Menu

Recenzia a porovnanie Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT

95,0 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Kotly na plyn

Klady

  • Vysoká účinnosť
  • Integrovaný zásobník na vodu
  • Najlepšia trieda emisií NOx

Zápory

  • Vysoká obstarávacia cena
  • Veľké rozmery
3 500 € Orientačná cena

Základné parametre

Kondenzačný kotol Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT sa od ostatných modelov v našom výbere líši najmä zásobníkom na teplú vodu, ktorý je súčasťou konštrukcie. Spaľovať je v tomto kotle možné zemný, prípadne kvapalný plyn, a to s vysokou účinnosťou až 109 %. To je jedna z najvyšších hodnôt v našom porovnaní (v júni 2019).

Tento kotol je vysoko účinný aj vo využití elektrickej energie pri ohreve vody aj pri kúrení – v oboch prípadoch získal známku A. Rovnako sú na tom aj ostatné kotly v našom porovnaní. Celkový príkon je 105 W a maximálny výkon je 30 kW. To, či ide o dostatočný výkon na vykúrenie vašej nehnuteľnosti, vám vypočíta odborník.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Vaillant

Spaľované palivo

Zemný plyn, Propán

Trieda NOx

5

Maximálny výkon (kW)

30

Príkon (W)

105

Ohrev teplej úžitkovej vody

Zásobník

Trieda sezónnej energetickej účinnosti pri kúrení

A

Trieda energetickej účinnosti pri ohreve TÚV

A

Menovitá účinnosť 50/30 °C (%)

106

Energetická účinnosť ohrevu vody (%)

83

Hlučnosť (dB)

48

Rozmery a hmotnosť

Na celkové rozmery kotla majú vplyv dva zásadné faktory – zásobník teplej vody s objemom 141 litrov a stacionárna konštrukcia. Na výšku meria celý kotol 164 cm, do šírky má 59 cm a do hĺbky 69 cm. Čo sa týka krytia elektrických častí, to je štandardné s označením IPX4D, zariadenie je teda odolné proti striekajúcej vode a zásahu drôtom.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť kotla (kg)

141

Krytie

IPX4D

Konštrukcia

Stacionárny

Výška (cm)

164

Šírka (cm)

59,9

Hĺbka (cm)

69,3

Objem zásobníka vody (l)

150

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Výhodou tohto kotla je vysoká účinnosť a najlepšia trieda emisií NOx. Nevýhodou je potom vysoká obstarávacia cena a veľké rozmery. Tie sú spôsobené umiestnením zásobníka na vodu. Kotol je stacionárny, čo nie je v kategórii plynových kotlov bežné, odpadnú vám ale starosti s upevňovaním na stenu.

Záver

Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT je kondenzačný kotol s možnosťou spaľovania zemného a skvapalneného plynu. Umožňuje ohrev vody s uložením v integrovanom zásobníku. Kvôli tomuto zásobníku je zväčšená aj celková konštrukcia, ktorá je netradične stacionárna. Kotol je veľmi efektívny, účinnosť dosahuje až 109% a energetická účinnosť dosahuje ako pri kúrení, tak aj pri ohreve vody, triedu A. Nevýhodou ale zostáva vysoká obstarávacia cena.

3 500 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT | Hodnotenie: 95,0 %
Jakub Gulec
Technický redaktor
Jakub je seniorným redaktorom zameraným na technicky orientované témy. Voľný čas často trávi štúdiom technologických noviniek či princípov, vďaka čomu svoje znalosti kontinuálne prehlbuje. Na tejto stránke vám vysvetlí napríklad to, ktoré emisné triedy sú povolené a aká je účinnosť kotlov v nadväznosti na spaľované médium. Jeho články a recenzie nájdete aj pri bojleroch, čerpadlách či pri rôznych druhoch elektroniky.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT

Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT

3 500 € Orientačná cena