Menu

TRINFIT Vivo B500i – Recenzie, testy a porovnania

93,1 % Celkové hodnotenie

Top 5 v kategorii Rotopédy

Jednotlivá hodnocení

 • 9,1/10
  Hodnotenie základných údajov
 • 9,7/10
  Hodnotenie vybavenia
 • 10,0/10
  Hodnotenie funkcií

Klady

 • Prepojenie s tréningovými aplikáciami
 • 18 programov vrátane HRC
 • Hrudný pás súčasťou
 • Nastavenie riadidiel i sedla

Zápory

 • Vyššia hmotnosť
 • Nie je skladací
 • Sieťový adaptér môže obmedziť umiestnenie
450 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Rotopéd značky Trinfit patrí v čase porovnania (september 2022) k novším modelom na trhu, vzhľadom k svojej cene ponúkne naozaj dobré parametre. Ide o vzpriamený model pevnej konštrukcie, nie je teda možné ho zložiť. Za to však ponúkne potrebnú stabilitu a nemal by sa nijako kývať. Nabíja sa zo siete, čo predstavuje pohodlnejší variant v tom, že nemusíte strážiť vybitie batérie, na druhú stranu je nutné stroj umiestniť blízko zásuvky.

Tento rotopéd poteší elektronickým ovládaním záťaže, kvalitnejšími magnetickými brzdami a určením pre osobu až do 190 cm výšky, niektoré modely sú pritom určené iba pre nižšie postavy. Je o niečo ťažší ako priemer v našom porovnaní, ale nie je určený na časté prenášanie. Rozmery výrobku nájdete nižšie v tabuľke, nijako výrazne nevybočuje zo štandardu.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Výrobca

Trinfit

50 % Housefit, 10 % Flow Fitness, 10 % HMS, 10 % inSPORTline, 10 % Acra, 10 % Trinfit
Skladacia konštrukcia

Nie

100 % Nie
Typ rotopedu

Vzpriamený

100 % Vzpriamený
Napájanie

Sieťový adaptér

80 % Sieťový adaptér, 20 % Tužkové batérie
Ovládanie záťaže

Elektronické

70 % Elektronické, 30 % Manuálne
Brzdy

Magnetické

100 % Magnetické
Maximálna výška jazdca (cm)

190

40 % 200, 30 % 190, 10 % 180, 10 % 185, 10 % Neuvedené
Nosnosť (kg)

120

60 % 150, 30 % 120, 10 % 130
Hmotnosť (kg)

37

32,79
Šírka (cm)

53

56,20
Dĺžka (cm)

94

92,10
Výška (cm)

142

142,30

Hodnotenie vybavenia

Vybavenie je u modelu Vivo B500i na dobrej úrovni a môžeme povedať, že by malo potešiť aj náročnejších užívateľov. Rotopédu totiž nič zásadné nechýba, v niektorých ohľadoch je dokonca výrazne nad priemerom. Pokiaľ by bolo potrebné ho niekam poviezť, pomôžu vám kolieska na prepravu, ponúkne aj vyrovnávače podlahy, aby bol čo najviac stabilný. Disponuje ako nastaviteľným sklonom riadidiel, tak aj možnosťou prispôsobiť si sedlo ako horizontálne, tak aj vertikálne, to pritom nie je u všetkých rotopédov samozrejmosťou.

Dobré hodnotenie si tento model odnáša aj na poli záťaží, tých ponúkne celkom 16. Ovládajú sa plynule, kolieskom na displeji. Zotrvačník navyše váži 9 kg, čo je rozhodne pozitívne. Tento rotopéd by tak mal sľúbiť plynulú jazdu a znateľné rozdiely medzi najnižším a najvyšším stupňom záťaže, teda na ňom môžete jazdiť ako rekreačne, tak aj spáliť nejaké tie kalórie.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Kolieska na prepravu

Áno

100 % Áno
Vyrovnanie nerovností podlahy

Áno

100 % Áno
Nastaviteľný sklon riadidiel

Áno

90 % Áno, 10 % Nie
Remienka na pedáloch

Áno

100 % Áno
Počet záťaží

15

15,90
Hmotnosť zotrvačníka (kg)

9

8,30

Hodnotenie funkcií

Aj na poli funkcií nemáme rotopédu Trinfit Vivo B500i čo vytknúť. Ponúka celkom 18 programov, medzi ktorými je 12 prednastavených a 4 HRC programy, ktoré upravujú intenzitu podľa srdcového tepu. Ten je možné merať hrudným pásom v balení. Ďalej tu nájdete Watt program, ktorý reguluje záťaž podľa vynaloženej energie, a tiež Recovery režim. Ten podľa rozdielu tepovej frekvencie užívateľa vyhodnotí jeho aktuálnu fyzickú kondíciu.

Na rotopéde nájdete priestranný 6″ displej, ktorý dokáže zobraziť všetky podstatné hodnoty pri cvičení. Benefitom najmä pre osoby, ktoré rady sledujú svoj zdravotný a fyzický stav a monitorujú si svoje cvičenia, je možnosť spárovať rotopéd s telefónom a prenášať namerané hodnoty. Funguje s tréningovými aplikáciami Zwift, Kinomap, BKOOL alebo MyHomeFit.

Parameter Tento produkt Priemer všetkých nami porovnávaných produktov
Počet programov

18

11,50
Zobrazenie rýchlosti

Áno

100 % Áno
Merač kalórií

Áno

100 % Áno
Meranie tepovej frekvencie

Áno

100 % Áno

Hodnotenie používateľov a ďalších expertov

Tento rotopéd zatiaľ nemá veľa užívateľského hodnotenia, ale aj v niekoľkých málo recenziách sa mu dostáva v celku úspech. Užívatelia ho odporúčajú ďalej, oceňujú na ňom jednoduchú montáž, kvalitne prevedené detaily, tichý chod a v neposlednom rade aj návod v češtine. Užívatelia chvália aj možnosť prepojenia rotopédu s niekoľkými zdravotnými aplikáciami a možnosť prenosu nameraných hodnôt. Párovanie môže podľa recenzií niekedy hnevať, avšak to nie je vada rotopédu a výrobca odporúča to vyskúšať vždy viackrát. Viac užívateľských recenzií sa dočítate na Heuréke.

Klady a zápory

Za hlavné benefity sme označili možnosť prepojenia trenažéra s tréningovými aplikáciami cez Bluetooth, kde si neskôr môžete zobraziť namerané hodnoty. Meranie srdcového tepu by tu malo byť veľmi presné, rotopéd totiž ponúka hrudný pás v balení a podľa tepovej frekvencie môžete tiež jazdiť, pokiaľ zvolíte jeden zo 4 HRC programov. Rotopéd disponuje celkom 18 programami, poteší aj 16 stupňami záťaže. Kladne hodnotíme možnosť uspôsobenia riadidiel i sedla, aby sa vám na rotopéde cvičilo príjemne. Je vhodný pre jazdcov do 190 cm výšky.

Rotopéd má v porovnaní vyššiu hmotnosť, čo však limituje iba manipuláciu, pri samotnej jazde je to skôr pozitívom, pretože ponúkne potrebnú stabilitu. Jedná sa o vzpriamený stroj, nie je teda skladací, počítajte teda s tým, že zaberie nejaké to miesto. Umiestniť ho môže byť ľahko limitujúce, na svoju prevádzku potrebuje stáť v blízkosti zásuvky.

Porovnanie s alternatívami

Ako alternatíva sa ponúka jeden z najlepších modelov v našom porovnaní (september 2022), Housefit TIRO 70. Ten za podobnú cenu ponúkne výrazne vyššiu nosnosť až 150 kg, výšku jazdca až 200 cm, inak je ale pomerne podobný. Model značky Trinfit nad ním zase vyniká počtom programov a stupňov záťaže. Ak hľadáte lacnejší, ale stále kvalitný rotopéd, môže sa vám hodiť HMS M 0410-i. Má síce o niečo ľahší zotrvačník a o niečo menej programov, takže sa hodí skôr iba na kondičnú jazdu, na druhú stranu v ostatných podstatných parametroch je tiež na dobrej úrovni.

Naše hodnotenie a záver

Rotopéd značky Trinfit môžeme rozhodne odporučiť aj náročnejším používateľom, ktorí chcú doma pracovať na svojej kondícii. Hodí sa pre ľahší aj športovejší štýl jazdy, ponúkne dostatok záťaží a ťažší zotrvačník, ktorý by mal ponúknuť plynulú jazdu a znateľný rozdiel medzi stupňami záťaže. Tie sa ovládajú pomocou kolieska pri displeji, jedná sa však o elektronický typ, preto bude ovládanie jednoduché. Rotopéd ďalej poteší mnohými programami, medzi ktorými nechýbajú špeciálne režimy HRC, Recovery alebo Watt, ďalej tichými magnetickými brzdami a pomerne robustnou konštrukciou.

Nosnosť činí štandardných 120 kg a napájanie je sieťové, čo môže obmedziť umiestnenie stroja, na druhú stranu sa jedná o jediný výraznejší zápor. Ak hľadáte model s napájaním na akumulátor, môžeme odporučiť Flow Fitness DHT500. Ten ale neponúkne žiadne programy a má aj o niečo menej bohaté vybavenie.

450 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: TRINFIT Vivo B500i | Hodnotenie: 93,1 %
Karolína Šerá
Karolína nedávno prebrala tému rotopédov po pôvodnom autorovi. Už viac ako rok ale produkty aj samotnú tému pravidelne aktualizuje, a tak rotopédom aj vývoju ich trhu naozaj rozumie. Dokáže rozoznať kvalitný model a určiť, na aké účely a pre akého používateľa bude vhodný. Okrem rotopédov je podpísaná aj pod témou bežeckých pásov, online jazykových kurzov či výberom tých najlepších destinácií na dovolenku.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia TRINFIT Vivo B500i

TRINFIT Vivo B500i

450 € Orientačná cena