny.

Na rozdiel od niektorých iných textilných kufrov nemá tento model expandér, rozhodne ale nejde o niečo, s čím by ste sa stretli u väčšiny batožiny.

Vnútorné usporiadanie

Kufor Travelite má horné otváranie, typické pre textilné modely. To znamená, že celé vnútro kufra tvorí jeden spojený priestor. Pozitívom je prítomnosť kompresných popruhov, ktoré udržia vaše oblečenie lepšie na mieste. S usporiadaním vám pomôže aj niekoľko vreciek vo veku a vo vnútri kufra, ktoré slúžia na uloženie drobnejších vecí. Špecialitou je potom zvláštne vrecko na košele, to nie je pri kufroch až tak obvyklé.

Klady a zápory

Pozitívom kufra Tavelite je bezpochyby jeho nízka hmotnosť. Oceňujeme tiež prítomnosť TSA zámku a zaujímavé možnosti usporiadania, vrátane špeciálneho vrecka na košele. Pozitívom je aj množstvo držadiel/úchytiek na zdvíhanie a prenášanie. Ako negatívum vnímame snáď len základnú záručnú lehotu, tá je u niektorých konkurentov predĺžená. Pri textilných modeloch sa tiež niekedy objavuje expandér, tento kufor ho ale nemá.

Porovnanie s alternatívami

Ak chcete nejaké to euro ušetriť, možno sa vám ako alternatíva bude hodiť kufor Travelite Orlando S 37l. Ten má oproti modelu Skaii vyššiu hmotnosť a iba dve kolieska. Chýba tiež kombinačný aj TSA zámok. Na druhú stranu možnosťami usporiadania a množstvom úchytov sú oba kufre na veľmi podobnej úrovni.

Drahší, ale v niektorých ohľadoch vychytanejší variant, potom môže byť kufor American Tourister Airconic 34l. Ten je škrupinový a ako taký má o niečo vyššiu hmotnosť. Nenájdete u neho tiež priehradku na košele alebo niektoré úchyty. Na druhú stranu poteší predĺženou zárukou, veľmi odolným prevedením s nepremokavými zipsami a priehradkou na elektroniku, ktorá je doplnená USB portom.

Záver

Palubný kufor Travelite Skaii 4w S môžeme odporučiť ako variant s dobrým pomerom ceny a výkonu. Poteší nízkou hmotnosťou a veľkým množstvom rôznych priehradiek a vreciek, vrátane samostatného vrecka na košele. Má tiež, pre textilné palubné kufre nie celkom typický, TSA zámok. Jeho výhodou je aj veľké množstvo úchytiek, ktoré uľahčia manipuláciu s kufrom. Vďaka špeciálnemu popruhu ho môžete pripevniť aj na väčšiu batožinu. Pokiaľ vám ale cena za tento model predsa len príde príliš vysoká, pozrite sa aj na kufor Travelite Orlando S 37l.

100 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Travelite Skaii 4w S | Hodnotenie: 84,0 %
Eliška Srncová
Eliška je naša seniorná redaktorka, spojila svoju vášeň pre cestovanie a bohaté skúsenosti s porovnávaním produktov a vytvorila pre vás výber kufrov. Napovie vám napríklad, po akých materiáloch sa poobzerať, aké bezpečnostné prvky vyžadovať aj ako sa efektívne zbaliť. Pre milovníkov turistiky a rôznych zážitkov spracovala aj porovnanie zážitkových agentúr.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Travelite Skaii 4w S

Travelite Skaii 4w S

100 € Orientačná cena