Menu

Recenzia a test Wanbo T6 MAX

83,1 % Celkové hodnotenie

Top cena/výkon v kategorii Projektory bez batérie

Klady

  • Rukoväť na prenášanie
  • Operačný systém
  • Dobrá konektivita

Zápory

  • Vyššia hmotnosť
  • Nižší kontrast
  • Bez obalu
350 € Orientačná cena

Súhrnné údaje

Wanbo T6 MAX je mini projektor od známeho výrobcu Xiaomi. Že sa jedná o prenosný model, spoznáte na prvý pohľad podľa praktickej rukoväte. Funguje iba na sieťové napájanie, batériu v sebe zabudovanú nemá, takže ste obmedzení prítomnosťou zásuvky. Ako jeden z mála aktuálne dostupných mini projektorov na trhu (marec 2023) ponúkne Full HD rozlíšenie, inak povedané aj obraz o 1 920 x 1 080 pixeloch. Kontrast 3 000:1 síce nie je nič na vychvaľovanie, na druhú stranu to určite nie je žiadna katastrofa, navyše nejde o tak dôležitý parameter.

Svietivosť dosahuje hodnotu 550 ANSI lúmenov, čo je u mini projektorov veľmi slušná hodnota. Stále sa ale nemôže rovnať klasickým veľkým projektorom, ktoré majú často mnohonásobne viac. Znamená to, že si jasný obraz užijete skôr v zatemnenej miestnosti, za denného svetla ho už uvidíte o niečo horšie. Projektor má dva vstavané reproduktory s výkonom 5 W, takže ho nemusíte pripájať k externému zdroju zvuku. Ponúkne veľmi slušnú konektivitu, pripojíte ho cez Wi-Fi, Bluetooth, USB aj HDMI. Má aj vlastný operačný systém Android a prednastavené aplikácie Netflix, Youtube a ďalšie.

Parameter Tento produkt
Výrobca

Xiaomi

Rozlíšenie (px)

1920 x 1080

Svietivosť (ANSI)

550

Kontrast

3 000:1

Technológia projekcie

LED

Batéria

Nie

Vstavaný reproduktor

Áno

Životnosť lampy v ECO režime (h)

20 000

Rozmery v*š*h (mm)

201*195*137

Hmotnosť (kg)

1,9

Konektivita

HDMI, USB, Bluetooth

Wi-Fi

Áno

Názory používateľov a ďalších expertov

Niektoré recenzie na projektor Wanbo T6 MAX sú trochu rozporuplné, každopádne sa všetci recenzenti zhodujú na jednej veci – za veľmi slušnú obstarávaciu cenu zaobstaráte veľmi dobré a spoľahlivé zariadenie. Užívatelia si chvália slušnú kvalitu obrazu, pekný dizajn a možnosti konektivity. V negatívach niektorí spomínajú hlučnejší ventilátor a slabší zvuk. Všeobecne sú však s produktom spokojní.

Kvalitu obrazu si môžete prezrieť aj v nasledujúcom videu.

Hlavné klady a zápory

Hlavnou výhodou projektora Wanbo T6 MAX je skvelý pomer ceny a výkonu. Za veľmi slušnú cenu dostanete zariadenie s Full HD rozlíšením a dostatočnou svietivosťou. Za zmienku stojí praktická rukoväť, diaľkový ovládač v balení a operačný systém. Na druhú stranu sa musíte zmieriť s väčšími rozmermi a vyššou hmotnosťou, ktorá dosahuje takmer dva kilogramy. Väčšina ostatných projektorov má pritom okolo jedného kila.

Porovnanie s alternatívami

V porovnaní s ostatnými mini projektormi má Wanbo T6 MAX o niečo väčšie rozmery aj hmotnosť. Je teda určený na prenášanie, na výlet si ho so sebou ale nevezmete. Môžete ho využiť iba v interiéri, vonkajšie premietanie si užijete skôr s projektorom BenQ GS2, ktorý je odolný voči vode a vonkajším vplyvom, navyše má zabudovanú batériu, takže nie ste závislí na prítomnosti zásuvky.

V kategórii sieťových modelov sa ponúka porovnanie s výrazne drahším Samsung The FreeStyle. Aj ten ponúkne Full HD rozlíšenie a podobnú svietivosť, má ale oveľa lepší kontrast a celkovo kladnejšie ohlasy. Oveľa lepšie sa vám bude tiež prenášať, pretože je ľahší a rozmerovo menší. Na druhú stranu ale musíte počítať s tým, že si zaň priplatíte.

Naše hodnotenie a záver

Projektor Wanbo T6 MAX od výrobcu Xiaomi zaobstaráte za veľmi slušnú čiastku, aj napriek tomu ale disponuje vysokým rozlíšením obrazu 1 920 x 1 080 pixelov, čím doháňa aj oveľa drahšie modely. Poteší aj dostatočnou svietivosťou a konektivitou. Nízka cena je však čiastočne vykúpená horším kontrastom a musíte sa tiež zmieriť s väčšími rozmermi a vyššou hmotnosťou. Na domáce využitie si s projektorom bohato vystačíte, von ho ale vziať nemôžete. Odporúčame ho užívateľom, ktorí nechcú za projektor míňať vysoké čiastky, ale zároveň požadujú Full HD kvalitu obrazu.

Ak vám nevadí investovať do mini projektora vyššiu čiastku, potom odporúčame zvážiť kúpu konkurenčného Samsung The FreeStyle. Je oveľa kompaktnejší a v mnohých ohľadoch aj parametroch skrátka vyhráva.

350 € Orientačná cena
Autor: Kamila Lorenzová | Dátum: | Produkt: Wanbo T6 MAX | Hodnotenie: 83,1 %
Kamila Lorenzová
Kamila je redaktorka, ktorá sa snaží informácie odovzdávať v takej forme, aby boli prehľadné a zrozumiteľné pre všetkých. Podrobne skúma trh s produktmi, porovnáva parametre a vyberá to najlepšie pre bežných spotrebiteľov. Téme mini projektorov sa venuje už viac ako dva roky a pravidelne sleduje aktuálne novinky, preto vám dokáže poradiť to najlepšie na trhu. Na našej stránke má na starosti napríklad aj gramofóny, hi-fi systémy alebo fotopasce.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Recenzia Wanbo T6 MAX

Wanbo T6 MAX

350 € Orientačná cena