Menu

Recenzia a porovnanie VeGA 51 HWXV 6in1

85,4 % Celkové hodnotenie

Najlepšia cena/výkon v kategorii Benzínové kosačky

Klady

  • Dobrý rozsah kosenia
  • Slušné parametre výkonu
  • Veľký zberný kôš

Zápory

  • Nadpriemerná hmotnosť
  • Mierne technické nedokonalosti
350 € Orientačná cena

Základné údaje

VeGA 51 HWXV 6in1 je veľmi schopná benzínová kosačka, ktorú môžu zvoliť najmä užívatelia hľadajúci dobrý výkon a prívetivú cenu. Pokiaľ sa rovno zameriame na parametre kosenia, šírka záberu je nadštandardných 51 cm a nastaviteľnosť výšky (centrálna) sa pohybuje od 25 do 80 mm, čo je taktiež dobrá hodnota. Tráva je zbieraná do veľkého 70 l koša. Táto kosačka nájde uplatnenie na stredných až väčších záhradách, čo potvrdzuje aj celkom veľká 1,5 l benzínová nádrž.

Medzi výkonovými parametrami spomenieme dobrý 3,7 kW výkon a počet otáčok 3 600 za minútu. Objem motora je 139 ccm. Pri benzínových kosačkách býva samozrejmosťou aj vlastný pojazd, ktorý v tomto prípade dosahuje maximálne 4 km/hod.

Z vedľajších charakteristík je dobré vedieť o vyššej hmotnosti 35 kg a v rámci kategórie celkom bežnej hlučnosti 96 dB. Podvozok a konštrukcia kosačky sú vyrobené z ocele, čo do istej miery zaručuje pevnosť a odolnosť. Štartér je klasický ručný, predné kolieska majú priemer 180 a zadné 255 mm.

Parameter Tento produkt
Výrobca

VeGA

Typ kosačky

Rotačná

Šírka záberu kosenia (cm)

51

Nastavenie výšky kosenia

Áno (centrálne)

Rozsah výšky kosenia (mm)

25-80

Určenie pre kosenú plochu (m2)

1 000

Pojazd

Áno

Maximálna rýchlosť pojazdu (km/h)

4

Výkon motora

5 PS/3,7 kW

Otáčky motora (ot./min)

3 600

Objem motora (ccm)

139

Objem nádrže (l)

1,5

Priemer kolies predných/zadných (mm)

180/255

Napätie (V)

Nerelevantné

Štartovanie

Ručné

Objem zberného koša (l)

70

Hmotnosť (kg)

35

Hlučnosť (dB)

96

Materiál šasi

Oceľ

Funkcie

Kosačka VeGA sa pýši veľkou využiteľnosťou – z funkcií má všetko, na čo sme v našom porovnaní kládli dôraz. Môžete pomocou nej mulčovať a taktiež zvoliť zadné alebo bočné vyhadzovanie. Samozrejmosťou sú v tejto skupine produktov aj ovládacie prvky umiestnené blízko rukoväte, ktorá je pogumovaná a ergonomická.

Parameter Tento produkt
Mulčovanie

Áno

Bočné vyhadzovanie

Áno

Mäkčená ergonomická rukoväť

Áno

Ovládanie pri rukoväti

Áno

Naše hodnotenie a záver

Benzínová kosačka VeGA 51 HWXV 6in1 ponúka veľmi dobré parametre kosenia a výkonu v kombinácii s celkom prívetivou cenou. Záber kosenia je 51 cm, centrálne nastaviteľná výška sa pohybuje od 25 do 80 mm. Poteší aj nadštandardný objem koša 70 litrov a nádrže na benzín (1,5 litra). Všetky tieto hodnoty predurčujú tento model na prácu na väčších trávnatých plochách. Napomáha tomu aj slušný 3,7 kW výkon (objem motora 139 ccm, až 3 600 otáčok za minútu) s pojazdom s maximálnou rýchlosťou 4 km/hod. Štartér je klasicky ručný, hmotnosť dosahuje nadpriemerných 35 kg a hlučnosť celkom bežných 96 dB. Medzi funkciami nechýba mulčovanie, zadné a bočné vyhadzovanie ani ovládanie pri rukoväti, ktorá je navyše mäkčená.

Ak hľadáte benzínovú kosačku s ešte väčším záberom a výkonom alebo napríklad aj s elektrickým štartovaním, potom si môžete prečítať recenziu na model od rovnakého výrobcu VeGA 545 SXHE 7in1.

350 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: VeGA 51 HWXV 6in1 | Hodnotenie: 85,4 %
Jakub Gulec
Jakub sa v našej redakcii venuje najmä technicky zameraným témam. V tomto článku vám vysvetlí napríklad to, prečo sú pre trávnik lepšie vretenové kosačky, alebo aké majú výhody ich rotačné náprotivky. Jeho recenzie nájdete taktiež pri aku vŕtačkách alebo štiepačkách dreva.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia VeGA 51 HWXV 6in1

VeGA 51 HWXV 6in1

350 € Orientačná cena