Menu

Recenzia a porovnanie VeGA BC 520 Pro

71,6 % Celkové hodnotenie

Pre nenáročných v kategorii Benzínové krovinorezy

Klady

  • Nadpriemerný výkon za dobrú cenu
  • Objemný motor i nádrž

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Podpriemerné otáčky
190 € Orientačná cena

Základné parametre

Krovinorez VeGA BC 520 Pro má benzínový dvojtaktný motor, ktoré sú všeobecne pri týchto záhradných pomocníkoch rozšírenejšie. Tento model sa pýši veľmi zaujímavým pomerom cena/výkon, pretože parametre motora, ktorý sa štartuje zatiahnutím za štartovacie lanko, sú veľmi dobré. Deklarovaný príkon činí takmer 1,6 kW pri objeme 51,7 cm kubických. Objem nádrže je 1 liter. Žací nôž sa môže otáčať rýchlosťou až 7 500 otáčok za minútu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

VeGA

Výkon (kW)

1,59 kW

Objem motora (ccm)

51,7

Počet otáčok (ot./min)

7 500

Špecifikácia pohonnej jednotky

Benzínový dvojtakt

Objem nádrže (l)

1

Štartovanie

Ručné

Parametre kosenia a príslušenstva

V zábere žacieho noža sa súčasné krovinorezy príliš nelíšia. Väčšina ponúka hodnotu okolo 25 centimetrov a výnimku netvorí ani krovinorez od firmy VeGA. Nôž tohto stroja je trojzubý, čo je tiež variant, ktorý na trhu celkom dominuje. Pre ľahkú manipuláciu nájdete na krovinoreze pohodlný popruh a tiež držadlo v tvare riadidiel. Už priamo pri nákupe získate aj vymeniteľnú strunovú hlavu, vďaka ktorej môžete využiť prístroj aj ako strunovú kosačku. Nevýhodou je pomerne vysoká hmotnosť, ktorá dosahuje skoro 9 kilogramov.

Parameter Tento produkt
Hmotnosť (kg)

8,7

Držadlo

Riadidlá

Materiál hriadeľa

Kov

Popruh

Áno

Využitie so strunovou hlavou

Áno

Hladina vibrácií na ľavej rukoväti

6,22

Hladina vibrácií na pravej rukoväti

7,08

Záver

VeGA BC 520 Pro je krovinorez, ktorý osloví používateľa svojim dobrým pomerom ceny a výkonu. Má dvojtaktný motor s objemom cez 50 cm kubických a výkonom takmer 1,6 kW. Nádrž má 1 liter a otáčky žacieho noža dosahujú počet 7 500 za minútu. Čo sa týka výbavy a funkcií, nevybočuje krovinorez VeGA zo štandardu. Záber trojzubého noža je 25,5 cm, nechýba popruh a držadlo v tvare riadidiel pre ľahké manipulovanie. To bude ale sťažovať vyššia váha, ktorá je takmer 9 kilogramov.

190 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: VeGA BC 520 Pro | Hodnotenie: 71,6 %
Jakub Gulec
Jakub má v našej redakcii na starosti prevažne technológie. Krovinorezy patria medzi jeho novšie témy, vzhľadom na osobné skúsenosti pri ich používaní a dobré naštudovanie problematiky vám však bez problémov vysvetlí napríklad rozdiel medzi vyžínacím nožom a žacími listami. Okrem záhradného náčinia sa venuje aj televíziám, fotoaparátom a inej elektronike.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia VeGA BC 520 Pro

VeGA BC 520 Pro

190 € Orientačná cena