Menu

Recenzia a porovnanie Panasonic HC-V380

82,4 % Celkové hodnotenie

Najlepší produkt v kategorii Základné kamery

Klady

  • Dobrý zoom
  • Slušná kvalita fotografií

Zápory

  • Mierne väčšie rozmery a vyššia hmotnosť
  • Skôr kratšia výdrž batérie
300 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Videokamera Panasonic HC-V380 patrí všeobecne medzi lacnejšie modely, ponúka ale pomerne slušné vybavenie a kvalitu záznamu. Snímač formátu 1/5,8″ sa radí medzi menšie, využíva ale modernejšiu technológiu BSI-MOS. Pri rozlíšení 1 920 x 1 080 pixelov zaznamená až 50 snímkov za sekundu, a to pri pomerne vysokom dátovom toku 50 Mbit/s. Takýto dátový tok je v nižšej cenovej relácii nadpriemerný.

Veľmi dobrú hodnotu ponúka pri parametri optického zoomu, ktorý dosahuje päťdesiatnásobné priblíženie. Svetelnosť je pomerne slušná – pri najkratšom ohnisku je 1,8 a pri najdlhšom 4,2. Stabilizácia je zaistená optickým mechanizmom, čo je spoľahlivejší variant než elektronická stabilizácia. Ohnisková vzdialenosť sa pohybuje v rozmedzí 2,06 až 103 milimetrov.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Panasonic

Rozlíšenie videa (px)

1920 x 1080

Snímková frekvencia pri maximálnom rozlíšení (snímky za sekundu)

50

Maximálna snímková frekvencia (snímky za sekundu)

50

Maximálny dátový tok záznamu (Mbps)

50

Typ snímača

BSI-MOS

Formát snímača

1/5,8

Optický zoom (x)

50

Typ stabilizátora

Optický

Minimálna ohnisková vzdialenosť (mm)

2,06

Maximálna ohnisková vzdialenosť (mm)

103

Svetelnosť objektívu - najkratšie ohnisko (F)

1,8

Svetelnosť objektívu - najdlhšie ohnisko (F)

4,2

Rozlíšenie fotografií (Mpx)

10

Fyzické charakteristiky

V porovnaní s ďalšími kúskami v danej kategórii má mierne väčšie rozmery, ktoré nájdete rozpísané v tabuľke nižšie. Hmotnosť je tiež mierne nadštandardných 252 gramov, nejde ale o žiadny veľký problém.

Videokamera je vybavená dotykovým displejom, ktorý má uhlopriečku 3 palce. Výdrž batérie uvádza výrobca okolo 1 hodiny a 15 minút, čím sa rozhodne neradí medzi žiadnych vytrvalcov. Video sa zaznamenáva na pamäťové karty SD, SDHC alebo SDXC vo výslednom formáte AVCHD a MP4.

Parameter Tento produkt
Displej

Áno

Uhlopriečka displeja (")

3

Výdrž batérie (hod.)

1,25

Rozmery kamery (mm)

60 x 62 x 129

Hmotnosť (g)

252

Pamäťové média

SD / SDHC / SDXC

Formáty východiskového súboru

AVCHD, MP4

Konektivita

Medzi typické vybavenie kamier sa radí konektor typu HDMI. V prípade tohto modelu ho dopĺňa aj port USB a nie už tak štandardný A/V výstup (kompozit). Ten slúži na pripojenie kamery k televízii a živému prenosu. Oproti iným lacným modelom ponúka aj možnosť pripojenia prostredníctvom bezdrôtovej WiFi siete. Čo naopak nie je možné, je pripojenie externého mikrofónu.

Parameter Tento produkt
WiFi

Áno

HDMI

Áno

A/V výstup (kompozitný)

Áno

USB

Áno

Pripojenie externého mikrofónu

Nie

Hodnotenie ďalších užívateľov

Pokiaľ sa pozrieme na recenzie užívateľov, ktorí tento model už vyskúšali pri reálnom natáčaní, pochvaľujú si hlavne dobrý pomer ceny a výkonu. Kamera stačí na základné úkony, pritom ju zaobstaráte za dobré peniaze. Medzi sťažnosťami sa objavujú napríklad zmienky o absencii hľadáčika alebo zložitejšom ovládaní cez displej.

Naše hodnotenie a záver

Videokamera Panasonic HC-V380 patrí medzi modely z nižšej cenovej úrovne, aj tak ale ponúka slušné parametre. Natáča vo FullHD, rozlíšenie fotografií je vyhovujúcich 10 megapixelov (snímač je BSI-MOS 1/5,8). Výsledný formát videa AVCHD či MP4 má maximálnu snímkovú frekvenciu 50 fps, záznam sa potom ukladá na pamäťové karty. Medzi pozitíva radíme ako možnosť bezdrôtového pripojenia cez Wi-Fi, tak veľmi dobrú hodnotu zoomu, ten je až päťdesiatnásobný. Kameru je možné pripojiť aj cez HDMI. Rozmery sú v danej skupine výrobkov skôr väčšie, rovnako ako hmotnosť 252 gramov. Nejde ale o žiadny veľký problém. Kamera nemá hľadáčik, ale natáčaný materiál môžete kontrolovať cez 3palcový displej. Stabilizácia je optická. Kamera dokáže natáčať s nabitou batériou približne hodinu a štvrť.

Ak sa chcete poobzerať po kamere z vyššej cenovej hladiny, ktorá zvládne záznam v 4K a vydrží fungovať cez 3 hodiny, odporúčame napríklad Sony FDR-AX53.

300 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Panasonic HC-V380 | Hodnotenie: 82,4 %
Jakub Gulec
Jakub zastáva v našom tíme rolu technicky zameraného redaktora. Okrem redakčnej činnosti natáča naše videá recenzií, a tak sa v kategórii videokamier dobre vyzná. Vysvetlí vám napríklad, prečo je vyšší dátový tok žiaduci. Okrem kamier sa venuje aj fotoaparátom či napríklad fotomobilom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Panasonic HC-V380

Panasonic HC-V380

300 € Orientačná cena