Menu

Vigan EO45L-2P – Recenzie, testy a porovnania

92,0 % Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii S platničkami

Klady

  • Veľký objem
  • Teplovzdušné pečenie
  • Otočný ražeň

Zápory

  • Vysoká hmotnosť a neskladnosť
  • Na tak veľký objem iba priemerný výkon
120 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Stolová rúra Vigan EO45L-2P patrí k modelom vybaveným dvoma varnými platničkami. Hoci príkon 3300 W rúru nijako výrazne neodlišuje od ostatných modelov, ďalšie parametre už preukážu jej kvality. Maximálna teplota dosahuje 250 °C, čo je solídna hodnota, a objem 45 litrov vystačí aj na opečenie celého kurčaťa. To môžete tiež ugrilovať na otočnom ražni. Mimo funkcie grilovania vám rúra poskytne aj horný aj spodný ohrev a dokonca aj horúci vzduch. Ten je všeobecne výsadou skôr drahších modelov.

Na kontrolu nad pripravovaným pokrmom je k dispozícii vnútorné osvetlenie a pokiaľ máte svoj overený recept, môžete tiež nastaviť časovač a v kľude sa venovať iným činnostiam. Na uplynutie doby pečenia vás upozorní akustický signál. Jediné, na čo je nutné s obstaraním 45 l rúry brať ohľad, sú o niečo väčšie rozmery a hmotnosť. S 15 kilogramami sa vám už asi nebude chcieť často manipulovať.

Parameter Tento produkt
Objem (l)

45

Príkon rúry (W)

1 800

Maximálny príkon (W)

3 300

Maximálna teplota (°C)

250

Varná doska

2 platničky

Horný ohrev

Áno

Spodný ohrev

Áno

Pečenie s ventilátorom

Áno

Gril

Áno

Otočný ražeň

Áno

Vnútorné osvetlenie

Áno

Časovač

Áno

Výška (cm)

39

Šírka (cm)

57,3

Hĺbka (cm)

40

Hmotnosť (kg)

15

Príslušenstvo

Plech na pečenie, otočný ražeň, rukoväť na vybratie plechu, rukoväť na vybratie ražňa, rošt

Hodnotenie odborníkov a užívateľov

Užívatelia hodnotia rúru Vigan pomerne kladne. Chvália predovšetkým jej veľký objem a zásadnou výhodou je podľa nich aj časovač, ktorý po dobehnutí rúru vypne. Na druhú stranu prevedenie rúry nepôsobí vysoko odolne a niektorí používatelia tak majú pochybnosti o dĺžke jej životnosti. Ďalšie recenzie nájdete na stránkach Heuréka.

Hlavné výhody a nevýhody

Medzi výhody tejto rúry môžeme rozhodne zaradiť časovač, vysokú maximálnu teplotu, a teplovzdušné pečenie, lákadlom pre niektorých užívateľov bude určite aj veľký objem. Slabinou tohto modelu môžu byť použité materiály, ktoré nepôsobia úplne odolným dojmom, stále tak ide skôr o prístroj na chatu než na každodenné dlhoročné používanie.

Porovnanie s alternatívami

Pokiaľ vás zaujíma cenovo dostupnejšia alternatíva, za zváženie stojí rúra Orava EC-322. Tá je oproti modelu Vigan menšia, rozmermi a objemom. Ponúka viac-menej rovnaké príslušenstvo, ale trochu pokrivkáva v otázke funkcií, nezvláda napríklad pečenie s ventilátorom, nemá časovač ani vnútorné osvetlenie a má nižšiu maximálnu nastaviteľnú teplotu.

Záver

Stolová rúra Vigan EO45L-2P bude vyhovovať používateľom, ktorí pripravujú jedlo pre viac osôb, ale nemajú dostupný sporák. Dve varné platničky a objemná časť na pečenie sa postarajú aj o väčší objem jedla. Výhodou je aj teplovzdušné pečenie a časovač. Nevýhodou môžu byť väčšie rozmery a vyhotovenie, ktoré podľa niektorých používateľov nie je úplne pevné. Ak chcete pri nákupe trochu ušetriť, mohla by vám ako alternatíva vyhovovať rúra Orava EC-322.

120 € Orientačná cena
Autor: Eliška Srncová | Dátum: | Produkt: Vigan EO45L-2P | Hodnotenie: 92,0 %
Eliška Srncová
Eliška má ako redaktorka dlhoročné skúsenosti s výberom a porovnávaním malých aj veľkých domácich spotrebičov. Stolné rúry sú obľúbené hlavne v zahraničí, informácie k tomuto výberu preto získavala predovšetkým z cudzojazyčných zdrojov a pravidelne ich aktualizuje. Vďaka tomu môže čitateľom sprostredkovať napríklad informácie o špecifických funkciách stolných rúr alebo o ich údržbe. Okrem stolných rúr nájdete medzi jej témami aj klasické rúry, spolu s ďalšími domácimi spotrebičmi.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Vigan EO45L-2P

Vigan EO45L-2P

120 € Orientačná cena