Menu

TrueLife Belle IPL E3 – Recenzie, testy a porovnania

77,0 % Celkové hodnotenie

Veľmi vysoká výdrž v kategorii IPL epilátory nad 200 €

Klady

  • Žiarovka so 600 000 zábleskami
  • 2 režimy ošetrenia
  • 5 svetelných stupňov
  • Možnosť dokúpenia nadstavcov

Zápory

  • Nefunguje bezdrôtovo
  • Nemá snímač tónu pleti
170 € Orientačná cena

Základné vlastnosti

IPL epilátor TrueLife Belle IPL E3 na prvý pohľad zaujme skutočne vysokou kapacitou žiarovky. Tá disponuje až 600 000 zábleskami, čo je asi dvojnásobne viac, než je priemerná životnosť v našom porovnaní (marec 2023). To znamená, že by mal IPL epilátor vydržať v prevádzke pokojne aj desiatky rokov. Preto ho pravdepodobne nebudete využívať iba pre seba, a tak sa môže hodiť ako zdieľaná investícia pre viac osôb naraz.

Čo sa týka ďalších základných údajov, vedie si v našom porovnaní pomerne dobre a dokáže v istých ohľadoch konkurovať aj výrazne drahším modelom. Má päť stupňov nastavenia intenzity svetla, chĺpky navyše môžete odstraňovať rovno dvoma režimami – posúvaním po pokožke s automatickým blikaním, alebo vysielaním každého záblesku zvlášť, manuálne. IPL epilátor beží iba na sieťovú prevádzku, čo je pri týchto prístrojoch najčastejší spôsob dobíjania. Bezdrôtové použitie je skôr ojedinelé.

Parameter Tento produkt
Počet produkovaných zábleskov

600 000

Počet nastavení stupňov svetla

5

Počet režimov ošetrenia

2

Typ dobíjania

Sieťové

Bezdrôtové použitie

Nie

Vybavenie a funkcie

Z hľadiska vybavenia a funkcií sa už pri tomto modeli značky TrueLife prejaví jeho všeobecne nižšia cena, neponúkne skrátka nič navyše a za prípadné rozšírenie si budete musieť priplatiť. Hovoríme tu napríklad o doplnkových nadstavcoch či lampách na odstraňovanie chĺpkov, ale aj ďalších nadstavcoch na údajné omladenie pokožky alebo odstránenie akné.

V základnej výbave IPL epilátora TrueLife Belle IPL E3 je teda iba jeden nadstavec s plochou 3,1 cm2, čo je taký kompromis medzi použitím na väčšie a menšie telesné plochy. S týmto modelom teda môžete chĺpky odstrániť ako na tvári, v podpazuší či slabinách, tak aj napríklad na nohách, tam môže ale byť proces pomalší. IPL epilátor nemá snímač tónu pleti, ale ponúkne aspoň snímač teploty epilátora. Pokiaľ teplota presiahne 60 °C, prístroj sa sám vypne.

Parameter Tento produkt
Veľkosť aplikačnej plochy (cm2)

3,1

Počet nadstavcov

1

Vymeniteľný nadstavec na väčšie plochy

Na dokúpenie

Vymeniteľný nadstavec na menšie plochy

Na dokúpenie

Inteligentný snímač tónu pleti

Nie

UV filter

Áno

Automatické vypnutie

Áno

Hodnotenie používateľov

Tento IPL epilátor získava medzi užívateľmi viac-menej kladné recenzie. Užívatelia, ktorí si tento model vybrali, v nich najčastejšie spomínajú pomer ceny a výkonu, jednoduchosť a pohodlnosť ovládania a výsledky už po kratšom čase. Niektorí používatelia ale spomínajú, že nie je epilácia týmto IPL strojčekom úplne bezbolestná. Viac recenzií nájdete na Heureke.

Klady a zápory

Za hlavný benefit pri tomto modeli považujeme nadštandardnú životnosť žiarovky, ktorá ponúkne až 600 000 zábleskov, priemer sa pritom drží zhruba na polovici. Oceňujeme tiež možnosť vybrať si z piatich svetelných stupňov a z dvoch režimov ošetrenia, čo nie je vždy samozrejmosťou. Pokiaľ by ste chceli rozšíriť možnosti používania tohto IPL epilátora, môžete si prikúpiť nadstavce napríklad na starostlivosť o pokožku. Čo nám pri tomto IPL epilátore v porovnaní s ostatnými chýba, je snímač tónu pleti, ktorý považujeme za doplnok zvyšujúci bezpečnosť užívania. Myslite tiež na to, že prístroj musí byť neustále zapojený do siete, bez toho nebude fungovať.

Porovnanie s alternatívami

Za vhodnú alternatívu za podobnú cenu považujeme napríklad Concept IL3020. Ten disponuje rovno dvoma nadstavcami v balení, menším a väčším, na druhú stranu jeho žiarovka ponúkne o polovicu menej zábleskov, teda polovičnú výdrž. Na kompletnú elimináciu chĺpkov u jednej osoby ale bude aj tak bohato postačovať. Ak zháňate model s čo najviac nadstavcami a pokročilejšími funkciami, mohol by sa vám páčiť Philips Lumea Series 9000 BRI958/00, za ktorý si ale výrazne priplatíte.

Naše hodnotenie a záver

Tento IPL epilátor môžeme odporučiť skôr menej náročnejším užívateľom, ktorí nehľadajú model s nadmierou nadštandardných funkcií, ale ocenia naozaj dlhú životnosť žiarovky. Tá príde vhod, pokiaľ budete chcieť prístroj zdieľať s viacerými osobami, s vašimi blízkymi alebo rodinnými príslušníkmi. V tom prípade budú obstarávacie náklady na jednu osobu minimálne. Od obstarávacej ceny sa ale odvíjajú vlastnosti tohto IPL epilátora, hoci ponúkne viac režimov ošetrenia a dostatok svetelných stupňov, chýba mu napríklad snímač tónu pleti alebo viac nadstavcov v balení. Pokiaľ tieto vlastnosti požadujete, mohol by sa vám hodiť skôr Philips Lumea Series 9000 BRI958/00, ktorý je ale výrazne drahší.

170 € Orientačná cena
Autor: Karolína Šerá | Dátum: | Produkt: TrueLife Belle IPL E3 | Hodnotenie: 77,0 %
Karolína Šerá
Karolína pozná všetky podstatné parametre IPL epilátorov a rada ich odovzdáva ďalej. Tému má naštudovanú aj zo zdravotného hľadiska, dokáže teda povedať, či je epilácia pulzným svetlom škodlivá, alebo akým typom kože sa hodí. IPL epilátory sleduje aj z pozície dostupnosti jednotlivých modelov na trhu a pravidelne ich aktualizuje. Medzi jej ďalšie témy patrí športové náčinie, proteíny, ale napríklad aj segment zabezpečenia domu.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia TrueLife Belle IPL E3

TrueLife Belle IPL E3

170 € Orientačná cena