Menu

Recenzia a porovnanie VeGA GT 3805

84,2 % Celkové hodnotenie

Najlepšia cena/výkon v kategorii Elektrické kosačky

Klady

  • Výkonný motor
  • Prijateľná hlučnosť

Zápory

  • Menší počet výškových stupňov
  • Plastová konštrukcia
150 € Orientačná cena

Základné údaje

Kosačku VeGA GT 3805 považujeme v rámci kategórie elektrických kosačiek za veľmi dobré riešenie. Vždy však musíte myslieť na to, kde kosačku pripojíte do siete. Ide o stroj s rotačným systémom kosenia (rovnako ako pri väčšine modelov na trhu). Tento model má na elektrickú kosačku pomerne široký záber 38 cm, v porovnaní napríklad s benzínovými variantmi ale stále zaostáva. Výška kosenia sa nastavuje centrálne jednou pákou – to je veľmi pohodlné riešenie, pretože nemusíte manuálne nastavovať každé koleso zvlášť. Možnosti nastavenia výšky kosenia sú obmedzené kvôli všeobecne menším rozmerom kolies (predné 14 / zadné 18 cm). Rozsah minimálnej (25 mm) a maximálnej (65 mm) výšky trávy sa síce s benzínovými nedá porovnať, medzi elektrickými modelmi ide ale o slušné hodnoty. Voliť si môžete z piatich výškových polôh.

Elektrické kosačky sú všeobecne určené skôr na menšie záhrady, táto by sa mala uplatniť na rozlohe okolo 400 m2, od čoho sa odvíja aj menší objem zberného koša 45 litrov. Pri tomto type zariadení sa už vlastný pojazd objavuje minimálne a ani kosačka od spoločnosti VeGa ním nedisponuje. Motor je však pomerne výkonný 1 600 W. Konštrukcia kosačky je plastová, čo je na jednej strane výhodné, pretože sa znižuje jej celková hmotnosť (12,3 kg), trpí tým ale životnosť.

Parameter Tento produkt
Výrobca

VeGA

Typ kosačky

Rotačná

Šírka záberu kosenia (cm)

38

Nastavenie výšky kosenia

Áno (centrálne)

Rozsah výšky kosenia (mm)

25-65

Počet výškových polôh kosenia

5

Určenie pre kosenú plochu (m2)

400

Pojazd

Nie

Maximálna rýchlosť pojazdu (km/h)

Nerelevantné

Výkon motora

1,6 kW

Priemer kolies predných/zadných (mm)

140/180

Napätie (V)

230 V

Štartovanie

Elektrické

Objem zberného koša (l)

45

Hmotnosť (kg)

12,3

Hlučnosť (dB)

84

Materiál šasi

Plast

Funkcie

Funkciu mulčovania nájdeme pri elektrických kosačkách len veľmi výnimočne a ani model od spoločnosti VeGA ňou nedisponuje. Nedočkáte sa tu ani bočného vyhadzovania. Z nami sledovaných funkcií tú teda môžete nájsť iba zadné vyhadzovanie. Zariadenie je vybavené mäkčenou rukoväťou, ktorá vám spríjemní a uľahčí prácu a ovládacie prvky sú dostupné v blízkosti rukoväte.

Parameter Tento produkt
Mulčovanie

Nie

Bočné vyhadzovanie

Nie

Mäkčená ergonomická rukoväť

Áno

Ovládanie pri rukoväti

Áno

Naše hodnotenie a záver

Kosačka VeGA GT 3805 je medzi elektrickými variantmi týchto záhradných pomocníkov veľmi slušným zariadením. Záber kosenia je 38 cm, kosačka je teda určená skôr na menšie záhrady s rozlohou okolo 400 m2. Výška je nastaviteľná piatimi stupňami od 25 do 65 mm. Medzi elektrickými kosačkami tento model vyniká pomerne silným motorom. V porovnaní s benzínovými je ľahká, v rámci svojej kategórie ale váži pomerne veľa, a to niečo cez 12 kg. Zberný kôš s objemom 45 l je taktiež v porovnaní s inými elektrickými kosačkami dosť veľký.

Ak ste majiteľom väčšej záhrady, mali by ste zvážiť skôr nákup benzínovej kosačky. Pokiaľ si potrpíte na kvalitu a nemáte problém si za ňu priplatiť, môžeme vám odporučiť stroj Stiga Combi 55 SVQ H.

150 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: VeGA GT 3805 | Hodnotenie: 84,2 %
Jakub Gulec
Jakub sa v našej redakcii venuje najmä technicky zameraným témam. V tomto článku vám vysvetlí napríklad to, prečo sú pre trávnik lepšie vretenové kosačky, alebo aké majú výhody ich rotačné náprotivky. Jeho recenzie nájdete taktiež pri aku vŕtačkách alebo štiepačkách dreva.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia VeGA GT 3805

VeGA GT 3805

150 € Orientačná cena