Menu

Recenzia a test Warmpeace Viking 300

Výborné Celkové hodnotenie

Víťaz porovnania v kategorii Letné spacáky

Klady

  • Príjemný teplotný komfort
  • Po zbalení naozaj malý
  • Veľmi nízka hmotnosť
  • Príjemný vonkajší materiál
  • Dostatočne priestranný

Zápory

  • Nesedia limitné a extrémne teploty
  • Horšie sťahovanie okolo hlavy
  • Pre niekoho vyššia obstarávacia cena
180 € Orientačná cena

Pokiaľ hľadáte vhodný spací vak predovšetkým pre teplejšie obdobie, aktuálne predstavuje optimálne riešenie Viking 300 od českej značky Warmpeace. Výrobca ho odporúča na letné potulky prírodou, na kempovanie aj na spánok pod širákom a pre dané aktivity ho odporúčame aj my. Určitý problém však môže byť s deklarovanými limitnými a extrémnymi teplotami.

Základné charakteristiky

Warmpeace Viking 300 je síce letný spacák, avšak uplatnenie môže nájsť aj počas jarných a jesenných mesiacov. Komfortná teplota je 6 °C, limitná teplota 0 °C a extrémna teplota -14 °C. Dve posledné čísla sú však v skutočnosti o niekoľko stupňov vyššie, aspoň podľa skúsenosti niektorých používateľov. Spací vak má výplň z kačacieho peria, ktoré v kombinácii so špeciálnym vonkajším materiálom Loft Nylon DWR+ zaisťuje za vhodných podmienok tepelný komfort.

Na ňom sa podieľa aj múmiový tvar, ktorý je u kvalitných spacákov štandardom, avšak kvôli horšej voľnosti pri spaní nesedí úplne každému. Tento výrobok je ale aj tak dostatočne priestranný. Warmpeace Viking 300 zaujme aj malým objemom a nízkou hmotnosťou, čo platí pre všetky tri veľkostné varianty (pre výšku postavy 170, 180 a 195 cm). Zips od značky YKK má dvoch protismerných bežcov, ktoré umožňujú spojiť dva spacáky do jedného.

Parameter Tento produkt
Určenie

Unisex

Výplň

Kačacie perie

Komfortná teplota (°C)

6

Limitná teplota (°C)

0

Extrémna teplota (°C)

-14

Tvar

Múmia

Spájateľnosť

Áno

Hmotnosť (g)

660/720/810

Vonkajší materiál

Loft Nylon DWR+

Vodoodpudivý

Áno

Výška postavy (cm)

170/180/195

Dĺžka (cm)

200/210/225

Šírka (cm)

80/50

Rozmery v obale (cm)

14 × 33

Kompresné vrece

Áno

Skladovacie vrece

Áno

Hodnotenie ďalších odborníkov a užívateľov

Warmpeace Viking 300 patrí medzi letnými spacákmi k najlepšie hodnoteným produktom na slovenskom trhu. Užívatelia kvitujú jeho nízku hmotnosť, minimálnu veľkosť po zbalení, príjemný vonkajší materiál, dostatočnú priestrannosť aj dobrý tepelný komfort. Mnohí kladne hodnotia aj cenu, pre niekoho už je však drahý. Ako negatívum je uvádzaná vyššia limitná a komfortná teplota, ako je udávané, rovnako ako horšia sťahovateľnosť kapucne, ktorá tak veľmi nesedí.

Hlavné klady, zápory a zaujímavosti oproti iným produktom

Spací vak Warmpeace Viking 300 je optimálnym riešením pre letné pobyty v prírode. Pri túrach prakticky nijako nelimituje svojimi rozmermi ani hmotnosťou. Počas spánku je navyše dostatočne priestranný a navyše aj veľmi pohodlný. Zaisťuje tiež príjemný tepelný komfort, hoci teploty udávané výrobcom tak úplne nesedia. Stále sa ale jedná o spacák primárne na leto. Pre niekoho môže byť negatívom vyššia cena, prípadne horšie sťahovanie okolo hlavy.

Porovnanie s alternatívami

Warmpeace Viking 300 pochopiteľne nie je jediný kvalitný letný spacák v tejto cenovej kategórii, ktorá nie je najnižšia, ale ani príliš vysoká. Spomenúť je možné aj Sir Joseph Minimis 320, ktorý sa recenzovanému produktu v mnohých ohľadoch podobá (vrátane vzhľadu). Má pritom niektoré vychytávky navyše, ale zase je o cca 40 € drahší. Medzi alternatívnymi letnými spacákmi je uvádzaný aj Pinguin Lava 350, v tomto prípade ide ale skôr o trojsezónny spací vak.

Záverečné zhrnutie

Spacák Warmpeace Viking 300 síce možno nie je určený do takých teplôt, aké udáva výrobca, pokiaľ však zháňate spací vak na spanie v teplotách držiacich sa nad nulou, predstavuje ideálne riešenie pre rôzne outdoorové aktivity. Môžete si ho pritom zobrať aj na dlhšie pobyty v prírode, kde vás nebude akokoľvek limitovať rozmermi alebo hmotnosťou. Ak vám teda neprekáža vyššia cena, ktorá však ani zďaleka nie je z najvyšších, určite vám ho odporúčame.

180 € Orientačná cena
Autor: Veronika Vyskočilová | Dátum: | Produkt: Warmpeace Viking 300 | Hodnotenie: Výborné
Veronika Vyskočilová
Redaktorka
Veronika sa v našej redakcii venuje spacákom už niekoľko rokov. Poradí vám napríklad, pre koho je vhodný spacák s umelým vláknom a kto ocení páperový variant. Vysvetlí vám, čo znamená teplotné určenie a jednotlivé limitné teploty. Okrem tejto kategórie spravuje aj hoverboardy a veľkú časť kuchynských spotrebičov.

Diskusia, poradňa a vaše skúsenosti

Spýtajte sa na čokoľvek a naši redaktori vám odpovedia v moderovanej diskusii. Ak potrebujete odpoveď čo najskôr, napíšte na facebook skupinu, kde radia aj ďalší používatelia a odborníci.

Napíšte otázku

Odpovědět na dotaz

Nenašli ste v diskusii odpoveď? Spýtajte sa a naša redakcia nájde na praktické a zaujímavé otázky odpoveď.


Ďalšie recenzie

Recenzia Warmpeace Viking 300

Warmpeace Viking 300

180 € Orientačná cena