Menu

Recenzia a porovnanie Sony FDR-AX700

97,7 % Celkové hodnotenie

Najlepší produkt v kategorii Poloprofesionálne kamery

Klady

  • 4K rozlíšenie
  • Vysoká snímková frekvencia
  • Slušná výdrž batérie

Zápory

  • Veľmi vysoká cena
  • Menší optický zoom
  • Veľké rozmery a vysoká hmotnosť
1 950 € Orientačná cena

Súhrnné údaje 

Jednoznačne najsilnejšou stránkou modelu Sony FDR-AX700 je možnosť robenia videa v rozlíšení 4K (3840 x 2160), čo je najvyššie bežné rozlíšenie na trhu. Existujú síce až 12K kamery, tie sú však vyhradené profesionálom. Skvelá je snímková frekvencia 100 fps, ktorá zaisťuje, že obraz zostáva plynulý bez zásekov aj v akčných scénach a rýchlych záberoch. Pri zníženom rozlíšení dokáže kamera zaznamenať video pri až 1 000 snímkach za sekundu.

Pre fotografovanie ponúka kamera rozlíšenie 14,2 MPx ktoré je úplne dostačujúce a nemusel by sa za neho hanbiť ani kadejaký kompaktný fotoaparát. Relatívna slabina tkvie v hodnote zoomu, 12x znamená, že skutočne vzdialené objekty príliš nepriblížite. Na druhú stranu pre tieto účely nie je kamera ani určená, predsa len nejde o ďalekohľad.

Kamera vďaka svetelnosti v rozsahu 2,8 až 4,5 dobre zvláda absorbovať svetlo a ponúka slušný obraz aj v zhoršených svetelných podmienkach. O ostrosť záberov aj v pohybe a nepokojných situáciách sa potom stará kombinácia optickej a elektronickej stabilizácie, ktorá funguje na výbornú.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Sony

Rozlíšenie videa (px)

3840 x 2160

Snímková frekvencia pri maximálnom rozlíšení (snímky za sekundu)

30

Maximálna snímková frekvencia (snímky za sekundu)

1 000

Maximálny dátový tok záznamu (Mbps)

100

Typ snímača

BSI-CMOS RS

Optický zoom (x)

12

Typ stabilizátora

Elektronický, Optický

Minimálna ohnisková vzdialenosť (mm)

9,3

Maximálna ohnisková vzdialenosť (mm)

111,6

Svetelnosť objektívu - najkratšie ohnisko (F)

2,8

Svetelnosť objektívu - najdlhšie ohnisko (F)

4,5

Rozlíšenie fotografií (Mpx)

14,2

Fyzické charakteristiky

Rozmerovo si bohužiaľ kamera vyberá daň za celkovú kvalitu a veľký počet komponentov. Je totiž výrazne ťažšia a väčšia ako väčšina konkurenčných produktov v nižších cenovkách. Veľmi slušná je naopak výdrž batérie. Takmer tri hodiny na jedno nabitie je pri kamere natáčajúcej v špičkovej kvalite naozaj veľmi dobré číslo.

Samozrejmosťou je potom aj vlastný displej, ktorý umožňuje ľahšie ovládanie a sledovanie zhotovených záberov. Kamera ponúka možnosť aplikácie filtrov, ktoré skresľujú zhotovený záznam podľa zvoleného režimu. Pre záznam videa je možné využívať rozmanité formáty a ukladať ich na Memory Stick či niektorý z typov SD kariet.

Parameter Tento produkt
Displej

Áno

Uhlopriečka displeja (")

3,5

Výdrž batérie (hod.)

2,75

Rozmery kamery (mm)

116 x 89.5 x 196.5

Hmotnosť (g)

1 030

Pamäťové média

Memory Stick PRO Duo / SD / SDHC / SDXC

Formáty východiskového súboru

XAVC S: MPEG4-AVC/H264

Filtre

Áno (na objektív)

Konektivita

Kamera Sony FDR-AX700 disponuje možnosťou pripojenia pomocou portu HDMI, čo je štandard väčšiny kamerových zariadení pre spojenie s ďalšími multimédiami. Za istý bonus potom možno považovať funkciu Wi-Fi, ktorá umožňuje naopak bezdrôtové pripojenie a je doménou skôr drahších a pokročilejších modelov.

Parameter Tento produkt
WiFi

Áno

HDMI

Áno

A/V výstup (kompozitný)

Áno

USB

Áno

Pripojenie externého mikrofónu

Áno

Naše hodnotenie a záver

Kamera Sony FDR-AX700 ponúka to najlepšie vo všetkých ohľadoch. Vysoké rozlíšenie, skvelý objektív, snímač a z toho vychádzajúca kvalita videa. Zariadenie je vhodné na profesionálne využitie a pre všetkých, ktorí pri natáčaní nechcú robiť žiadne kompromisy. Daň za túto kvalitu je samozrejme vysoká cena, ktorá kameru predurčuje naozaj skôr na profesionálne použitie alebo technických nadšencov, ktorí príliš neberú ohľad na cenu. Ak nemáte neobmedzený rozpočet, ale vyžadujete naozaj kvalitnú kameru, prečítajte si našu recenziu modelu Sony FDR-AX53.

1 950 € Orientačná cena
Autor: Jakub Gulec | Dátum: | Produkt: Sony FDR-AX700 | Hodnotenie: 97,7 %
Jakub Gulec
Jakub zastáva v našom tíme rolu technicky zameraného redaktora. Okrem redakčnej činnosti natáča naše videá recenzií, a tak sa v kategórii videokamier dobre vyzná. Vysvetlí vám napríklad, prečo je vyšší dátový tok žiaduci. Okrem kamier sa venuje aj fotoaparátom či napríklad fotomobilom.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Sony FDR-AX700

Sony FDR-AX700

1 950 € Orientačná cena