Menu

Trinfit Gara T300i – Recenzie, testy a porovnania

91,5 % Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Bežecké pásy

Jednotlivá hodnocení

 • 8,8/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 8,9/10
  Hodnotenie výkonu a plochy
 • 9,6/10
  Hodnotenie funkcií a vybavenia

Klady

 • Tichá prevádzka
 • Stabilná konštrukcia
 • Prehľadný displej
 • Veľká ponuka programov
 • Dlhá bežecká plocha

Zápory

 • Nekvalitný zvuk reproduktora
 • Vyššia hmotnosť
 • Nižšia maximálna rýchlosť
800 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Pás Trinfit Gara T300i patrí v čase písania recenzie (august 2023) do strednej cenovej kategórie. Svojimi funkciami však nezaostáva a radí sa medzi kvalitnejšie a výkonnejšie modely. Oproti iným modelom rovnakej cenovej triedy má pevnú konštrukciu s nosnosťou až 120 kg, ktorú využijú najmä ťažší používatelia. Podľa užívateľských recenzií je veľmi tichý, čo ocenia nielen vaši susedia, ale aj vy sami. Motor s maximálnym výkonom 3,5 HP patrí k nadpriemeru, na trénovanie behu tak úplne postačí.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Trinfit

27 % inSPORTline, 27 % Acra, 27 % Housefit, 9 % Master, 9 % Trinfit
Typ pohonu

Motorový

100 % Motorový
Hmotnosť (kg)

70

91,36
Výška (cm)

137

138,45
Šírka (cm)

75

82,73
Dĺžka (cm)

171

185,55

Hodnotenie výkonu a bežeckej plochy

Bežecký pás je vybavený DC motorom, ktorý sa radí k tým lacnejším, s výkonom 3,5 HP však patrí medzi nadpriemer. Čo však musíme zaradiť medzi podpriemer, je maximálna rýchlosť behu iba 16 km/h. Pre občasný beh a chôdzu to však bude dostačujúce. Naopak plusom je stabilná konštrukcia s nosnosťou až 120 kg, vďaka ktorej ho môžu využiť aj ťažší používatelia. Vyrovnávačom nerovnosti, ktorý zaisťuje maximálnu stabilitu pri behu, disponujú takmer všetky pásy tejto cenovej kategórie a Trinfit Gara T300i nie je výnimkou.

Bežecká plocha s rozmermi 45 × 132 cm patrí k bežným rozmerom, nájdete však aj modely s väčšími rozmermi. Na pohodlný a ničím nerušený beh je to ale dostačujúce. Pás je vybavený aj systémom odpruženia, ktorý tlmí tvrdosť došľapu až o 18%, čím chráni vaše kĺby a väzy. Elektronicky nastaviteľný sklon v rozmedzí 0–15 % vám umožní nastaviť si požadovanú výšku, takže môžete simulovať beh či chôdzu do kopca.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Šírka bežeckej plochy (cm)

45

49,82
Dĺžka bežeckej plochy (cm)

132

138,55
Výkon motora (HP)

3,5

36 % 2,5, 27 % 3, 27 % 3,5, 9 % 2
Nosnosť (kg)

120

148,18
Maximálna rýchlosť pásu (km/h)

16

36 % 22, 36 % 18, 18 % 20, 9 % 16
Maximálne stúpanie (%)

15

12,59
Odpruženie bežeckej plochy

Áno

100 % Áno

Hodnotenie funkcií a vybavenia

Moderný a veľký LCD displej vám umožní zobraziť všetky dôležité parametre, ako sú čas, vzdialenosť, rýchlosť, sklon, spálené kalórie a tepová frekvencia. Veľký počet prednastavených programov (celkom 64) je naozaj nadštandardom. Z nich si potom môžete vybrať požadovaný tréning s rôznou úrovňou náročnosti. Ak chcete spaľovať tuky či budovať fyzickú kondíciu, využiť môžete aj HRC program, ktorý je možné prepojiť s hrudným pásom. Konkurenčné modely ho majú väčšinou v balení, pri Trinfit Gara T300i však súčasťou nie je. Na orientačné meranie môžete využiť snímač tepovej frekvencie umiestnený na držadlách.

Ďalej je vybavený bezpečnostnou poistkou, ktorou je však vybavené aj množstvo iných modelov. Čo však môžete oceniť je to, že ho môžete prepojiť s aplikáciami, ako je Zwift, Kinomap, MyHomeFit či FitShow. Vďaka nim si môžete zostaviť tréning na mieru. Možnosť zloženia pásu je dôležitým parametrom prevažne pre tých, ktorí majú doma menej priestoru.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

64

55,18
HRC program

Áno

82 % Áno, 18 % Nie
Bezpečnostná poistka

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno
Meranie ubehnutej vzdialenosti

Áno

100 % Áno
Audio systém

Áno

91 % Áno, 9 % Nie
Vyrovnanie nerovností

Áno

73 % Áno, 27 % Nie
Kolieska

Áno

100 % Áno

Hodnotenie používateľov a ďalších expertov

Užívatelia bežeckého pásu Trinfit Gara T300i chvália najmä robustnú konštrukciu, jednoduché ovládanie a tichý chod. Spomínajú tiež pomer ceny a výkonu či prepojenie s aplikáciami. Nesmieme zabudnúť ani dostatok funkcií a jednoduchú montáž, ktorú zvládnete z pohodlia domova. Súčasťou je aj zrozumiteľná príručka.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Medzi hlavné prednosti Trinfit Gara T300i patrí robustná konštrukcia, tichý chod a systém odpruženia. Užívatelia, ktorí zároveň hľadajú bohatú programovú ponuku si ho určite zamilujú, pretože je vybavený 64 prednastavenými programami. Zvoliť si tak môžete tréning podľa vašich predstáv. Ďalšou prednosťou je určite možnosť prepojenia s tréningovými aplikáciami. Medzi zápormi však nájdeme nekvalitný zvuk reproduktora či vyššiu hmotnosť, ktorá je 70 kg.

Porovnanie s alternatívami

Bežecký pás Trinfit Gara T300i ponúka maximálnu rýchlosť behu iba 16 km/h, čo môže byť pre niekoho nedostačujúce. Ak hľadáte rýchlejší stroj, pozrieť sa môžete na vyšší rad Trinfit Gara T600i, ktorý umožňuje maximálnu rýchlosť až 20 km/h. Zároveň ponúka aj dlhšiu a širšiu bežeckú plochu, ktorú ocenia najmä vyšší užívatelia.

Záverečné zhrnutie

Ak hľadáte kvalitný, výkonný a cenovo prijateľný stroj, Trinfit Gara T300i bude pre vás ten pravý. Vďaka vyššej nosnosti až 120 kg ho môžu využiť všetci členovia rodiny. S dostatočne širokou a dlhou bežeckou plochou si užijete pohodlný beh bez toho, aby ste sa museli neustále pozerať pod nohy. Veľké množstvo prednastavených funkcií zaistí, že váš tréning nebude vždy rovnaký a vyskúšať si tak môžete mnoho variantov. Ak je však rýchlosť 16 km/h príliš nízka, siahnite radšej po inom produkte.

800 € Orientačná cena
Autor: Tereza Peterková | Dátum: | Produkt: Trinfit Gara T300i | Hodnotenie: 91,5 %
Tereza Peterková
Redaktorka
Tereza je redaktorka, ktorá má s bežeckými pásmi osobné skúsenosti. Vďaka tomu vám poradí, či radšej zvoliť bežecký pás s motorom alebo bez neho. Okrem toho sa zameria na ich hlavné rozdiely a ďalšie typy strojov. Poradí vám, aké funkcie sú pri nich kľúčové a aké parametre treba zohľadniť pri výbere. Okrem bežeckých pásov sa venovala aj sekcii cyklotrenažérov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Trinfit Gara T300i

Trinfit Gara T300i

800 € Orientačná cena