Menu

Recenzia a test TrueLife DH5 Touch

Veľmi dobré Celkové hodnotenie

Najlepší pomer cena/výkon v kategorii Odvlhčovače vzduchu

Klady

  • Až 12 l vody za deň
  • Zároveň čistička vzduchu
  • Nepretržitá prevádzka
  • Dobrá dostupnosť
  • Výborné recenzie

Zápory

  • Nemá Wi-Fi
  • Kratší prívodný kábel
  • Priemerné rozmery
  • Priemerná hmotnosť
200 € Orientačná cena

Charakteristika

Odvlhčovač vzduchu TrueLife DH5 Touch zaujme vzhľadom na výbavu a odvlhčovací výkon svojou priaznivou obstarávacou cenou. Pochádza z portfólia výrobcu, ktorý sa zaoberá úpravou vzduchu v domácnosti, a tak vás určite neprekvapí konštrukcia 2v1 kombinujúca aj čističku vzduchu.

Základné parametre

TrueLife DH5 Touch predstavuje odvlhčovač 2v1, ktorý kombinuje odvlhčovač a čističku vzduchu. Zbaví vás tak nielen vlhkých múrov a plesne, ale zároveň prečistí zatuchnutý vzduch a eliminuje vírusy a baktérie. Ponúka množstvo inteligentných režimov, ktorými zatieňuje väčšinu cenovo porovnateľnej konkurencie. Nechýba mu praktický časovač ani nočný režim, pri ktorom odvlhčovač pracuje automaticky a potichu. Taktiež disponuje špeciálnym režimom na sušenie bielizne, ktorá spravidla vlhkosť vzduchu výrazne zvyšuje.

Najprínosnejší je však automatický režim vlhkosti, ktorý konkurenčným modelom často chýba. Pomocou príslušného senzora odvlhčovač monitoruje stav vlhkosti vzduchu v miestnosti a podľa výsledkov sám nastaví intenzitu odvlhčovania. Nemusíte tak dokupovať žiadne ďalšie prístroje na meranie vlhkosti, ani sa starať o správne nastavenie výkonu. Samozrejmosťou je tu indikátor plného zásobníka na vodu aj automatické vypnutie pri jeho zaplnení (to je dnes napokon už štandardom).

Odvlhčovací výkon

Odvlhčovač vzduchu Truelife dokáže skondenzovať až 12 litrov vody za deň, čo je v porovnaní s konkurenciou veľmi priaznivá hodnota. Disponuje síce len 2,5-litrovou nádobou na skondenzovanú vodu, avšak v balení nájdete aj hadicu na pripojenie na odpad, vďaka ktorej môže byť v prevádzke nepretržite a o vylievanie vody sa nemusíte vôbec starať. Hodí sa do menších až stredne veľkých miestností s rozlohou do 45 m².

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Z hodnotení užívateľov je zrejmé, že sú s odvlhčovačom a s jeho výsledkami spokojní. O tom napokon svedčí aj 94 % priemer všetkých hodnotení na portáli Heureka (v čase písania recenzie, február 2023). Tento model získava kladné hodnotenia za svoju tichú prevádzku, vďaka ktorej je vhodný aj do spálne, a tiež za fakt, že funguje aj ako čistička vzduchu. Niektorí používatelia ale negatívne hodnotia dielenské spracovanie a nie príliš atraktívny dizajn (ten je ale čisto individuálny).

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Odvlhčovač vzduchu Truelife sa pýši priaznivou obstarávacou cenou v kombinácii s množstvom funkcií a režimov. Jeho hlavnou výhodou je konštrukcia 2v1 zahŕňajúca aj čističku vzduchu, s pomocou ktorej spoločne zaistia čisté a zdravé ovzdušie v každej domácnosti. Vďaka integrovaným kolieskam, ktoré konkurenčným produktom často chýbajú, ho nie je problém v prípade potreby presunúť do inej miestnosti.

Negatíva sme pri tomto odvlhčovači vzduchu hľadali len ťažko. Spomenúť môžeme napríklad priemerné rozmery – pri modeloch tejto veľkosti je potrebné vyhradiť vhodný priestor v interiéri, čo môže byť v menších miestnostiach náročnejšie. Umiestnenie navyše trochu komplikuje aj kratší prívodný kábel.

Porovnanie s alternatívami

Alternatívou k odvlhčovaču vzduchu TrueLife DH5 Touch je napríklad model Sinclair CFO-16P, ktorý sme vďaka dobrým hodnotám parametrov taktiež zaradili do nášho rebríčka. Ponúka porovnateľný odvlhčovací výkon 16 litrov vody za deň, avšak hodí sa skôr do menších miestností s rozlohou do 20 m². Na rozdiel od modelu TrueLife nedisponuje čističkou vzduchu, a tak je vhodný najmä pre tých užívateľov, ktorí majú tento prístroj doma alebo túto funkciu vôbec nevyužijú.

Záverečné zhrnutie

Odvlhčovač vzduchu TrueLife DH5 Touch je skvelou voľbou pre všetkých užívateľov, ktorí hľadajú kvalitný prístroj s priaznivým pomerom ceny a výkonu. Keďže disponuje aj čističkou vzduchu, zbaví vás nielen nadmernej vlhkosti, ale súčasne zaistí aj zdravé ovzdušie v domácnosti. Pri svojej odvlhčovacej kapacite 16 litrov za deň má síce menšiu nádržku na vodu s objemom len 2,5 litra, avšak v balení nájdete aj hadicu na odvod vody do odpadu. Vďaka tomu je tento prístroj možné využiť aj na nepretržitú prevádzku.

Parameter Tento produkt
Značka / výrobca

TrueLife

Typ

Kondenzačný

Odvlhčovacia kapacita (l/deň)

12

Odporúčaná veľkosť miestnosti (m²)

45

Objem zbernej nádoby na vodu (l)

2,5

Maximálna hlučnosť (dB)

37

Čistička vzduchu

Áno

Wi-Fi

Nie

Transportné kolieska

Áno

Hmotnosť (kg)

11

200 € Orientačná cena
Autor: Iva Koňaříková | Dátum: | Produkt: TrueLife DH5 Touch | Hodnotenie: Veľmi dobré
Iva Koňaříková
Redaktorka
Iva je našou dlhoročnou redaktorkou a s výberom odvlhčovača vzduchu má vlastné skúsenosti. Vďaka tomu vám prezradí, na ktoré parametre by ste pri výbere rozhodne nemali zabudnúť, alebo aké funkcie sa vám počas používania môžu hodiť. Iva autorsky stojí aj za ďalšími témami z oblasti starostlivosti o domácnosť či zdravie, ako sú napríklad ventilátory či horské slnká.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia TrueLife DH5 Touch

TrueLife DH5 Touch

200 € Orientačná cena