Menu

Recenzia a porovnanie Panasonic HC-V770

86,4 % Celkové hodnotenie

Variant pre nenáročných v kategorii Poloprofesionálne kamery

Klady

  • Nízka cena
  • Nízka hmotnosť

Zápory

  • Horšie rozlíšenie videa aj fotografií
  • Slabšia batéria
420 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Kamera HC-V770 od výrobcu Panasonic sa radí medzi kamery solídnej kvality určené pre bežných užívateľov. Perfektne si poradí s rodinnými výletmi, rovnako ako s videami určenými na YouTube. Snímač typu MOS formátu 1/2,3″ má rozlíšenie 1 920 x 1 080 pixelov. Pri tomto rozlíšení dokáže kamera spracovať 50 snímkov za sekundu, vyššiu snímkovú frekvenciu kamera nedosiahne ani pri nižšom rozlíšení.

Oproti drahším modelom už dátový tok videa pri najvyššej dostupnej kvalite dosahuje 50 megabitov za sekundu (nepliesť s megabajtmi). Dátový tok je pre kvalitu videa dôležitý, rovnako ako samotné rozlíšenie. V praxi platí, že FullHD rozlíšenie s vyšším dátovým tokom môže byť kvalitnejšie, než 4K rozlíšenie s príliš nízkym dátovým tokom.

Optický zoom 20x ukazuje priemernú hodnotu, ktorá postačí na pohodlné priblíženie záberu na vzdialenejšie objekty bez veľkých problémov. Priemerná je tiež svetelnosť objektívu, ktorá poukazuje na jeho schopnosť absorbovať svetlo, čo sa premieta do kvality snímaného obrazu. Kamere potom nechýba optická stabilizácia obrazu, ktorú je možné považovať u všetkých pokročilejších zariadení za štandardné vybavenie a slúži na zachovanie ostrosti záberu aj v prípade pohybu.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Panasonic

Rozlíšenie videa (px)

1920 x 1080

Snímková frekvencia pri maximálnom rozlíšení (snímky za sekundu)

50

Maximálna snímková frekvencia (snímky za sekundu)

50

Maximálny dátový tok záznamu (Mbps)

50

Typ snímača

MOS

Formát snímača

1/2,3

Optický zoom (x)

20

Typ stabilizátora

Optický

Minimálna ohnisková vzdialenosť (mm)

4,08

Maximálna ohnisková vzdialenosť (mm)

81,6

Svetelnosť objektívu - najkratšie ohnisko (F)

1,8

Svetelnosť objektívu - najdlhšie ohnisko (F)

3,6

Rozlíšenie fotografií (Mpx)

6,03

Fyzické charakteristiky

Čo sa týka možností manipulácie, radí sa kamera do priemeru reprezentatívnej vzorky na trhu. Rozmery aj hmotnosť ju neradia medzi najkompaktnejšie zariadenia, pokiaľ však nevyžadujete od kamery maximálnu flexibilitu, nemali by vám narobiť hodnoty väčšie problémy.

Kamera disponuje aj vlastným displejom, ktorý je bežným doplnkom takmer všetkých kamier a umožňuje jednoduchšie ovládanie a zobrazenie zhotoveného záznamu. Z pohľadu výdrže batérie si vedie kamera skôr podpriemerne a jedna hodina na plné nabitie je pre zariadenie v strednej cenovej triede nelichotivá. Podpora pamäťových médií ukazuje slušnú variabilitu a na výber majú majitelia kamery hneď z troch možností vybraných pamäťových kariet.

Parameter Tento produkt
Displej

Áno

Uhlopriečka displeja (")

3

Výdrž batérie (hod.)

1

Rozmery kamery (mm)

65 x 73x 139

Hmotnosť (g)

353

Pamäťové média

SD / SDHC / SDXC

Formáty východiskového súboru

AVCHD

Konektivita

Kamera je vybavená portom HDMI, ktorý slúži na prepojenie s ďalšími multimediálnymi zariadeniami a je štandardným kanálom využívaným u väčšiny kamier. Nechýba však ani port typu USB. Za hodnotný doplnok je možné považovať integrovaný modul WiFi, ktorý umožní bezdrôtové pripojenie prostredníctvom internetu.

Parameter Tento produkt
WiFi

Áno

HDMI

Áno

A/V výstup (kompozitný)

Nie

USB

Áno

Pripojenie externého mikrofónu

Nie

Hodnotenie ďalších užívateľov

Majitelia videokamery sú spokojní predovšetkým s jej parametrovým vybavením za slušnú cenu. Konkrétne hodnotia pozitívne kvalitu zvuku a všeobecne obraz zhotoveného záznamu. Ako slabinu vidia predovšetkým menej silnú batériu a horšie možnosti manipulácie vďaka rozmerom a hmotnosti.

Naše hodnotenie a záver

Kameru HC-V770 hodnotíme kladne predovšetkým vďaka stále prijateľnej cene v pomere k vysokej kvalite vytvoreného záznamu. Kamera je vhodná pre všetkých, ktorí vyžadujú kvalitné zábery bez väčších kompromisov, ale z dôvodu obstarávacej ceny neprahnú po profesionálnych zariadeniach. Jej najväčšou slabinou sú menej kompaktné rozmery a slabšia batéria, naopak vyniká v ohľade stabilizácie, kvality zhotoveného obrazu a zachovania slušnej ceny. Náročnejších užívateľov s požiadavkou na 4K rozlíšenie záznamu by mohla zaujať kamera Panasonic HC-VX1.

420 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Panasonic HC-V770 | Hodnotenie: 86,4 %
Jakub Gulec
Jakub zastáva v našom tíme rolu technicky zameraného redaktora. Okrem redakčnej činnosti natáča naše videá recenzií, a tak sa v kategórii videokamier dobre vyzná. Vysvetlí vám napríklad, prečo je vyšší dátový tok žiaduci. Okrem kamier sa venuje aj fotoaparátom či napríklad fotomobilom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Už sa nepredáva

Recenzia Panasonic HC-V770

Panasonic HC-V770

420 € Orientačná cena