Menu

Recenzia a porovnanie Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT

Víťaz porovnania v kategorii Kotly na plyn

Klady

  • Vysoká účinnosť
  • Integrovaný zásobník na vodu
  • Najlepšia trieda emisií NOx

Zápory

  • Vysoká obstarávacia cena
  • Veľké rozmery
3 300 € Orientačná cena

Základné parametre

Kondenzačný kotol Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT sa od ostatných modelov v našom výbere líši najmä zásobníkom na teplú vodu, ktorý je súčasťou konštrukcie. Spaľovať je v tomto kotle možné zemný, prípadne kvapalný plyn, a to s vysokou účinnosťou až 109 %. To je jedna z najvyšších hodnôt v našom porovnaní (v júni 2019).

Tento kotol je vysoko účinný aj vo využití elektrickej energie pri ohreve vody aj pri kúrení – v oboch prípadoch získal známku A. Rovnako sú na tom aj ostatné kotly v našom porovnaní. Celkový príkon je 105 W a maximálny výkon je 30 kW. To, či ide o dostatočný výkon na vykúrenie vašej nehnuteľnosti, vám vypočíta odborník.

Tabuľka zobrazuje prehľad najdôležitejších parametrov

Parameter Tento produkt
Výrobca

Vaillant

Spaľované palivo

Zemný plyn, Propán

Trieda NOx

5

Maximálny výkon (kW)

30

Príkon (W)

105

Ohrev teplej úžitkovej vody

Zásobník

Trieda sezónnej energetickej účinnosti pri kúrení

A

Trieda energetickej účinnosti pri ohreve TÚV

A

Menovitá účinnosť 50/30 °C (%)

106

Energetická účinnosť ohrevu vody (%)

83

Hlučnosť (dB)

48

Rozmery a hmotnosť

Na celkové rozmery kotla majú vplyv dva zásadné faktory – zásobník teplej vody s objemom 141 litrov a stacionárna konštrukcia. Na výšku meria celý kotol 164 cm, do šírky má 59 cm a do hĺbky 69 cm. Čo sa týka krytia elektrických častí, to je štandardné s označením IPX4D, zariadenie je teda odolné proti striekajúcej vode a zásahu drôtom.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť kotla (kg)

141

Krytie

IPX4D

Konštrukcia

Stacionárny

Výška (cm)

164

Šírka (cm)

59,9

Hĺbka (cm)

69,3

Objem zásobníka vody (l)

150

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Výhodou tohto kotla je vysoká účinnosť a najlepšia trieda emisií NOx. Nevýhodou je potom vysoká obstarávacia cena a veľké rozmery. Tie sú spôsobené umiestnením zásobníka na vodu. Kotol je stacionárny, čo nie je v kategórii plynových kotlov bežné, odpadnú vám ale starosti s upevňovaním na stenu.

Záver

Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT je kondenzačný kotol s možnosťou spaľovania zemného a skvapalneného plynu. Umožňuje ohrev vody s uložením v integrovanom zásobníku. Kvôli tomuto zásobníku je zväčšená aj celková konštrukcia, ktorá je netradične stacionárna. Kotol je veľmi efektívny, účinnosť dosahuje až 109% a energetická účinnosť dosahuje ako pri kúrení, tak aj pri ohreve vody, triedu A. Nevýhodou ale zostáva vysoká obstarávacia cena.

3 300 € Orientačná cena
Autor: Kateřina Klodnerová | Dátum: | Produkt: Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT
Kateřina Klodnerová
Redaktorka
Kateřina porovnáva kotly z pohľadu vhodnosti pre jednotlivé typy bývania. Pozná výhody a nevýhody kotlov a vie poradiť, v akom prípade je vhodné zvoliť elektrický kotol, plynový kotol alebo ten na tuhé palivo. Aktualizuje informácie o legislatíve a pozná emisné triedy aj možné dotačné programy na výmenu kotla. Okrem tejto kategórie spracovala napríklad kategóriu fotopascí, airsoftových zbraní alebo sporákov na tuhé palivá.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT

Vaillant VCC 266/4-5 150 ecoCOMPACT

3 300 € Orientačná cena