Menu

Recenzia a porovnanie Panasonic HC-V180

75,2 % Celkové hodnotenie

Variant pre nenáročných v kategorii Základné kamery

Klady

  • Nízka cena
  • Vysoké hodnoty zoom a dobrá stabilizácia
  • Prívetivá hmotnosť

Zápory

  • Zlá kvalita videa v horšom svetle
  • Slabšia batéria
  • Chýba Wi-Fi
240 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kamera HC-V180 od výrobcu Panasonic je modelom nižšej cenovej triedy, ktorý však zachová vynikajúce možnosti využiteľnosti. Veľkosť snímača 1/5,8″ radí kameru v ohľade kvalít skôr k podpriemeru a možno očakávať, že by mohla mať problémy s citlivosťou na svetelné podnety a verným vykreslením. Kamera vytvára záznam v rozlíšení 1 920 x 1 080 pixelov. To síce nie je najvyššie možné, a vykazuje tak isté rezervy, ale toto rozlíšenie je k nájdeniu aj pri podstatne drahších modeloch a možno ho tak označiť za všeobecne priemerné a dostačujúce.

Slušná je tiež snímková frekvencia až 50 snímkov za sekundu, ktorá by mala zaistiť plynulý obraz aj v rýchlych scénach. O trochu horšie si vedie tento model ohľadom dátového toku, ten má hodnotu maximálne 28 Mbit/s, čo je oproti poloprofesionálnym kamerám takmer štvrtina. Rozlíšenie 10 MPx je potom úplne dostačujúce a možno ho považovať za hodnotu zodpovedajúcu pre využitie v neprofesionálnej sfére.

Optický zoom 50x naopak prináša skvelé možnosti priblíženia vzdialených objektov a ich detailné zábery. Dobré sú aj hodnoty týkajúce sa svetelnosti objektívu. Rozmedzie 1,8 až 4,2 by malo znamenať slušnú priepustnosť svetla a rozmedzie regulácie. V týchto ohľadoch sa radí kamera jednoznačne k nadpriemeru cenovo porovnateľných výrobkov a konkuruje aj podstatne drahším modelom. Kamere nechýba ani optická stabilizácia, ktorá zabezpečuje ostré zábery aj v pohybe a javí sa ako slušný štandard.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Panasonic

Rozlíšenie videa (px)

1920 x 1080

Snímková frekvencia pri maximálnom rozlíšení (snímky za sekundu)

50

Maximálna snímková frekvencia (snímky za sekundu)

50

Maximálny dátový tok záznamu (Mbps)

28

Typ snímača

BSI-MOS

Formát snímača

1/5,8

Optický zoom (x)

50

Typ stabilizátora

Optický

Minimálna ohnisková vzdialenosť (mm)

2,06

Maximálna ohnisková vzdialenosť (mm)

103

Svetelnosť objektívu - najkratšie ohnisko (F)

1,8

Svetelnosť objektívu - najdlhšie ohnisko (F)

4,2

Rozlíšenie fotografií (Mpx)

10

Fyzické charakteristiky

Čo sa týka rozmerov, patrí kamera k tým najkompaktnejším zariadeniam, takže manipulácia s ňou by mala byť veľmi jednoduchá. Tomu nasvedčuje aj hmotnosť, ktorá má iba 211 gramov a radí kameru medzi veľmi ľahko manipulovateľné. Kamere nechýba tiež menší displej, ktorý je u kvalitnejších zariadení štandardom a umožňuje ľahké ovládanie a zobrazenie zhotoveného obsahu priamo na kamere.

Výrobca počíta s výdržou batérie po dobu jednej hodiny v prevádzke. Hoci sa nejedná o nijak katastrofálnu hodnotu, je dobré počítať s nutnosťou častejšieho dobíjania, prípadne zakúpiť náhradný akumulátor pre prípady, kedy sa ten pôvodný vybije. Ako pamäťové médium pre ukladanie záznamu možno využiť karty SD, SDHC a SDXC a v tomto smere je možné konštatovať, že možnosti sú úplne dostačujúce.

Parameter Tento produkt
Displej

Áno

Uhlopriečka displeja (")

2,7

Výdrž batérie (hod.)

1

Rozmery kamery (mm)

53 x 59 x 116

Hmotnosť (g)

211

Pamäťové média

SD / SDHC / SDXC

Formáty východiskového súboru

AVCHD, MP4

Konektivita

Zo základných špecifikácií stojí za zmienku možnosť prepojenia s ďalšími multimédiami pomocou HDMI. Táto funkcia nechýba väčšine kamier a ide ju považovať za štandardnú pre bežný prenos dát. Bohužiaľ kamera nedisponuje možnosťou pripojenia cez Wi-Fi.

HDMI je doplnené o port USB a konektory slúžiace na pripojenie kompozitného výstupu typu Audio/Video. Externý mikrofón bohužiaľ pripojiť možné nie je, je teda nutné využiť zvuk z integrovaného mikrofónu, alebo zvuk z iného záznamového zariadenia spojiť s videom postprodukčne.

Parameter Tento produkt
WiFi

Nie

HDMI

Áno

A/V výstup (kompozitný)

Áno

USB

Áno

Pripojenie externého mikrofónu

Nie

Hodnotenie ďalších užívateľov

Majitelia kamery sú spokojní predovšetkým s celkovou kvalitou zhotovovaného záberu a dobrou stabilizáciou obrazu. Kladne hodnotia aj veľmi dobrý zoom. Naopak za negatívum považujú horšiu kvalitu natáčaného obsahu pri zlých svetelných podmienkach.

Naše hodnotenie a záver

Kamera Panasonic HC-V180 je kamerou, ktorá ponúkne veľa muziky za málo peňazí. Z tohto pohľadu je vhodná predovšetkým pre nenáročných zákazníkov, ktorí hľadajú vysokú kvalitu, ale nechcú za obstaranie míňať vysoké čiastky. Najväčšou doménou kamery je dobrá stabilizácia obrazu a vysoké hodnoty zoomu. Slabinu je možné vidieť naopak v horšej schopnosti prispôsobenia sa zlým svetelným podmienkam. Máte obmedzený rozpočet, ale pár eur navyše dieru do peňaženky nenarobí? Prečítajte si našu recenziu lepšie vybaveného modelu Sony HDR-CX405.

240 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Panasonic HC-V180 | Hodnotenie: 75,2 %
Jakub Gulec
Jakub zastáva v našom tíme rolu technicky zameraného redaktora. Okrem redakčnej činnosti natáča naše videá recenzií, a tak sa v kategórii videokamier dobre vyzná. Vysvetlí vám napríklad, prečo je vyšší dátový tok žiaduci. Okrem kamier sa venuje aj fotoaparátom či napríklad fotomobilom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Panasonic HC-V180

Panasonic HC-V180

240 € Orientačná cena