Menu

Recenzia a porovnanie Valera SXJ7500

84,0 % Celkové hodnotenie

Tiež nás zaujalo v kategorii Fény nad 35 €

Klady

  • Trojmetrový otáčací kábel
  • 6 možností nastavenia
  • Nízka hmotnosť
  • Trojročná záruka na motor

Zápory

  • Chýba turbo funkcia
  • Nemá hrebeňový nadstavec
  • Vyššia cena
80 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Fén Valera SXJ7500 je známy aj pod názvom Valera Swiss Silent Jet 7500 Light. Výrobcom udávaný príkon činí 2 000 W, čo je v čase porovnania (marec 2022) vzhľadom k cene fénu skôr slabší výkon, nájdu sa aj lacnejšie, a pritom silnejšie fény. Reálna hodnota navyše často býva ešte o niečo nižšia, než uvádza výrobca. Podobne je to aj s hmotnosťou. Výrobca garantuje, že fén neváži ani pol kila, je teda možné očakávať naozaj ľahký sušič vlasov, s ktorým by pri práci nemusela bolieť ruka.

Z hľadiska užívateľských možností tu máte k dispozícii dve rýchlosti a tri teplotné stupne, čaká na vás teda dokopy šesť možností nastavenia, pretože teplotu aj rýchlosť je možné nastaviť zvlášť. Fén sa ovláda posuvnými tlačidlami umiestnenými na boku rúčky, pri ktorých hrozí, že budú pri fénovaní prepnuté, na to si treba dávať pozor. Čo je však benefitom, je tri metre dlhá prívodná šnúra, teda môžete s fénom pohodlne manipulovať, aj keď nemáte zásuvku hneď vedľa zrkadla. Šnúra je navyše obohatená o otáčavý mechanizmus, vďaka ktorému sa pri práci nezamotá.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Valera

Udávaný príkon (W)

2 000

Počet rýchlostí

2

Počet teplôt

3

Spôsob ovládania

Posuvné tlačidlá

Ovládanie rýchlostí a teplôt zvlášť

Áno

Počet kombinácií rýchlostí a teplôt

6

Dĺžka napájacieho kábla (m)

3

Udávaná hmotnosť (g)

425

Funkcie a vybavenie

Fén značky Valera disponuje pomerne bežným vybavením, ktoré však stále považujeme za benefit, pretože niektoré fény nemajú vo výbave žiadne funkcie. V tomto prípade sa stretnete s funkciou ionizácie, ktorá vytvára záporne nabité častice, vďaka ktorým dochádza k efektívnemu vysúšaniu vlasov bez nežiaduceho elektrizovania. Preto sa fén hodí napríklad aj na typovo suché vlasy, ktoré bývajú na elektrizovanie náchylné.

Vo výbave sa ďalej nachádza funkcia studeného vzduchu, ktorá dopomôže k zafixovaniu účesu. Ovláda sa samostatným tlačidlom. Chýba tu ale pomerne štandardná turbo funkcia, ktorou je možné dočasne zvýšiť výkon pre navýšenie výkonu fúkania. Fén má v balení difuzér, ktorý dodá vlasom objem a pri prirodzene vlnitých alebo kučeravých vlasoch dopomôže vytvoriť vlny. Z nadstavcov je ďalej prítomná klasická tvarovacia koncovka, hrebeňový nadstavec na prečesávanie vlasov fén Valera SXJ7500 ale nemá. Poteší ale závesným očkom alebo odnímateľnou mriežkou na čistenie.

Parameter Tento produkt
Funkcia ionizácie

Áno

Studený vzduch

Áno

Turbo funkcia

Nie

Difuzér

Áno

Tvarovacia koncovka

Áno

Hrebeňový nástavec

Nie

Ďalšie nástavce

Nie

Odnímateľná zadná mriežka

Áno

Závesné očko

Áno

Skladacia konštrukcia

Nie

Názory používateľov a odborníkov

Užívatelia, ktorí si tento fén zakúpili, ho hodnotia všeobecne pozitívne. V recenziách sa zhodujú, že je fén naozaj ľahký a tiež tichý, funguje bezchybne a vlasy navyše po vysušení nadobudnú na objeme. Oceňujú tiež prítomnosť otáčavého mechanizmu na trojmetrovej šnúre. Niektoré pozitívne prekvapil fakt, že nadstavce sú z materiálu, ktorý sa pri práci tak nezahrieva, a preto nadstavce pri aj po fénovaní nepália. Viac hodnotení nájdete na Heureke.

Klady a zápory

Tento fén na prvú dobrú zaujme vyššou cenou, než je u fénov bežné. Preto sme sa snažili zistiť, čím je toľko výnimočný. Funkciami a výbavou sa radí skôr k štandardu vo vyššej cenovej kategórii, nechýba mu ionizácia, studený vzduch či závesné očko. Výrobca sľubuje nízku hmotnosť, iba 425 g. Benefitom je trojmetrový kábel a šesť možností nastavenia. V balení nájdete tvarovaciu koncovku a difuzér. Čím sa však odlišuje od niektorých iných modelov, je záruka. Výrobca Valera totiž poskytuje až trojročnú záruku na motor fénu.

Fén má v kategórii drahších kúskov skôr podpriemerný príkon 2 000 W, ak vezmeme do úvahy, že reálna hodnota býva navyše trochu nižšia. Stále sa ale jedná všeobecne o vysoké číslo, vysúšanie vlasov by teda malo byť efektívne a aj pomerne rýchle. K ešte rýchlejšiemu vysušeniu by však dopomohla turbo funkcia pre dočasné navýšenie výkonu, ktorá v tomto prípade chýba. V balení navyše nenájdete ani hrebeňový nadstavec.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ zháňate fén, ktorý ponúkne naozaj vysoký príkon, pretože potrebujete vysušiť husté vlasy alebo hľadáte prístroj aj na profesionálne použitie, odporučili by sme vám Remington AC9096. Ten sme totiž v redakcii fyzicky otestovali. Je navyše aj lacnejším variantom oproti fénu Valera. Ak je váš rozpočet na kúpu fénu výraznejšie obmedzený, z nižšej cenovej kategórie odporúčame Remington D5219. Má vyšší príkon, aj ten reálne nameraný. Pre fény z nižšej cenovej kategórie je ale typické, že pomalšie prechádzajú na nižšiu teplotu. To by sa pri féne Valera stávať nemalo.

Naše hodnotenie a záver

Valera SXJ7500 je zaujímavým modelom sušiča vlasov. Má skôr nižší udávaný príkon vo vyššej cenovej kategórii fénov, navyše mu chýba turbo funkcia, teda ho nemôžeme odporučiť majiteľkám veľmi hustých vlasov, ich vysúšanie by totiž mohlo trvať dlhšie. Na druhú stranu, pokiaľ vám nevadí, že vysúšanie zaberie viac času, nemusel by tento fén byť zas tak zlý. Výrobca totiž sľubuje hmotnosť iba ľahko presahujúcu 400 gramov, ani pri dlhšej práci vás tak nebude bolieť ruka.

Vo výbave má fén pomerne štandardné prvky, ako je difuzér, tvarovacia koncovka, funkcia ionizácie a studený vzduch. Poteší dlhou prívodnou šnúrou doplnenou o otáčavý mechanizmus, preto by sa kábel nemal zamotať. Výrobca navyše na motor fénu ponúka predĺženú, trojročnú záruku. Je však otázkou, či spomínané stojí za vyššiu cenu fénu. Užívateľsky je ale pomerne obľúbený, mal by byť naozaj ľahký, tichý aj výkonný. Pokiaľ by ste ale radšej siahli po viac preverenom a profesionálnom modeli, ktorý sme navyše otestovali aj my v redakcii, môžete si prečítať recenziu Remington PROluxe AC9140.

80 € Orientačná cena
Autor: Martina Moresová | Dátum: | Produkt: Valera SXJ7500 | Hodnotenie: 84,0 %
Martina Moresová
Redaktorka
Martina má v našej redakcii na starosť vybavenie pre deti, ale aj prístroje na starostlivosť o telo. Pri tvorbe článkov si prečíta relevantné zdroje, aby vám mohla odovzdať všetky zásadné informácie. Sama má navyše dlhé vlnité vlasy, bez dobrého fénu sa teda nezaobíde. Keďže ju trápila podráždená pokožka aj elektrizujúce vlasy, má prehľad o značkách fénov a ich funkciách. Dokáže tak poradiť, ktoré parametre si pri prístrojoch postrážiť, aby boli vlasy hladké, alebo ako používať difuzér. Dobre sa vyzná aj vo všeobecnej starostlivosti o vlasy ako je ich umývanie alebo nanášanie masiek.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Valera SXJ7500

Valera SXJ7500

80 € Orientačná cena